Zaznacz stronę

Dobry notebook do gier od firmy MSI o świetnych parametrach i budzącym zachwyt wyglądzie – model MSI GT 683.

To, że notebook do gier nie jest niczym nadzwyczajnym, wie każdy. Trendy uległy zmianie i nie tylko komputery PC sprostają największym wymaganiom i nie tylko na nich możemy doświadczyć wirtualnej rozrywki na wysokim poziomie.

Na rynku komputerów mobilnych przeznaczonych do rozrywki jest naprawdę wiele, o czym dobitnie świadczy obszerność naszego działu dotyczącego segmentu notebooków do gier. Opisywany model MSI GT683 (627PL) to jednak specyficzna maszyna. Nie dość że spełnia (prawie) wszystkie możliwe założenia, które dotyczą notebooka do gier, to jeszcze samym wyglądem daje nam do zrozumienia, że pod jego maską znajdziemy wszystko to, co będzie nam potrzebne, aby cieszyć się z wirtualnej rozrywki.

 

Spójrz na mnie jestem zabójczy

Czarna obudowa o charakterystycznych wcięciach nadaje temu modelowi nie banalny wygląd, a dodatkowo mamy jeszcze pomarańczowe wykończenie, które po podłączeniu komputera do gniazdka sieciowego w domu pozwoli nam jeszcze bez uruchamiania jakiejkolwiek aplikacji nacieszyć oczy.

Jak widać, pod maską mamy również kosmiczny wygląd. Klawiatura jest wygodna, strzałki zostały oznaczone na pomarańczowo i znalazły się one również na przyciskach AWSD. Podświetleń tutaj nie brakuje, w nocy całość robi spore wrażenie. To, co rzuca się w oczy, to okrągłe głośniki 2.1 Dynaudio. Co ciekawe, diody można zsynchronizować ze zmianami dźwięku. Dzięki temu np. kiedy słyszymy odgłosy z lewej strony zapalą się diody z lewej strony i na odwrót. Efekt jest ciekawy choć przy dłuższym korzystaniu z niego niektórzy mogą odczuwać niewielki dyskomfort, oczywiście da się je wyłączyć.

Diody LED możemy dowolnie dopasowywać do własnych potrzeb, dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Możemy je również w prosty sposób wyłączyć przy pomocy odpowiedniego przycisku funkcyjnego.

 

Mogę pochwalićsię swoim nadzieniem

Karta graficzna, która została umieszczona w tym notebooku, to nVidia GeForce GTX 560M. Jest to karta, która zdecydowanie została stworzona do gier. Wyposażona została w 1.5 GB pamięci własnej GDDR5 o taktowaniu wynoszącym 1500 MHz. Całość działa na 192-bitowej magistrali. Karta wyposażona została w szereg technologii od firmy nVidia, które czynnie regulują np. pobór energii karty, czy wspierają renderowanie filmów.

Dane techniczne karty graficznej:

 

  • CUDA Cores: 192
  • Częstotliwość taktowania procesora: 1150 MHz
  • Częstotliwość taktowania pamięci: 1500 MHz
  • Standardowa konfiguracja pamięci: GDDR5
  • Magistrala: 192 bitowa
  • Technologia: 40 nm
[alert variation=”alert-info”] Ta karta graficzna nie będzie miała żadnych problemów z obsługą takich tytułów jak Battlefield 3, Skyrim czy Diablo 3. Tym bardziej, kiedy weźmiemy pod uwagę inne podzespoły komputera. Jeżeli potrzebujesz więcej mocy, szukaj modeli MSI GT683 wyposażonych w kartę graficzną GeForce GTX 570M.[/alert]

Procesor, który znalazł się w tym konkretnym modelu, to Core i5 2430M z zegarem 2.4 GHz, który z całą pewnością wystarczy do obsługi gier oraz wymagających aplikacji. Ilość pamięci RAM wynosi 8 GB, a maksymalnie rozszerzymy ją do 16 GB. Ekran komputera o przekątnej 15.6” cali pracuje w rozdzielczości FullHD 1920×1080. Obraz stwarza wrażenie ostrego i taki właśnie jest. Dla porównania wypada podać, że np. często komentowany i odwiedzany model notebooka do gier HP Pavilion dv7 posiada ekran o przekątnej 17.3” cala, ale pracuje on w rozdzielczości 1600×900. Więc różnica w ostrości obrazu jest zauważalna, co nie oznacza, że w modelu HP Pavilion dv7 nie jest ona wystarczająca.

 

Kliknij Zobacz w sklepie MSI GT683

L. p. Nazwa Cena średnia Cena minimalna Cena maksymalna
1 MSI GT683 (627PL) 4320.00 zł 3595.00 zł 4799.00 zł
2 MSI GX730-035PL 4321.00 zł 4219.00 zł 4350.72 zł
3 HP EliteBook 8560p LQ589AW 5140.00 zł 4680.00 zł 5981.75 zł

 

Komputer działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Premium. Na wyposażeniu znajdziemy również Bluetooth, który ułatwi nam komunikację z innymi urządzeniami głównie z telefonami komórkowymi. Dysk twardy posiada pojemność 500 GB, co powinno wystarczyć nawet największym maniakom kina oraz gier komputerów. Dobra wiadomość to taka, że ilość obrotów wynosi tutaj 7200 obr/min. Całość zasilana jest poprzez 9-komorową baterię i waży około 3.5 kilograma. Wymiary MSI GT683 to 396x269x55 mm. Na komputer dostaniemy 2 lata gwarancji.

Ten model dostępny jest w wielu najróżniejszych konfiguracjach. Bez problemu można znaleźć jego wersje wyposażone w procesor Core i7 lub z maksymalną ilością pamięci RAM wynoszącą 16 GB.

Zdaniem negatywHD

MSI GT683 to idealne urządzenie dla wszystkich poszukujących wydajnego komputera do gier oraz wirtualnej rozrywki. Oferuje on nie tylko wydajne podzespoły, ale również nowoczesny i widowiskowy wygląd, który zdecydowanie urzeka.