Coloud KNOCK – recenzja i opinia na temat słuchawek

Słuchawki Coloud KNOCK nie grają źle, jeżeli chodzi o komfort można się do nich przyzwyczaić, choć mogły by być nieco większe. Przyjemny uniwersalny model.

Na rynku dostępnych mamy wielu najróżniejszych producentów słuchawek. Większość z nich jest wszystkim znana. Dlatego też tym razem, dzięki współpracy z sklepem fonostacja.pl udało się zdobyć do testów model KNOCK od mało znane u nas producenta słuchawek firmy COLOUD.

Coloud KNOCK

Jeżeli chodzi o słuchawki marki Coloud, to jest to pierwszy produkt tej firmy, z którym mam styczność. Recenzowany model to słuchawki nauszne otwarte o dość wyzywającym i raczej nie spotykanym u innych producentów kolorze.

Zawartość pudełka oraz konstrukcja

W pudełku oprócz słuchawek Coloud KNOCK znajdziemy (uwaga!) naklejkę z logo producenta, instrukcję (nie namierzyłem w języku polskim) oraz krótki przewodnik po słuchawkach tej firmy w formie niewielkiego plakatu. Dowiemy się z niego kilku informacji na temat parametrów technicznych słuchawek oraz zastosowanych materiałów. Przykładowo producent zaznacza, że do wyrobu słuchawek nie używa się związku oznaczanego jako PHTHALATE oraz PVC.
Należy wspomnieć, że są to substancje szkodliwe szczególnie dla dzieci. Łatwo doczytać się w sieci, że nadmierna ekspozycja na te związki może doprowadzić u małych dzieci do cukrzycy, otyłości, raka, alergii, astmy oraz ADHD.

 

Ze wspomnianej instrukcji dowiemy się również, jak wykorzystywać przycisk znajdujący się na słuchawkach obok mikrofonu. Jeżeli chodzi o jakość wykonania słuchawek, to w tej kwestii nie można mieć zastrzeżeń.

Coloud KNOCK inne zdjecie z zaplataniem

Wtyk jest mocno połączony z kablem, dodatkowo możemy zwinąć kabel i złapać go za pomocą wtyku i specjalnej konstrukcji gumy, która znajduje się na końcówce kabla. On sam jest mocny i płaski, co ma chronić go przed nadmiernym plątaniem się. Słuchawki regulują się w standardowym zakresie. Warto tutaj wspomnieć, że dorosłej osobie wydają się one po prostu małe, tak więc od razu widać, że słuchawki te polecić można jako prezent dla dziecka. Zadowolone będą z nich również osoby z niewielką głową. Pałąk jest twardy i elastyczny. Wydaje się, że gąbka słuchawek mogłaby być nieco bardziej przyjemna w dotyku, jednak jest to subiektywne odczucie.

coloud-knock-inne-zdjecie-z-zaplataniem

W porównaniu do słuchawek dokanałowych z szerokim przewodem, tutaj pasuje on znakomicie. Idealnie układa się wzdłuż szyi, nie przeszkadza i robi dobre wrażenie. Przewód ma długość 120 centymetrów i dzieli się na dwa w około 85 centymetrze (licząc od wtyku). Ogólne wrażenie jest więc dobre, jednak tak małe słuchawki trzeba lubieć.

[divider]

Dźwięk słuchawek Coloud KNOCK

Warto zacząć od tego, że słuchawki nauszne typu zamkniętego cechuje charakterystyczny dźwięk. W większości modeli bas jest delikatny, maksymalna odczuwalna głośność jest o wiele niższa niż możliwa do uzyskania na tym samym sprzęcie w przypadku słuchawek dokanałowych oraz np. do popularnych pchełek. Dźwięk pozostaje identyczny dla wszystkich testowanych urządzeń (PC, laptop, mp3, smartphone). Jeżeli chodzi o jakość, to zaskoczenia nie ma. Wszystkie pasma są słyszalne, dźwięk jest zrównoważony, nic go nie koloruje. Znacznie bardziej słyszalne są pasma wyższe niż niższe, jeżeli jesteśmy fanami mocniejszego basu, po kilku poprawkach equalizerze uda nam się go wydobyć.

[alert variation=”alert-info”]

Jeżeli chcesz zatrzymać muzykę naciskasz przycisk przy mikrofonie jeden raz, aby przejść do następnej naciskasz przycisk dwa razy, aby cofnąć 3 razy. Oczywiście Twój mp3 player lub smarthone musi posiadać odpowiednie gwiazdo, jednak nie martw się, jest ono obecnie standardem.

[/alert]

Wierność dźwięku należy określić jako dobrą. Jeżeli chodzi o dynamikę, to mogłaby być nieco większa, jednak ze względu na rodzaj słuchawek i tak nie odczulibyśmy szczególnej poprawy jakości dźwięku. Na koniec należy napisać, że mikrofon działa bez zarzutu i wygodnie się przez niego rozmawiać, osoba po drugiej stronie nie powinna mieć żadnych problemów ze zrozumieniem naszego głosu i rozpoznaniem nas. Jeżeli chodzi o głos osoby, z która rozmawiamy, to ten jest dobrze odwzorowany. Choć warto zaznaczyć, że ostatecznie jest to zależne od modelu telefonu, z jakiego korzystamy.

coloud-knock-poduszeczki

Podsumowanie

Tak jak w każdej recenzji należy odpowiedzieć na pytanie: dla kogo są słuchawki Coloud KNOCK? Moim zdaniem są to idealne słuchawki na prezent dla dziecka oraz dla osób, które lubią wyzywające kolory (choć w ofercie znajdziemy również znacznie spokojniejsze barwy). Przez słuchawki dobrze się rozmawia. Mikrofon jest umiejscowiony na idealnej wysokości, tak więc nie będziemy musieli druga ręką trzymać go blisko twarzy. Tłumienie otoczenia nie jest tutaj najwyższe. Jest to spowodowane tym, że są to słuchawki otwarte. Lecz ma to swoje dobre strony, ponieważ nie tracimy kontaktu z otoczeniem.
[pullquote_left]Innymi słowy zasłużone (…)[/pullquote_left]Natomiast w domu z całą pewnością docenimy fakt, iż nie ściskają one uszu, a dodatkowo szczególnie mocno nie nagrzeją się one w tym modelu. Ze względu na elastyczność konstrukcji oraz mocny kabel trudno będzie nam je uszkodzić. Innymi słowy zasłużone 7.3 punktów i póki co są to najbardziej uniwersalne słuchawki oraz najlepsze jakie można kupić dziecku ze wszystkich, które testowaliśmy. Nie tylko ze względu na kolor, ale fakt ograniczonego tłumienia otoczenia, wykorzystanych materiałów oraz trwałości konstrukcji.

[one_half]
Dane techniczne:
  • Przetwornik: 40 mm
  • Wtyk: mały jack (3.5 mm)
  • Długość kabla: 1.20 metra
  • Czułość: 85 dB
  • Impedancja: 32 Ω
  • Pasmo przenoszenia: 20 HZ – 20 000 kHz
  • Cena: 89.00 zł
[/one_half][one_half_last]
Zdaniem negatywHD

Coloud KNOCK to przyjemne w użytkowaniu, uniwersalne słuchawki dzięki, którym nie tylko posłuchamy ulubionej muzyki, czy porozmawiamy przez telefon, ale ze względu na otwartą konstrukcję bez problemu spędzimy w nich cały wieczór.

[/one_half_last]

za wsparcie w fotografowaniu produktów nasze podziękowania kierujemy do autorki bloga julenka.pl

[one_half]

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

 

[/one_half][one_half_last]

Fonostacja

[/one_half_last]

3 myśli na temat “Coloud KNOCK – recenzja i opinia na temat słuchawek”

  1. widziałem dzisiaj na ulicy, skojarzyłem, według mnie model jest strasznie mały, tak właściwie nie zakrywa całych uszu

  2. bardzo fajnie grają i kabel się nie plącze, a słuchawki nie popsuły się nawet w torebce mojej, polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *