Zaznacz stronę

W sklepie aparatów kompaktowych nie brakuje. Mnogość modeli oraz nazewnictwo parametrów staje się bardzo problematyczna. Poniżej znajdują się 5 polecanych modeli aparatów kompaktowych w cenie około 1000 złotych.

Na rynku aparatów kompaktowych przybywa z dnia na dzień. Czasem ciężko jest wybrać odpowiedni dla siebie model. Dlatego też poniżej zostały zamieszczone 3 proponowane aparaty kompaktowe w cenie około 1000 złotych. Należy wiedzieć, że większość z kompaktów dostępnych na rynku jest prosta w obsłudze.

Wyposażone są one w dopracowane tryby automatyczne, które dobierają za nas wszelkie parametry zdjęcia powodując, że nam pozostaje jedynie nacisnąć spust migawki, ewentualnie skorzystać z niewielkiego zoomu optycznego. Duża część z nich posiada również tryby manualne, które pozwolą nam na ustawienie różnych parametrów jak np. balansu bieli. Przy zakupie takiego modelu warto zwrócić uwagę na matrycę, najlepiej żeby była CMOS. Jeżeli mamy wybór, lepiej wybrać model z szerokokątnym obiektywem, którym znacznie prościej będzie nam fotografować w pomieszczeniach. Kolejna ważna cecha to szybkość i sprawność działania Autofocus’a. W dużej mierze to właśnie ten parametr oraz jasność obiektywu wpływają na jakość naszych zdjęć (oczywiście zaraz obok mamy wielkość oraz rozdzielczość matrycy).

Aparaty w cenie do 1000 złotych

[table style=”table-striped”]
L. p. Nazwa Cena średnia
1 Sony DSC-WX300
1210.00 zł
2 Sony DSC-HX50
1088.00 zł
3 Panasonic DMC-TZ40
998.00 zł
4 Canon PowerShot S110 999.00 zł
5 Samsung EX2F
1098.00 zł
[/table]

AKTUALIZACJA STYCZEŃ 2015 | kliknij na nazwę aparatu, aby sprawdzić jego dostępność na Ceneo

Sony DSC-HX50

Sony DSC-HX50

Podstawowe dane:

 • Matryca: 1/2.3” Exmor R CMOS
 • Maksymalna rozdzielczość: 5184 x 3888
 • Stabilizator obrazu: tak
 • Zoom optyczny: 30-krotny
 • Filmy: 1920×1080
 • Ekran LCD: 3.0”
 • Waga: 272 gram

Sony DSC-HX50 to kompakt ze sporym 30-krotnym zoomem optycznym, dzięki któremu mamy możliwość fotografowania oddalonych od nas obiektów. W samym sercu aparatu znalazła się 20.4-megapikselowa matryca CMOS Exmor R®, którą charakteryzuje niska ilość szumów, nawet gdy przychodzi nam fotografować lub filmować w słabych oświetleniu.

Sony DSC-HX50

W aparacie tym nie zabrakło WiFi i co ciekawe pełnych ustawień ręcznych. Innymi słowy możemy po prostu fotografować korzystając z rozbudowanych trybów automatycznych lub też przejść na ustawienia manualne. Natomiast wbudowany stabilizator obrazu SteadyShot pozwoli uzyskać ostre i stabilne zdjęcia.

Na aparacie znajdziemy stopkę, która pozwoli nam podłączyć do niego wybrane akcesoria takie jak choćby mikrofon kierunkowy czy lampę błyskową. Wszystko to zostało zamknięte w stosunkowo niewielkiej obudowie opatrzonej wieloma przyciskami i pokrętłami. Sony DSC-HX50 to zaawansowany kompakt w rozsądnej cenie oscylującej w granicach 1000 złotych, któremu warto poświęcić odrobinę uwagi.

Canon PowerShot S110

Canon PowerShot S110

Podstawowe dane:

 • Matryca: 1/1.7 CMOS
 • Maksymalna rozdzielczość: b/d
 • Stabilizator obrazu: tak
 • Zoom optyczny: 5-krotny
 • Filmy: 1920×1080
 • Ekran LCD: 3.0”
 • Waga: 198 gram

Canon PowerShot S110 to aparat kompaktowy, który został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 12.1 mln pikseli typu DIGIC 5 z technologią iSAPS. Obiektyw tego aparatu posiada 5-krotny zoom optyczny i inteligenty stabilizator obrazu. Pomiar ostrości odbywa się tutaj metodą TTL, a system AF operuje na 9 punktach, posiada wykrywanie twarzy i tryb śledzenia ostrości na obiekt.

tyl Canon PowerShot S110

Dzięki wykorzystaniu powyższej matrycy uzyskamy dobre zdjęcia w słabym oświetleniu. Warto również wspomnieć, że maksymalna czułość ISO wynosi 12800. Jeżeli chcemy, kompakt PowerShot S110 daje nam możliwość ręcznej regulacji przysłony i czasu naświetlenia, a ponadto pozwala na wykonywanie zdjęć w formacie RAW. Nie zabrakło także tak popularnego ostatnimi czasu trybu zdjęć HDR.