Audiomagic Titicaca dokanałowe słuchawki

Audiomagic Titicaca to słuchawki, które zakupimy za mniej jak 100 złotych. Oferują dobrą jakość dźwięku, ale ich rozmiar jak na słuchawki dokanałowe jest dość spory.

Raz już testowaliśmy słuchawki firmy Audiomagic, były one typu nausznego, zamknięte. Tym razem w ręce redakcji trafiły słuchawki dokanałowe tego producenta o dźwięcznej nazwie Titicaca.

Audiomagic calosc

Słuchawki te dostajemy wraz z zestawem silikonów w twardym i poważnym pudełku, na którym wszystko zostało napisane w naszym ojczystym języku. Trzeba przyznać, że jest to miła odmiana, wszystkie parametry zostały czytelnie wypisane z tyłu pudełka, a same słuchawki są lekkie oraz posiadają nietypowy wygląd.

Słuchawki audiomagic Titicaca w ręce

Idąc od końca natrafimy na pozłacany mini jack 3.5 mm, który tworzy z przewodem kąt 90 stopni. Przewód jest płaski, ma to na celu utrudnić mu plątanie się, a nam ułatwić korzystanie z słuchawek. Sprawia on wrażenie mocnego i rzeczywiście szczególnie się nie plącze. Idąc dalej natrafimy na kawałek plastiku na przewodzie z napisem audiomagic, którego zadaniem jest podzielenie przewodu na dwa.

audiomagic-sluchawki2

Prawdopodobnie najciekawsza w tym wszystkim jest sama końcówka. Słuchawka po założeniu sylikonu w widoczny sposób dzieli się na 3 części: gumkę (silikon), tak samo dużą czerwoną kulkę oraz czarny element, na którym wszystko się trzyma i od którego odprowadzany jest kabel (foto X). Czerwony element jest dość sporych rozmiarów, co powoduje, że lekko wystają one z uszu. Nie da się ukryć, że nie każdemu taka stylizacja będzie się podobać. Porównując te słuchawki do ostatnio opisywanych NuForce 700M różnica w wielkości jest znacząca.

Dźwięk?

Słuchawki Audiomagic Titicaca zostały podłączone na okres testów pod standardowy sprzęt PC. To co od razu odczujemy, to nieco odmienny w porównaniu z takimi słuchawkami jak Brainwavz M2 czy NuForce NE-770X bas, który tutaj jest nieco lżejszy, nie jest szczególnie głęboki, jakby lekko zabrudzony.

Wszystko brzmi lekko ciepło, vocal jest dokładny, a i szczegóły usłyszymy bez problemu. Ogólnie rzecz ujmując dźwięk jest szczegółowy choć brakuje mu nieco głębi.

Komfort

Słuchawki wydają się być jakby lekko ciężkie. Płaski kabel zdecydowanie przeszkadza przy przemieszczaniu się i powoduje lekki dyskomfort. Zdecydowanie trzeba się do niego przyzwyczaić i niejako przestawić ze zwykłego. Tego tutaj nie owiniemy już dookoła ucha jak to wielu z nas ma w zamiłowaniu robić.
Otrzymane dodatkowe sylikony z całą pewnością przydadzą się i bez problemu każdy wybierze coś dla siebie. Sam głośnik odseparowany jest siateczką, tak więc nie musimy się martwić o to, że coś się do niego dostanie.

Podsumowanie

Na samym początku podsumowania warto zaznaczyć, że cena tych słuchawek wynosi około 100 złotych. Rozmawiamy więc o przedziale cenowym o prawie połowę niższym od wspominanych wcześniej słuchawek innych producentów.

Jeżeli chodzi o jakość wykonania to plus, nic nie budzi zastrzeżeń. Wszystko trzyma się całości tak jak powinno. Bas nie tłumi dźwięku, choć nie jest najczystszy, jednak to już kwestia gustu czy zaliczymy to do wad czy zalet. W pudełku zabrakło co prawda klipsa, a przecież łatwo go nie dobierzemy. Innymi słowy zasłużone X punktów.
[one_half] [/one_half][one_half_last]

Zdaniem negatywHD

Słuchawki o dobrej jakości wykonania i niestety wyglądzie, który odstrasza. Jakość dźwięku jest na akceptowalnym poziomie, ale skąd pomysł, aby były tak duże?

[/one_half_last]

za wsparcie w fotografowaniu produktów nasze podziękowania kierujemy do autorki bloga julenka.pl

[one_half]

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

[/one_half][one_half_last]

[/one_half_last]

3 myśli na temat “Audiomagic Titicaca dokanałowe słuchawki”

  1. mi się wydaje, że słuchawki zdecydowanie za duże, kto widział, żeby w miejscu wtykania w uszy były takie długie?

      1. Cześć 🙂
        Jeżeli chodzi o jakość wykonania to nie było się do czego przyczepić, zresztą nawet na zdjęciach dobrze widać, że wszystko dobrze spasowane do siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *