Dell Latitude E6330 – recenzja

Prezentujemy gościnny wpis o laptopie, którego na półkach sklepowych nie znajdziemy, ale w wysyłkowej sprzedaży już tak.

Laptop Dell Latitude E6330 jest adresowany głównie do użytkowników, którzy cenią sobie mobilność i często podróżują. Polecany jest szczególnie osobom, które przemieszczają się w pracy ze spotkania na spotkanie oraz pracują na złożonych dokumentach oraz prezentacjach i potrzebują czegoś więcej niż wygodnego czytnika dokumentów.

DellLatitudeE6230-289292

Dokładne dane techniczne można znaleźć na stronie producenta, w artykule skupimy się więc na praktycznych funkcjonalnościach tego notebooka. Latitude E6330 jest dość małym komputerem. Posiada ekran o przekątnej 13,3 cala i waży zaledwie 1,606 kg bez akcesoriów (z baterią ok. 2 kg.)- jest to więc bardzo lekkie urządzenie i zachowuje jednocześnie kompletne funkcjonalności laptopa.

Ma bardzo wysokiej jakości ekran o rozdzielczości 1366 na 768 pikseli z podświetleniem LED, co stawia ten model w czołówce laptopów przeznaczonych do pracy poza biurem. Jest wyposażony w zintegrowany napęd optyczny, dużą moc i wiele funkcji z zakresu łączności, co w ostatniej generacji laptopów było domeną znacznie większych modeli.

Wygląd

Dell Latitude E6330 mieści się w solidnej obudowie z tworzywa Tri-metal™ opatentowanego przez producenta, z dodatkową izolacją dysku twardego. Wnętrze laptopa nie jest bardzo stylowe, ale jest praktyczne. Powierzchnia ekranu jest matowa, dzięki czemu przy pracy w plenerze, nie ma uciążliwych refleksów. Ekran otoczony jest przez szeroką ramkę wykonaną z czarnego matowego plastiku. Powierzchnia podparcia dla nadgarstka jest wykonana z miękkiego materiału kauczukowego. Po lewej stronie klawiatury znajdują się małe lampki, które wskazują łączność Wi-Fi i czy komputer jest naładowany, a po prawej stronie są przyciski regulacji głośności oraz przycisk wyciszania. Przycisk zasilania znajduje się nad klawiaturą, po prawej stronie.

dell_latitude_e6330_1229860_g4

Klawiatura

Klawiatura posiada klawisze typu wyspowego. Są one płaskie oraz rozdzielone między sobą niewielką przerwą. Ścianki klawiszy są lekko skośne i umożliwiają ich płynne naciskanie, dzięki czemu klawiatura ​​doskonale nadaje się do długiego pisania. Klawiatura jest podświetlana i jest odporna na zalanie (otwory na spodzie urządzenia pozwalają rozlanemu płynowi na wydostania się z urządzenia).

Monitor i głośniki

Od laptopów przeznaczonych dla biznesu nie wymaga się monitora o wspaniałych parametrach. Mimo tego ekran w E6330 jest trochę rozczarowujący. Nie jest zbyt jasny, nawet przy najjaśniejszym ustawieniu oraz obecności powłoki antyrefleksyjnej, która ma pomóc odrobinę w uzyskaniu jaśniejszych ustawień. Powłoka antyrefleksyjna wydaje się robić więcej szkody niż pożytku, ponieważ wahania w jakości obrazu są widoczne podczas niewielkiego zmiany kątu patrzenia na boczny. Kolory wyglądają na prawdziwe, ale są trochę „sprane” i wideo HD odtwarzane jest z dużą ilością artefaktów,

Podczas, gdy odtwarzanie wideo pozostawia wiele do życzenia, dźwięk brzmi lepiej niż przeciętnie. Głośniki znajdują się na przedniej części laptopa i produkują głośne, pełne brzmienie. Ogólnie jakość dźwięków jest znacznie lepsza od tych produkowanych przez metalicznie brzmiące głośniki, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni.

Podsumowanie

Dell Latitude E6330 może nie jest super maszyną do gier czy eleganckim ultrabookiem, ale jest bardzo dobrym wyborem dla użytkowników biznesowych. E6330 jest wydajny i radzi sobie bardzo dobrze z aplikacjami biznesowymi. Jest znakomity np. do pracy w Internecie oraz pod względem wydajności programów Office czy pamięci masowej. W rzeczywistości, wydajność pamięci masowej jest najlepszym wynikiem w kategorii ultrabooków. Tak więc, podczas gdy E6330 Latitude nie jest idealny do oglądania filmów, to jest świetny do wykonywania zadań biznesowych w oparciu o programy pakietu Office oraz przeglądanie stron internetowych.

Dell Latitude E6330 dostępny w sklepie tani-laptop.com – laptopy poleasingowe, zapraszamy.

Autor: Michał

Maniak dobrego kina i dobrych animacji. Zawodowo grafik. pasjonat sprzętów elektronicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *