Zaznacz stronę

Mamy rok 2016, chyba wszyscy używają już smatfona, coraz mniej osób używa za to tabletu. Duża część osób wyposaża siebie w sprzęt marki Apple, Microsoft lub Dell z systemem operacyjnym Linux, co do niedawna było nie do pomyślenia.

Dokładnie tak, rynek uległ zdecydowanej zmianie, głównie z faktu iż coraz bardziej rośnie popularność firmy Apple w polsce oraz temu, że firma Microsoft wydała swój własny sprzęt, innymi słowy sprzęt z Windowsem kupimy już nie tylko od zewnętrznych producentów sprzętu.

Jaki laptop do szkoły?

Szukamy laptopa do szkoły, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawdę nasze dziecko go potrzebuje? Odpowiedź jest jednoznaczna, nie da się wygodnie pracować na telefonie czy tablecie. Nawet klawiatura, którą możemy dokupić do tabletu nie jest tak wygodna jak laptop. Ciekawą propozycją jest tutaj Surface 3 od firmy Microsoft.  Posiada on niewielkie rozmiary, wygodną klawiaturę i co ważne nie jest tabletem, posiada pełnowartościowy system operacyjny, takim na którym uczące się dziecko będzie mogło zainstalować wszystko co będzie potrzebować.

Przykładowo wersja z pamięcią 64GB, ekranem 10.8 cala o rozdzielczości pracy 1920×1080 kosztuje około 3000 złotych. Mamy tutaj wszystko co jest potrzebne do pracy i rozrywki jak i nowoczesny system operacyjny Windows 10.

Sprawdź sklepy posiadające Surface 3 w ofercie >>>

Surface 3 ma niestety jedną wadą, stosunek ceny do wydajności urządzenia jest tutaj bardzo słaby. Głównie na rzecz mobilności. Jeżeli więc chcemy znaleźć złoty środek warto spojrzeć w kierunku takiego sprzętu jak Lenovo IdeaPad 305.

lenovo

Oprócz wspomnianego kompromisu wartozwrócić uwagę, że jest to sprzęt bardzo nowoczesny i w cenie około 2000 złotych cieżko znaleźć konkurenta, który sprawdziłbym się tak dobrze jak ten w rękach młodego ucznia.

Mamy tutaj procesor Core i5 o taktowaniu 2.2 GHz, 4 GB RAM, hybrydowy dysk twardy 500 GB z 8 GB dodatkowego miejsca typu SSD na system operacyjny, dzięki czemu zawsze ładuje się on bardzo szybko. Mam tutaj kartę graficzną AMD Radeon R5 M330, a więc spokojnie sprawdzi się również podczas rozgrywki czy pracy z programami graficznymi. Cena wynosi około 1900 złotych.

 

Uwagi odnośnie sprzętu dla ucznia

Warto zwrócić uwagę jeszcze na fakt, że sprzęt dla ucznia musi łączyć w sobie kilka cech, uniewersalność, niezawodność i możliwość zainstalownia wielu aplikacji, ze szkoły, z uczelni. Podstawą jest pakiet Office (płany lub darmowy), oprogramowanie graficzne i wiele innych, które stosują np. konkretne wydziały uczelni.