Dwa zdjęcia za jednym kliknięciem z Canon PowerShot N100

Firma Canon zaprezentowała aparat, który na pierwszym rzut oka jest zwykłym kompaktem. Dopiero po chwili da się dojrzeć drugi, niewielki obiektyw znajdujący się nad ekranem.

Nastał nowy rok, a wraz z nim zapowiadane są nowe modele urządzeń elektronicznych w tym i aparatów. Z tego też powodu firma Canon zaprezentowała 6 stycznia aparat PoweShot N100.

PowerShot N100

Od innych modeli na rynku wyróżnia się on przede wszystkim obecnością dwóch obiektywów. W momencie naciśnięcia spustu aparat fotografuje nie tylko obiekt, któremu robimy zdjęcia, ale również nas samych.

Z założenia pozwala to uchwycić aparatowi jeszcze więcej emocji. Canon PowerShot N100 rejestruje wyraz twarzy użytkownika, a następnie jako zdjęcie lub film łączy z główną sceną. Dzięki temu możemy odtwarzając film po latach zobaczyć nie tylko to, co było przed obiektywem, ale również nasze emocje, które towarzyszyły wykonywanemu zdjęciu.

PowerShot N100

W aparacie nie zabrakło łączności WiFi oraz funkcji prostego podłączania go do smartfona. Dodatkowo dzięki przyciskowi Mobile Device Connect umożliwia również łatwe tworzenie kopii zapasowych w chmurze, w serwisach takich jak Google Drive™ lub Flickr™ za pośrednictwem usługi CANON iMAGE GATEWAY.

PowerShot N100

Matryca znajdująca się z przodu to CMOS 1/1.7 o rozdzielczości 12.1 megapikseli. W N100 nie zabrakło również technologii NFC, trybów kreatywnych oraz dotykowego ekranu. Nie znamy niestety jeszcze ceny urządzenia.

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *