Zaznacz stronę

Manta MID04 to niedrogi tablet, który zakupimy w prawie każdym sklepie internetowym posiadającym w swojej ofercie tablety. Jest to niedrogi tablet, który pozwoli nam przeglądanie sieci czy grę w mniej wymagające gry. Tablet posiada ekran o przekątnej 7” cali pracujący w rozdzielczości 800×480. Ekran jest mały i mała jest rozdzielczość, stosunkowo za mała.

Tablet taktowany jest procesorem z zegarem 800 MHz, niestety nie wyciągniemy na nim sporo. Można powiedzieć, że uzyskana jakość porównywalna jest z modelami około 700 MHz np. tymi montowanymi w smartphon-ach. Czułość na dotyk jest mała jak w większości budżetowych tabletów (choć warto tutaj wspomnieć, że model Goclever Tab A103, który jest co prawda 2 razy droższy, jednak nadal należy do budżetowych urządzeń, ma o wiele lepszą czułość ekranu). Opisywany tablet Manta MID04 nie posiada niestety modemu 3G, funkcji telefonu czy aparatu.

Manta mid04 with ICS bootanimation

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B8w7vBJOQDY[/youtube]

Urządzenie kosztuje około 260 złotych. Jest to stosunkowo odpowiednia cena do jakości produktu. Nie jest to zły tablet, obsługuj się go co prawda trochę topornie (jak 99% tabletów w tej grupie cenowej w porównaniu do np. do opisywanego już przez nas modelu IdeaPad K1). Ekran jest niewielki i małej rozdzielczości, przez co strony również przegląda się niezbyt wygodnie, jednak spełnia on swoją rolę i nie jest aż tak zawodny jak bez-markowe modele po 150 złotych z allegro.

źródło: manta.pl, skapiec.pl