Zaznacz stronę

Jeszcze do niedawna laptop w cenie 3000 złotych oferował znacznie mniej niż komputer stacjonarny w tej samej cenie. Dzisiaj na szczęście uległo to zmianie. Za 3000 złotych wydanych na komputer przenośny możemy spodziewać się świetnej jakości komputera z naprawdę sensownymi podzespołami od znanego producenta.

Co ważne, taki komputer będzie bardzo uniwersalny lub ściśle wyspecjalizowany. Innymi słowy, w tej cenie będziemy mogli kupić idealny sprzęty do gier, taki który sprawdzi się w drodze lub taki, który będzie mógł stać się domowym centrum multimedialnym.

[alert variation=”alert-info”]

Aktualizacja marzec 2016

Po raz kolejny aktualizujemy wpis o laptopach w cenie do 3000 złotych. W związku z sporymi zmianami, publikujemy go od nowa.

[/alert]

 

Dell Inspiron 17 – multimedialne centrum

12

 

Kliknij tutaj i sprawdź dostępność w sklepach >>>

Na pierwszym miejscu proponowanych przez nas modeli prezentujemy idealny sprzęt dla domu, który jeżeli się uprzemy, będziemy mogli zabrać w drogę, żeby np. pograć ze znajomymi. Mamy tutaj 17.3-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1600 x 900, który jest napędzany przez kartę graficzną GeForce 920M z 2 GB pamięci własnej.

Wspomniana karta pozwoli nam na swobodną pracę z wieloma typami aplikacji, a co chyba najważniejsze da możliwość komfortowo pracować z obrazem w edytorach graficznych. Jednostkę centralną stanowi procesor Core i3 5005U o taktowaniu 2.0 GHz (ale polecamy również ten model z mocniejszymi procesorami z rodzimy i5 i i7), który wraz z 8 GB pamięci operacyjnej zadba o komfortową i niczym nieograniczoną pracę. Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych maszyn, które prezentujemy w tym zestawieniu.

Lenovo IdeaPad Y50-70 – twoje biuro

Lenovo IdeaPad Y50

Kliknij tutaj i sprawdź dostępność w sklepach >>>

Opisywany w tym akapicie Lenovo IdePad Y50 to 15.6-calowy laptop stworzony do tego, aby na nim pracować. Został wyposażony w matrycę o rozdzielczości pracy 1920×1080 (Full HD), która gwarantuje nam sporo przestrzeni roboczej na stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Nad płynnością obrazu czuwa karta graficzna nVidia GeForce GTX 860M. Warto zauważyć, że znalazł się tutaj dysk hybrydowy, który składa się z pamięci SSD w ilości 8 GB i talerza o pojemności 1000 GB. Takie rozwiązanie powoduje, że aplikacje nie uruchamiają nam się szybciej, ale za to wszelkie operacje dokonywane na systemie już tak. Samo jego uruchomienie trwa naprawdę krótko. Jeżeli chodzi o obudowę, to ta została przyozdobiona w czerwone dodatki, nie zabrakło na niej gniazd USB 3.0 i wszelkich innych niezbędnych do codziennej pracy.

Lenovo IdeaPad Z710 – błyszczący ekran i Windows 8.1

Lenovo IdeaPad Z710

Kliknij tutaj i sprawdź dostępność w sklepach >>>

Kolejny uniwersalny laptop, który postanowiliśmy zamieścić w naszym zestawieniu. W porównaniu do Dell Inspirion 17 w konfiguracji, którą zaprezentowaliśmy u samej góry, IdePad Z710 jest wyposażony w dysk hybrydowy, będący połączeniem 8 GB pamięci SSD i talerza o pojemności 1000 GB.

Mamy tutaj jednak mniejszą ilość pamięci RAM, która wynosi 4 GB, ale za to identyczną kartę graficzną. Laptop działa pod kontrolą systemu Windows 8.1 i jest urządzeniem kierowanym do osób wykonujących wiele różnych czynności na swoim komputerze, którzy docenią hybrydowy dysk przekładający się na znacznie szybszą pracę systemu operacyjnego. Błyszcząca matryca zapewni przyjemną dla oka głębie kolorów, a podświetlana klawiatura pozwoli swobodnie korzystać ze sprzętu również nocą. Waga laptopa wynosi 2.9 kilograma, a więc jeżeli kupisz odpowiednio duży plecak, nie powinieneś mieć problemu z przemieszczaniem się z Lenovo Z710.

 

Dell Latitude 3340 – 13.3 cale mobilności

Dell Latitude 3340

Kliknij tutaj i sprawdź dostępność w sklepach >>>

Laptop idealny do pracy, podróży czy osób będących ciągle w drodze. 13.3-calowy, matowy ekran, który nie będzie odbijać promienie słonecznych, pozwoli na komfortową pracę również w dzień. Rozdzielczość pracy ekranu wynosi 1366×768, czyli jest standardowa jak dla tej przekątnej. Chociaż warto zaznaczyć, że na rynku można znaleźć 13.3-calowe ekrany pracującej w rozdzielczości Full HD (1920×1080).

Wewnątrz Latitude 3340 znajdziemy procesor Core i5 4200U z zegarem 1.6 GHz, który cechuje niski pobór energii i stosunkowo duża moc obliczeniowa, a nie zabrakło również funkcji wzmożonej pracy, która podkręci rdzenie i pozwoli cieszyć się płynną pracą komputera nawet podczas wytężonej pracy.

Jak w dwóch innych laptopach z zestawienia, tak i tutaj znalazł się dysk hybrydowy, łączący w sobie 8 GB pamięci SSD i talerz o pojemności 500 GB. Ponieważ jest to laptop stworzony z myślą o mobilnej pracy, nie zdecydowano się na zastosowanie dedykowanej karty graficznej, jednak posiada zintegrowany układ Intel HD Graphic 4400, który pobierze znacznie mniej energii niż jego wydajniejsi koledzy. Warto zaznaczyć, że opisywany laptop jest sprzedawany z systemem operacyjnym Windows 7 Professional, a więc jeżeli nie jesteś fanem kolorowych okienek, to opisywana konfiguracja została stworzona z myślą o Tobie.