Zaznacz stronę

Kamera JVC GZ-HM400EK to ciekawa propozycja od JVC do domu dla bardziej zaawansowanych użytkowników. 

Polecamy ją głównie bardziej zaawansowanym użytkownikom, ponieważ jest ona nieco droższa od standardowej kamery przeznaczonej dla domu. Kamera posiada matrycę o wielkości 1/2.33 i rozdzielczości 10.3 megapiksela.

Kamera robi oczywiście zdjęcia, które w maksymalnej rozdzielczości mają 3456×1944 pikseli. Format zapisu filmów to AVCHD, nośnik karda SH lub SDHC (kamera posiada podwójny slot). To co wyróżnią tą kamerę na tle innych, to dobrze umiejscowiony flash oraz pokrętło po lewej stronie obiektywu do ręcznego ustawiania parametrów obrazu. Jest to coś bardzo żadko spotykanego w kamerach konsumenckich. Zazwyczaj możemy zmieniać parametry, ale jedynie z poziomu ekranu LCD. Nie da się wtedy oczywiście filmować, ponieważ stukanie w ekran powoduje drganie obrazu. Właśnie dlatego o niej wspominamy, ponieważ jeżeli ktoś chce ambitniej kręcić kamerą, taka możliwość i takie pokrętło jest mu wręcz niezbędne.

Kamera wyposażona została w 10-krotny zoom optyczny, posiada standardowy zestaw trybów automatycznych, a dźwięk nagrywany jest w standardzie Dolby Digital 2-kanałowy.  Koszt to około 3400 złotych, waga to 400g. Poniżej zamieszczamy materiał video znalezione w sieci. Warto przestawić pierwszy film na 1080, robi dobre wrażenie.

Materiały video

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=P79ofupx6K0[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9Taaomlr5Ao[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pKf1nwWX2QY[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3k0h6tlzN0s[/youtube]