Nowe słuchawki do smartfonów od Sony modele MDR-ZX i MDR-EX

Firma Sony prezentuje swoje najnowsze słuchawki, które dostępne będę w europie już od kwietnia 2014 roku. Pośród nich nowa wersja kultowych już MDR-ZX 300.

Firma Sony prezentuje nowe słuchawki dedykowane mobilnych urządzeniom. Pośród nich znajdziemy serię MDR-ZX, czyli słuchawki z pałąkiem i dokanałowe modele MDR-EX.

Sony przygotowało 11 modeli słuchawek, z których 7 zostało wyposażonych w pilot i mikrofon, co jednoznacznie mówi nam, że jest to sprzęt na ulicę, który podłączymy do naszego smartphona czy tabletu.

Nauszna seria MDR-ZX

W tej serii znajdziemy przykładowo model MDR-ZX750BN, który nie posiada kabla. Może się on komunikować z urządzeniami z linii Xperia™ za pomocą technologi NFC. We wnętrzu słuchawek znajdziemy 40-milimetrowe przetworniki akustyczne, które (jak zapewnia producent) gwarantują nam doskonałą reprodukcję dźwięku.

Sony MDR-ZX750
Sony MDR-ZX750

Co warto zauważyć, na wyposażeniu znalazł się cyfrowy system osłabiania hałasów, którego zadaniem jest eliminacja dźwięków z zewnątrz. Wbudowany w słuchawki akumulator ma nam wystarczyć na 13 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki. Nie zabrakło tutaj również wbudowanego mikrofonu.

Klasycznie słuchawki na ucho

W ofercie znalazły się też klasyczne słuchawki nauszne o konstrukcji zbliżonej do tej obecnie dostępnej na rynku. Słuchawki Sony MDR-ZX310 to następca modelu MDR-ZX300. Na wyposażeniu znalazły się 30-milimetrowe przetworniki akustyczne, które dobrze poradzą sobie zarówno z reprodukcją basu jak i tonów wysokich. Miejmy nadzieje w nadal rozsądnej jak w przypadku ZX300 cenie.

MDR-ZX610AP
słuchawki Sony MDR-ZX610AP dostępne będą w 4 kolorach

Jeżeli chodzi o kolejną nowość, to tutaj warto wymienić model MDR-ZX610AP, który został wyposażony w 40-milimetrowe przetworniki akustyczne z magnesem neodymowym. Słuchawki pozwalają skonfigurować się z aplikacją Smart Key, dzięki czemu sami możemy przypisać funkcje przyciskom znajdującym się na pilocie słuchawek.

Dokanałowa seria MDR-EX

Tutaj pośród nowości zobaczymy np. słuchawki MDR-EX650AP z 12-milimetrowym przetwornikiem akustycznym. MDR-EX650AP posiadają obudowę i kanał akustyczny wykonany z mosiądzu, który jest cięższy od aluminium, co ma się przełożyć na wierną reprodukcję średnich i wysokich częstotliwości, na wyposażeniu słuchawek nie zabrakło mikrofonu i pilota.

dokanałowe sluchawki Sony MDR-EX110
Sony MDR-EX110

 

Wszystkie wyżej wymienione modele dostępne będą w europie od kwietnia 2014 roku. Trzeba przyznać, że te nowości to przede wszystkim odświeżenie dobrej linii słuchawek i podążanie poprzednią, sprawdzoną ścieżką. W ostatnio przygotowanym rankingu popularności słuchawek Sony MDR-ZX 300 zajęły 5 miejsce, a w kilku jeszcze poprzednich były ciągle obecne. Jednoznacznie świadczy to o zainteresowaniu konsumentów takim sprzętem i miejmy nadzieję, że nowe modele to przede wszystkim poprzednia cena z jeszcze lepszym dźwiękiem.

foto:Sony

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

Jedna myśl na temat “Nowe słuchawki do smartfonów od Sony modele MDR-ZX i MDR-EX”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *