Zaznacz stronę

Nastał nowy rok, a wraz z nim zapowiadane są nowe modele urządzeń elektronicznych w tym i aparatów. Z tego też powodu firma Canon zaprezentowała 6 stycznia aparat PoweShot N100.

PowerShot N100

Od innych modeli na rynku wyróżnia się on przede wszystkim obecnością dwóch obiektywów. W momencie naciśnięcia spustu aparat fotografuje nie tylko obiekt, któremu robimy zdjęcia, ale również nas samych.

Z założenia pozwala to uchwycić aparatowi jeszcze więcej emocji. Canon PowerShot N100 rejestruje wyraz twarzy użytkownika, a następnie jako zdjęcie lub film łączy z główną sceną. Dzięki temu możemy odtwarzając film po latach zobaczyć nie tylko to, co było przed obiektywem, ale również nasze emocje, które towarzyszyły wykonywanemu zdjęciu.

PowerShot N100

W aparacie nie zabrakło łączności WiFi oraz funkcji prostego podłączania go do smartfona. Dodatkowo dzięki przyciskowi Mobile Device Connect umożliwia również łatwe tworzenie kopii zapasowych w chmurze, w serwisach takich jak Google Drive™ lub Flickr™ za pośrednictwem usługi CANON iMAGE GATEWAY.

PowerShot N100

Matryca znajdująca się z przodu to CMOS 1/1.7 o rozdzielczości 12.1 megapikseli. W N100 nie zabrakło również technologii NFC, trybów kreatywnych oraz dotykowego ekranu. Nie znamy niestety jeszcze ceny urządzenia.