Fuji X-S1

Aparat Fujifilm X-S21 to ciekawa konstrukcja z super-zoomem. Aparat o wiele lepszy od kompaktu, który bardzo dobrze sprawdzi się podczas podróży.

Aparat Fujifilm X-S21 to sprzęt wyposażony w spory, ponieważ 26-krotny zoom optyczny o ekwiwalencie 35mm i zakresie ogniskowych 24-624mm. Obiektyw posiada mechaniczną stabilizację obrazu, ręczny zoom i kontrolę ostrości. Zapiszemy nim zdjęcia w formacie RAV lub JPEG, a filmy nakręcimy w formacie AVCHD.

Urządzenie posiada sporą matrycę o rozmiarze 2/3” EXR CMOS o rozdzielczości 12 megapikseli. Obraz podejrzymy na 3-calowym ekranie (100% pokrycia kadru) lub wizjerze (dobrze się z niego korzysta, jest jasny i szczegółowy). Aparat posiada czujnik zbliżeniowy dla oka. W momencie kiedy patrzymy przez wizjer, automatycznie wyłączany jest ekran. Nagramy nim również filmy w rozdzielczości FullHD (1920×1080).

Należy powiedzieć sobie szczerze, że opisywany model aparatu (X-S1) jest modelem flagowym firmy Fujifilm. Posiada dobre parametry oraz sprawdzone rozwiązania. Sporym atutem tego urządzenia jest łatwość jego obsługi. Logicznie umiejscowione przyciski, wyraźnie oznakowane funkcje oraz przyjaźnie zbudowane menu wpłynęło na taką właśnie ocenę aparatu.

 

Zobacz w sklepie Fuji X-S1
L. p. Nazwa Cena średnia Cena minimalna Cena maksymalna
1 Fuji X-S1 3120.00 zł 2565.37 zł 3499.00 zł
2 Casio EX-ZR100
970.00 zł 830.00 zł 1256.02 zł
3 Nikon Coolpix P300
930.00 zł 857.00 zł 1080.00 zł

 

Aparat nie ma żadnych problemów z doborem trybu auto. Dodatkowo posiada choćby tryb panoram znany z aparatów Sony pozwalający tworzyć panoramy 120, 180 czy 360 stopni szerokości. Oczywiście nie jest on szczególnie efektywny. Należy dojść do pewnej wprawy lub np. skorzystać z statywu, co i tak nie będzie nadal łatwe. Uzyskana panorama jest relatywnie małej rozdzielczości. Waga całości aparatu to około 920 g (wraz z baterią).

Model Fuji X-S1 posłuży wszystkim jako o wiele lepsza alternatywa typowych kompaktów. Może znajdzie też upodobane wśród ludzi, którzy nie potrzebują wymieniać obiektyw w aparacie i nie lubią dodatkowego ekwipunku. Ten aparat w cenie około 2800zł (według skąpiec.pl) robi dobre zdjęcia, kręci filmy i posiada spore możliwości. Warto się nim zainteresować.

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

4 myśli na temat “Fuji X-S1”

    1. powinnaś naładować do pełna akumulator i rozładować do zera, z tego co pamiętam one są przygotowywane w procesie produkcji.

      Ale na wszelki wypadek należy najpierw rozładować do zera, a następnie do pełna załadować i powinno być ok 🙂

  1. super sprzęt, mam tylko pytanie, czy format nagrywania filmów to AVCHD, czy jakiś inny, jak to jest w tym modelu aparatu?

    1. na bank jest to format AVCHD, albo jakiś inny, ale wymagania co do sprzętu komputerowego, jeżeli o to Tobie chodzi (a zapewne tak) są identyczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *