Malutki Asus MeMO Pad ME173X

Asus MeMO Pad ME173X to niewielki, 7 calowy tablet z ekranem IPS, który w swojej cenie jest ciekawym kąskiem dla osób poszukujących dobrej klasy tabletu.

Asus MeMO Pad ME173X

Ekrany najmniejszych tabletów mierzą przekątną wynoszącą 7 cali. Poniżej tej wartości mamy już do czynienia z tabfonami, czyli czymś pomiędzy 5-calowym Samsung Note a 7-calowymi tabletami. W tym artykule przyjrzymy się małemu tabletowi Asus MeMO Pad ME173X.

Asus MeMO Pad ME173X

Opisywany tablet Asusa mierzy sobie ekran o wspominanych 7 calach, który pracuje w rozdzielczości 1280×800. Taka rozdzielczość jest optymalnym wyborem w kontekście ceny do komfortu użytkowania produktu. Ekran o większej rozdzielczości byłby znacznie droższy, a z ekranu o mniejszej rozdzielczości nie uzyskalibyśmy tak ostrego obrazu. Zastosowany tutaj ekran jest typu IPS, co gwarantuje nam szeroki kąt widzenia oraz przyzwoite odwzorowanie kolorów.

[youtube]https:/www.youtube.com/watch?v=bk-jYYSjmUw[/youtube]

W samym sercu opisywanego tabletu Asusa znajdziemy czterordzeniowy procesor MediaTek MT8125 Quad Core o taktowaniu zegara równym 1.2 GHz. Ten model daje nam możliwość grania we wszystkie gry dostępne w sklepie Google Play, płynne odtwarzanie filmów  (nawet tych w najwyższych rozdzielczościach) oraz swobodne przeglądanie dokumentów np. pdf. Ilość pamięci wewnętrznej, która znalazła się tutaj, wynosi 16 GB. Nie zabrakło również czytnika kart pamięci oraz dwóch aparatów fotograficznych. Płynną wymianę danych zapewni nam technologia Bluetooth 4.0 oraz wbudowany moduł WiFi, warto również wspomnieć o GPS’ie który pozwoli nam zamienić tablet w nawigację samochodową.

 

Kliknij i zobacz Asus MeMO Pad ME173X w sklepie

L. p. Nazwa Cena średnia Cena minimalna Cena maksymalna
1 Asus MeMO Pad ME173X 745.00 zł 669.00 zł 851.00 zł
2 Samsung Galaxy Tab P1000 1821.00 zł 1799.00 zł 1840.73 zł
3 Asus Eee Pad Transformer
2240.00 zł 1633.00 zł 2559.00 zł

kliknij, aby sprawdzić, gdzie można jeszcze kupić tablet MeMO Pad ME173X

 

Warto zaznaczyć, że bateria w Memo Pad ME173X jest wstanie dociągnąć do 10 godzin. Jest to dobra wiadomość przede wszystkim dla tych osób, które lubią korzystać z urządzeń mobilnych poza domem przez cały dzień i nie chcą martwić się o to, czy w pobliżu znajdą gniazdko.

Jednym z najpopularniejszych tabletów marki Asus jest Nexus 7, który był już opisywany na łamach negatywHD.

Tablet działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2 i waży zaledwie 360 gram. Jest to dobra waga, która nie męczy rąk, a dodatkowo sprawia, że tablet pewnie leży w ręce. Na zakończenie warto dodać, że ten tablet jest dostępny w dużej ilości sklepów internetowych, a jego cena ostatnio zdecydowanie zmalała powodując, że zainteresowanie nim wzrasta.

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *