Brainwavz M2 – nasza opinia

Prezentujemy nasz test słuchawek Brainwavz M2. Modelu, który nieźle gra, zaskakuje jakością basu oraz ostatecznie zasługuje na bardzo wysokie noty.

Słuchawki Brainwavz M2 to już nie byle jaki kaliber. Słuchawki dokanałowe za 200 złotych, czy one mogą grać źle? Na pewno są takie, co grają lepiej, ale mimo tego cały ten artykuł poświęcony jest modelowi M2 czyli jesteśmy przed M1 i za M3.

Bierzemy do ręki opakowanie Brainwavz M2 od razu odczujemy jego wagę, jest nieco cięższe od standardowego. W środku oprócz samych słuchawek znajdziemy to, na co model za przeszło 200 złotych zasługuje, czyli pokrowiec. Co prawda należy wejść do pewnej wprawy w umieszczaniu ich tam, ale już po paru razach nie jest to żadnym problemem. W komplecie nie zabrakło również dodatkowych gumek – 6 sztuk silikonowych oraz jeden zestaw Comply™ Foam Tips S-Series, czyli gumek do których nie każdy może się przekonać. Oprócz tego oczywiście klips. Same słuchawki wykonane są naprawę nieźle i robią pod tym względem bardzo dobre wrażenie.

sluchawki-brainwavz-m2-_5

Kiedy bierze się je do ręki gwarantujemy, że czuje się ich cenę. Kabel o dziwo rzeczywiście jest trudno poplątać, a słuchawki pasują do odtwarzaczy mp3, czyli zwykłego gniazda mini jack jak i iPhona i całej rodziny urządzeń nagryzionego jabłka.

To co najważniejsze, czyli jakość dźwięku. Dźwięk jest dynamiczny, bas ma swój początek, ma i swój koniec. Jest odpowiednio głęboki i może nawet zbyt ciepły, ale na pewno przyjemny. Natomiast wysokie tony bez problemu uchwycimy w każdego rodzaju muzyce, co jest również pozytywną cechą Dodatkowe akcesoria w postaci aż 6 par silikonowych gumek pozwalają bez problemu dopasować komfort użytkowania, przez co bez specjalnego dociskania słuchawek uzyskujemy bardzo dobre tłumienie, które z całą pewnością docenimy wszędzie tam gdzie jest niezbędne.

sluchawki-brainwavz-m2-_3

W ramach podsumowania

[one_third] [alert variation=”alert-info”]

Podobne słuchawki w tym samym przedziale cenowym

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”NuForce NE-700X” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

nuforce-ne-700xParametry techniczne NuForce NE-700X

 

średnica przetwornika: 8.0 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: b/d
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Jedne z najbardziej basistych słuchawek dokanałowych, w których bas jest po prostu przyjemny. Słuchawki te posiadają nie tylko dobry dźwięk, który na pewno przypadnie do gustu fanom elektrycznych dźwięków, ale również przyzwoitą jakość wykonania. W zestawie z nimi nie znajdziemy jednak klipsa, a słuchawki nie posiadają wbudowanego mikrofonu.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/nu-force-ne-770x-nasz-test-oraz-recenzja/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/nuforce/21097-nuforce-ne-700x.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas słuchawek Brainwavz S1. Są to takie słuchawki dokanałowe obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz ProAlpha” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

kopułki-Brainwavz-ProAlpha-Parametry techniczne Brainwavz ProAlpha

 

średnica przetwornika: 10.7 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: 1.3 m
wtyk: 3,5 mm
Słuchawki te cechuje ciepły, delikatny, acz basowy dźwięk. Jakość wykonania jak w przypadku wszystkich innych produktów firmy Brainwavz nie budzi najmniejszych zastrzeżeń, a ich cena jest bardzo przystępna. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich lubiących podkoloryzowane, ciepłe dźwięki.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/dokanalowe-przyjemne-brzmienie-wykonaniu-brainwavz-proalpha/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19272-brainwavz-proalpha-0728028080537.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [/one_third]

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: czy warto kupić ten model? Redakcja negatywHD.pl z całą pewnością szukając słuchawek dokanałowych za 200 złotych wybrałaby właśnie te. Należy tutaj wspomnieć o nie dawno recenzowanym modelu nu Force NE-770X, ponieważ opisywany tutaj model Brainwavz M2 jest o 50 zł droższy, ale gra odczuwalnie lepiej i różnicę 50 zł jest czuć.

Może to kwestia dźwięku całej rodziny słuchawek Brainwavz, która jest po prostu inna w porównaniu do słuchawek nu Force. Tak więc z czystym sumieniem można tutaj napisać, że Brainwavz M2 są słuchawkami wartymi swojej ceny o dobrej jakości wykonania i nic nie budzi szczególnych podejrzeń. Co prawda zastanawiać się można nad wytrzymałością kabla przy wtyczce, natomiast ostatecznie wniosek jest taki, że ciężko jest go przełamać. Słuchawki otrzymuję zasłużone 8.3 na 10 punktów, z czego oczywiście kwestia wyglądu jest sporna i tutaj każdy sam po oględzinach wie, na ile ten model spełnia oczekiwania wizualne.

Zdaniem negatywHD

Dobre słuchawki o odpowiednim do ceny brzmieniu, które zadowolą fanów każdego typu muzyki. Na szczególną uwagę zasługuje świetne wykończenie i tutaj duży plus. Z czystym sumieniem można polecić ten model.

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

2 myśli na temat “Brainwavz M2 – nasza opinia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *