Najbardziej popularna kamera w sklepach JVC GZ-HM 440

Tania kamera JVC GZ-HM 440 to sprawdzona konstrukcja oraz wysoki zoom optyczny. Dodatkowo jest to najbardziej popularna kamera wśród sklepów internetowych.

Czasem tak jest, że dany produkt jest, ale ciężko go dostać. A czasem jest i to dosłownie wszędzie. W tym artykule rozważamy tą drugą opcję. Model kamery JVC GZ-HM 440 dostaniemy, aż w 144 sklepach internetowych znajdujących się w bazie porównywarki skąpiec.pl. Kto nie wierzy, zapraszam bezpośrednio na podstronę kamery w serwisie skąpiec.pl. Jest to zupełny rekord wśród kamer względem obecności w sklepach. Kolejna kamera, również firmy JVC to GZ-HM430, na trzecim miejscu mamy kamerę Sony HDR-CX210E.Przyjrzyjmy się więc bliżej modelowi kamery JVC GZ-HM 440.

Ten model jest kamerą z nieco niższej półki, jednak w zgodzie ze wszystkimi standardami. Posiada ona niewielką matrycę o rozmiarze 1/5,8 ” i rozdzielczości 1.5 MP. Kamera kręci zdjęcia w rozmiarze HD zapisując je w formacie AVCHD lub AVCHD SD. Posiada aż 40-krotny zoom optyczny, a jej waga to około 200 gram. To co na pewno ma spory wpływ na jej popularność to cena. Kamerę dostaniemy już za około 900 złotych w większości sklepów internetowych (porównanie w skapiec.pl).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r8UjlIyYh50[/youtube]

film nakręcony kamerą JVC GZ-HM 440

Z powodu wysokiego zoomu optycznego oraz wspominanej przystępnej ceny na pewno interesuje się nią wiele osób. Tutaj należy zwrócić uwagę na jeden ważny szczegół. Bardzo ciężko jest uzyskać stabilny obraz z ręki, kiedy ustawiamy zoom na taką wartość. Już na 10-krotnym zoomie trzeba się wiele natrudzić, aby kamera filmowała stabilnie. Bez położenia kamery na czymś stabilnym lub skorzystania z statywu, wykorzystanie zoomu 40-krotnego wydaje się być prawie nie możliwe.

Kamera dla wszystkich chcących nakręcić imprezę, wesele znajomych czy piknik w ogródku. Niestety nie uzyskamy przy jej pomocy super efektów. Jednak film będzie dobry, a przy odpowiednim oświetleniu nie grożą nam szumy.

źródło: jvc.pl

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

10 myśli na temat “Najbardziej popularna kamera w sklepach JVC GZ-HM 440”

 1. Także ją posiadam, i jestem z niej bardzo zadowolony, niezły stosunek jakości do ceny. Polecam każdemu na początek, zaletą jej jest nagrywanie w 50 fps

 2. zgadzam się z autorem,idealna do kręcenia pikniku ponieważ film w słońcu wychodzi dobry, nieco gorzej w pomieszczeniach jednak i tak uważam, że warto było kupić ten model…

  natomiast komputer tnie mi się gdy odtwarzam film, czy mógłby mi ktoś coś na to poradzić?

 3. Ciekawe jak jest z kontrastem na tej kamerze i kolorami… zresztą ta matryca jest tak mała, że nie wiem czy nie lepiej kupić kompakt 😛 w tej cenie byłbym już super

  1. Jeżeli się szuka to na pewno się znajdzie. Jednak model ten właśnie ze względu na to, że jest nowy oraz tani cieszy się wspomnianą popularnością.

 4. mi się tak telepie ręka że na zoomie 5 krotnym już mam problem z stabilnością w moim Panasonicu

  1. cudów do nie ma, do 10-krotnego można potrzymać w ręce, później już nie

   pamiętam, że miałem kiedyś takie samsunga, że na zoomie 4-krotnym stabilizacja wysiadała już totalnie.

   do autorów negatywHD.pl, super pomysł z rankingiem, czekam na podobny w dziale komputery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *