Asus Nexus 7 czyli najbardziej oczekiwany tablet roku

Prezentujemy nasz przegląd najbardziej wyczekiwanego tabletu tego roku, czyli modelu Asus Nexus 7.

Prawie co tydzień dowiadujemy się o tym, że na rynku pojawiły się nowe tablety. Są też takie, na które niektórzy z nas czekali. Do tej grupy zalicza się Asus Nexus 7, czyli niewielki i wydajny tablet od firmy, która dla większości z nas nadal znana jest przede wszystkim jako producent komputerów przenośnych.

Tablet Asus Nexus 7 to niewielki tablet. Niewielki, ponieważ wyposażony w ekran o przekątnej 7 cali, a jak wiemy na rynku dostępne są modele z ekranami o rozmiarze np.  10.1 cali jak np. opisywany wcześniej Lenovo IdeaPad K1.  Tablet ten jest zdecydowaniem najlepszą pozycją jeżeli chodzi o urządzenie do 1000 złotych. Wyposażony został w wydajny procesor nVidia Tegra 3 Quad core z zegarem 1.2 GHz. Jest to czterordzeniowy procesor, który obsłuży wydajnie wszystkie aplikacje, a dodatkowo sprawi, że korzystanie z systemu operacyjnego Android 4.1, pod dowództwem którego pracuje Asus Nexus 7, będzie bardzo komfortowe.

 

Wspomniany 7” calowy ekran pracuje w rozdzielczości 1280×800. Tak wysoka rozdzielczość na tak stosunkowo niewielkim tablecie powoduje, że obraz jest ostry bez względu na to czy uruchamiamy grę, oglądamy zdjęcia, czy przeglądamy strony internetowe. Tablet, mimo tego że wykonany jedynie ze szkła i plastiku, sprawia wrażenie bardzo mocnego i z całą pewnością większość z nas przypisałaby go do klasy premium pod tym względem. Jego wytrzymałość odczujemy od razu po wzięciu go do ręki.

Czy warto kupić Asus Nexus 7?

Jest to chyba jedno z najważniejszym pytań, które zostały przed nami postawione i nie ma na nie jednej dobrej odpowiedzi. Należy wspomnieć, że model ten nie posiada z tyłu aparatu, ani nie posiada gniazda na kartę microSD. Zdjęcia wykonane tabletami i tak do najlepszych nie należą, a sam model wyposażony został w wystarczającą dla większości z nas ilość pamięci z przeznaczeniem na pliki. Domyślnie brakuje w nim aplikacji do robienia zdjęć, ale za darmo możemy pobrać ją z Google Play, co nie zmienia faktu, że raczej niewygodnie będzie nam zrobić jakąkolwiek inną fotografię komukolwiek innemu oprócz użytkownika tabletu.

Camera Luncher for Nexus

Aplikacja Camera Luncher for Nexus 7 jest darmowa.

 

Aplikacja ta pozwala nam na robienie zdjęć oraz kręcenie filmów z wykorzystaniem aparatu cyfrowego znajdującego się z przodu tabletu. Dodatkowo możemy zmienić balans bieli czy ekspozycję korzystając z tej właśnie aplikacji.

 

Z całą pewnością jest to jedna z najlepszych budżetowych propozycji. Tablet w cenie do 1000 złotych z wydajnym procesorem i rozdzielczością ekranu 1280×800 to niewątpliwie dobry kąsek. Mamy tutaj przecież GPS oraz dysk twardy o pojemności 8 GB (jest również wersja z 16 GB pamięci z przeznaczeniem na pliki).

Kliknij i zobacz Asus Nexus 7 w sklepie
[table style=”table-striped”]
L. p. Nazwa Cena średnia Cena minimalna Cena maksymalna
1 Asus Nexus 7 16GB 1270.00 zł 999.00 zł 1399.00 zł
2 Samsung Galaxy Tab P1000 1821.00 zł 1799.00 zł 1840.73 zł
3 Asus Eee Pad Transformer
2240.00 zł 1633.00 zł 2559.00 zł
[/table]

Wszyscy, którzy zdecydują się na Asus Nexus 7, na pewno docenią jego wydajność i jakość wykonania. Tablet ten waży około 340 gram i ma zaledwie 10.45 mm grubości. Póki co w sieci znajdziemy przede wszystkim pozytywne oceny, a wśród minusów użytkownicy wymieniają brak 3G oraz gniazda na kartę microSD.

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

6 myśli na temat “Asus Nexus 7 czyli najbardziej oczekiwany tablet roku”

  1. dziwi mnie brak modemu 3G w tym modelu i brak złącza HDMI, które trochę deklasuje ten model z zastosowań domowych np. nie pogramy w Angry Birds na telewizorze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *