MagiCam S70 kamera sportowa sterowana za pomocą pilota

Nowość na Polskim rynku, kamera MagiCam S70, która konkurować będzie z marką GoPro na naszym rynku, a ma czym.

Firma MagiCam HD Solutions to wyłączny dystrybutor kamer sportowych AEE MagiCam w Polsce, Czechach i na Słowacji. W tym wpisie prezentujemy MagiCam S70.

Kamera MagiCam S70 zapewnia wyższą jakość nagrania i jeszcze łatwiejszą pracę z urządzeniem niż wcześniejszy model MagiCam SD21. Kamera znajdzie zastosowanie zarówno podczas rodzinnego urlopu nad morzem, jak i przy profesjonalnym nagrywaniu ekstremalnych wyczynów sportowych. Warto również wspomnieć, że interfejs jest w języku polskim, co usprawnia współpracę z urządzeniem.

Co jeszcze oferuje nam MagiCam S70?

 • Film poklatkowy – Pozwala to na przyspieszenie odgrywającej się powoli akcji. Już nie potrzebujesz drogich i skomplikowanych programów do przyspieszania wideo, teraz wystarcz dokonać odpowiednich ustawień w kamerze i nagrywać.
 • Spowolnienie ujęcia – Poza przyspieszeniem możliwe jest również spowolnienie, dzięki większej częstotliwości klatek FPS oraz funkcji zwolnionego tempa. Warto również napisać, że stosując takie rozwiązanie, nie tracimy na jakości materiału.
 • Zdalne sterowanie za pomocą pilota czy smartfona jest możliwe dzięki zintegrowanemu WiFi. Działa ono na odległość do 100 m i pozwala na wykonanie zdjęć i nagrań, ale również korzystanie z zaawansowanych funkcji urządzenia.

MagiCam S70

 

 • Nagrywanie w pętli – Jest to idealna funkcja dla osób, które nie lubią kasować starszych nagrać, a potrzeba nam więcej miejsce na karcie. W momencie, kiedy nagrywasz ujęcie i okazuje się, że takiego miejsca na karcie zaczyna brakować, to po zapełnieniu całej karty nowy film nagrywany jest na starym.
 • G-sensor – prezentowana kamera równie dobrze radzi sobie w pojazdach. Funckcja G-Sensor pozwala na automatyczne rozpoczęcie nagrania, kiedy urządzenie zarejestruje ruch samochodu. Natomiast wyłącza się po 3 minutach bezruchu.
 • Przycisk PRESS-TO-GO – Już nie musisz wchodzić do menu kamery, żeby zmienić jej ustawienia. Wspomniany przycisk PRESS-TO-GO znajduje się z przodu kamery i pozwala na szybką obsługę funkcji WiFi, G-sensor oraz ekspozycja.
 • Funkcja foto – poza kręceniem filmów kamera zapewnia również możliwość wykonywania zdjęć w rozdzielczości 16MP, a także możliwość wykonywania zdjęć w czasie nagrywania.

Kamera sportowa MagiCam S70 daje nam wiele możliwości, które z których skorzystamy do nagrywania ekstremalnych wyczynów sportowych. Zdalne sterowanie za pomocą pilota lub telefonu daje nam jeszcze większe możliwości, a polskie menu oraz przycisk PRESS-TO-GO zapewnia pełen komfort użytkowania. Urządzenia są już dostępne w sprzedaży.

Niedroga fotopułapka czyli kamera Redleaf RD1000

Redleaf RD1000 to kamera typu fotopułapka w rozsądnej cenie o całkiem przyzwoitych parametrach. Kamera posiada wbudowane oświetlenie oraz czujniki ruchu.

Firma FoxFoto postanowiła sprowadzić na nasz rynek ciekawą i niecodzienną kamerą „fotopułapkę”- model Redleaf RD1000 w cenie wynoszącej około 460 złotych.

redleaf rd1000

[pullquote_right]Maksymalna rozdzielczość dla filmu wynosi (…)[/pullquote_right]Redleaf RD1000 to kamera, która pozwala nam zastawić cyfrową pułapkę na zwierzęta i prowadzić bezkrwawe łowy. W wnętrzu RD1000 znajdziemy matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli, mikrofon, 42 szt. diod IR oraz 3 czujniki ruchu o pokryciu 120 stopni i zasięgu 20 metrów. Co ciekawe, mamy tutaj również termometr. Wszystko to zostało umieszczone w odpornej obudowie, która posiada gwint i specjalne uchwyty pozwalające zawiesić nam fotopułapkę w prawie dowolnym miejscu. Maksymalna rozdzielczość dla filmu wynosi 1920×1080, a dodatkowo kamera jest wstanie nagrywać obraz w całkowitej ciemności. Do Redleaf RD1000 włożymy kartę o maksymalnej pojemności 32 GB. Poniżej prezentujemy cechy kamery oraz jej parametry.

redleaf rd1000

[one_half]

Cechy kamery:

* rejestrowanie filmów (z dźwiękiem) w jakości Full HD (1080P) – tryby VGA, WVGA, 720P, 1080P

* rejestrowanie zdjęć w rozdzielczości od 5MPx do 12MPx

* tryby pracy: aparat, kamera, aparat+kamera

* nakładanie na filmy i zdjęcia informacji o dacie, temp. otoczenia i fazie księżyca

* funkcje czasowe – określanie godziny początku/końca nagrywania, możliwość ustawień interwałów czasowych i czasu filmów

* czujniki ruchu – możliwość uruchamiania nagrywania przy wykryciu ruchu przed kamerą

* możliwość rejestrowania obrazów w całkowitych ciemnościach

* możliwość zabezpieczenia hasłem

* czas czuwania do 6 miesięcy (przy zastosowaniu 8szt. baterii AA)!

[/one_half][one_half_last]

W zestawie z kamerą znajduje się:

– kabel USB,

– kabel AV,

– mocowanie do ściany,

– pasek do mocowania do drzewa.

[/one_half_last]

 

Nowa kamera RD990 od Readleaf

Readleaf RD990 to nowa, niedroga kamera sportowa nagrywająca materiał w rozdzielczości FullHD 1920×1080 za około 700 złotych, która dostarczana jest wraz z szeregiem akcesoriów.

Redleaf RD990 to najnowszy model kamery sportowej tego producenta. Oferuje on nie tylko dobrą jakość obrazu, ale również szereg akcesoriów, które pomogą dostosować kamerę do naszych indywidualnych potrzeb.

redleaf_rd990_02

Redleaf RD990 to kamera, we wnętrzu której znajdziemy matrycę 1/2.5 12MPx CMOS, którą nakręcimy obraz w maksymalnej rozdzielczości 1920×1080 z prędkością 30 klatek na sekundę w formacie H.264. Obiektyw posiada kąt widzenia równy 170 stopniom, nie zabrakło wyświetlacza LCD oraz łączności WiFi.

redleaf_rd990_03

Na obudowie kamery znajdziemy takie gniazda jak HDMI, USB oraz AV out. Dla wygody użytkowania dodatkowo umieszczono również diody LED sygnalizujące stan jej pracy. Urządzenie jest wyposażone w moduł transmisji bezprzewodowej WiFi, dzięki czemu możliwe jest sterowanie kamerą oraz uzyskanie podglądu obrazu na smartfonie lub tablecie działającym pod kontrolą systemu android.

Pośród szeregu funkcji kamery RD990 warto wymienić

 • NAGRYWANIE W PĘTLI – umożliwia wykorzystanie kamery jako rejestratora samochodowego
 • TRYB BURST – umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 10 klatek na sekundę
 • TIME LAPSE – umożliwia automatyczne tworzenie animacji poklatkowych z efektem przyśpieszenia czasu
 • USTAWIENIA – bardzo duża gama parametrów ustawień umożliwia dopasowanie kamery do swoich potrzeb (np. odwrócenie obrazu, włączenie/wyłączenie diod LED, wibracji).

Jeżeli chodzi o zasilanie, to zdecydowano się zastosować litowo-jonowy akumulator o pojemności 1080 mAh, co ciekawe w komplecie dostaniemy dwie sztuki. Sugerowana cena kamery ma wynosić około 699 zł, więc jest bardzo konkurencyjna. Tym bardziej, że w zestawie wraz z kamerą dostajemy tak właściwie pokaźny komplet akcesoriów. Pełna ich lista oraz specyfikacja poniżej.

redleaf_rd990_01

[divider] [one_half]

SPECYFIKACJA:

– Wodoszczelność do 30 metrów poniżej powierzchni wody

– Matryca 1/2.5 12MPx CMOS

– Obiektyw szerokokątny 170° HD F/2.8

– Rozdzielczość wideo, możliwe ustawienia:

* 1920x1080p@30fps H.264 AVI

* 1280x720p@60/30fps H.264 AVI

* 1280x960p@30fps H.264 AVI

* 848x480p@60fps H.264 AVI

– Rozdzielczość zdjęć 12MP, format JPG

– Porty HDMI i TV-out umożliwiające przeglądanie zdjęć i filmów na ekranie TV

– Funkcja zapisu w pętli

– Tryb zdjęć seryjnych

– Tworzenie animacji poklatkowych Time Lapse

– Obsługa komunikacji bezprzewodowej WiFi

– Obsługa kart micro SD do 32 GB pojemności (zalecana klasa 4 lub wyższa)

– Port USB 2.0

– Możliwość ładowania przez komputer

[/one_half][one_half_last]

W zestawie:

– kamera Redleaf RD990

– dwa akumulatory Litowo-jonowe

– walizka do kamery i akcesoriów

– obudowa podwodna

– uchwyt do rur i kierownic

– elementy przegubowe

– mocowania przyklejane z szybkozłączkami

– śruby montażowe

– mocowanie do paska

– pasek

– adapter statywowy

– kabel USB

– kabel A

[/one_half_last]

redleaf_rd990_04

JVC ADIXXON GC-XA2 w roli kamery sportowej

JVC ADIXXON GC-XA2 to najnowsza sportowa kamera firmy JVC z możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD oraz ekranem LCD.

ADIXXION to najnowsza kamera sportowa firmy JVC. Jest to wytrzymały i kompaktowy model, który przyda nam się wszędzie tam, gdzie wizyta standardowej kamery konsumenckiej kończyłaby się w najlepszym wypadku wizytą w serwisie.

JVC ADIXXON GC-XA2

JVC ADIXXION GC-XA2 to kamera sportowa dedykowana wszystkim osobom poszukującym produktu, który pozwoli im udokumentować swoje wyczyny sportowe. Kamera została zaprojektowana w konwencji Quad Priif firmy JVC, co oznacza, że jej zawartość jest poczwórnie chroniona. Nie zabrakło tutaj wbudowanego wyświetlacza LCD, WiFi oraz możliwości nagrywania obrazu w rozdzielczości FullHD (1920×1080) 60p/50p.

[pullquote_right]Warto wspomnieć, że mamy tutaj (…)[/pullquote_right]Kamera GC-XA2 jest wodoodporna do 5 metrów, co za tym idzie również jest odporna na pył oraz na upadki z wysokości do 2 metrów. Warto wspomnieć, że mamy tutaj możliwość nagrywania materiału z prędkością 120/100 klatek na sekundę w rozdzielczości HD (1280×720). Dzięki WiFi mamy możliwość bezpośredniej transmisji obrazu do smartfonu na żywo. Cena kamery w sprzedaży detalicznej ma wynieść około 1399 złotych. Urządzenie zostanie wprowadzone na rynek w sierpniu tego roku.

Redleaf RD60 New – czyli nowa kamera sportowa

Już nie raz informowaliśmy o nowych kamerach marki Redleaf. Tym razem w naszym kraju pojawi się model RD60 new czyli odświeżona wersja modelu RD60.

Firma Foxfoto poinformowała o wprowadzeniu na rynek Polski najnowszego produktu maki Redleaf – kamery RD60 NEW. Jest to ulepszona wersja modelu Readleaf RD60.

Redleaf rd60new

Przeczytać możemy, że ulepszona została tutaj konstrukcja. Od teraz jest mniejsza, metalowa, a kąt widzenia obiektywu wynosi 170 stopni. W pudełku oprócz kamery znajdziemy również zestaw akcesoriów montażowych. Kamera odporna na kurz, wodę (do 20 metrów) oraz upadki z dużych wysokości.

redleaf_rd60new_02

Urządzenie nagrywa filmy w rozdzielczości HD (oczywiście z dźwiękiem) oraz jest w stanie wykonać zdjęcie w maksymalnej rozdzielczości 5 megapikseli. Co ciekawe, kamerę obsługujemy jednym tylko przyciskiem, a na jej obudowie znajdziemy diodę sygnalizacyjną jej pracę.

redleaf_rd60new_04 redleaf_rd60new_03

Kamera jest zasilana poprzez wymienne akumulatory litowo-polimerowe o pojemności 850mAh każdy. Nie zabrakło tutaj złącza mini USB, mikrofonu, przełącznika trybu pracy oraz slotu na kartę pamięci. Do zapisu danych kamera Redleaf RD60 New wykorzystuje karty microSD (klasy min. 6). Sugerowana cena wynosi około 379 złotych. Czy warto? Na to pytanie ciężko jeszcze odpowiedzieć, ale mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć ją do testów.

[divider]

SPECYFIKACJA:

– Aluminiowa obudowa, wodoszczelność do 20 metrów

– Obiektyw szerokokątny 170 stopni HD

– Rozdzielczość wideo: 1280 x 720p AVI, 30fps.

– Rozdzielczość zdjęć: 2560 x 1920 JPEG

– Akumulator Li-Ion 850mAh umożliwiający zapis wideo do 2 godzin każdy

– Wodoszczelność: IPX8 (20m/3h)

– Wbudowany mikrofon

– Sygnalizacja wibracją oraz diodą

– Obsługa kart microSD do 32 GB pojemności (zalecana klasa 6 lub wyższa)

– Port USB 2.0

– Możliwość ładowania przez komputer

– Temperatura pracy: -10 do 40 stopni C

– Wymiary: 85 x 30 x 30mm

– Waga: 93g (wraz z jednym akumulatorem)

[divider]

W zestawie:

– kamera Redleaf RD60 New

– dwie baterie Litowo-polimerowe 850mAh

– kabel USB

– pokrowiec na kamerę

– mocowanie do akcesoriów

– mocowanie do kierownicy rowerowej/rurek

– pasek do mocowania kamery na kasku, ramieniu itp

– podpora do paska

– podpory przyklejane x2

– mocowania do podpór (płaskie i na kask) x2

– adaptery do wpinania x2

– łączniki przegubowe x4

– śruby montażowe x6

info i foto: informacja prasowa

Nowe dodatki do sportowych kamer Sony

Sony prezentuje dodatki do kamery Action Cam oraz wprowadza aktualizację oprogramowania, która niesie za sobą nowy tryb filmowania – z prędkością 60 klatek na sekundę.

Skoro wydało się całkiem przyzwoitą kamerę przeznaczoną osobom uprawiającym ekstremalne sporty to trzeba zadbać również o wszelkie dodatki. Jak się okazuje firma Sony doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Kamera Sony na desce

Dlatego też postanowiła zaprezentować na ten sezon szereg nowych dodatków przeznaczonych dla użytkowników kamer Action Cam. Pośród nich znajdziemy np. pasek na przegub dłoni, którego zdjęcie prezentujemy poniżej.

 Sony pasek na przegub dłoni

Pasek ten wyposażony został w obrotową podstawę, która pozwala na ustawienie kamery Action Cam w jednym z 16 położeń. Do grona akcesoriów dołączył również uchwyt AKA-SM1, który służy do montażu kamery na desce surfingowej. Składa się ona z 4 samoprzylepnych podkładek oraz oczywiście dodatkowego zabezpieczenia.

uchwyt Sony AKA-SM1

Kolejny gadżet, który znajdziemy w klepie to specjalna obudowa, dzięki, której kamera sportowa zawsze pozostanie na powierzchni wody i nie trzeba będzie po nią nurkować.

Obudowa Sony AKA FL1

Prócz tego w ofercie znajdziemy również głowice kulkową, specjalną konstrukcję umożliwiającą zamontowanie kamery na statywie oraz szelki dla psa. Jak to działa prezentujemy poniżej:

[youtube]https:/www.youtube.com/watch?v=yPQq3ZeH_6Q[/youtube]

Natomiast same szelki wyglądają tak:

Szelki dla spa Sony AKA-DM1

W ramach podsumowania warto zaznaczyć, że dobrze się stało iż oferta dodatkowych akcesoriów dla kamery sportowej Sony jest, aż tak znaczna.. Pamiętać należy również o tym, że wyszła również aktualizacja oprogramowania do kamery Action Cam HDR-AS15, która dostępna jest pod tym adresem. Wprowadza ona tryb 1080/60p oraz dodaje nowy tryb balansu bieli „pod wodą”.

Handycam® HDR-GW66VE, czyli filmujemy pod wodą według Sony

Handycam® HDR-GW66VE to nowiutka kamera cyfrowa do firmy Sony. Przeznaczona jest ona głownie dla osób lubiących podróże, którym marzy się swobodne kręcenie podczas pobytu na plaży czy w górach.

Handycam® HDR-GW66VE to nowiutki model wodoodpornej kamery Sony, która nagrywa obraz w rozdzielczości FullHD, a od innych modeli w swojej klasie różni się przede wszystkim wyglądem i sposobem jej użytkowania.

kolory kamery HDR-GW66VE

Sony HDR-GW66VE to kamera, którą zanurzymy na głębokość do 10 metrów. Jest również odporna na pył, brud, mróz oraz uderzenia. Innymi słowy bez przeszkód możemy ją zabrać na plażę, w góry czy do lasu. Kamera jak inne z segmentu konsumenckiego jest prosta w obsłudze, a dzięki zastosowaniu przetwornika obrazu CMOS Exmor R™ możemy być spokojni o szczegółowość naszych filmów oraz zdjęć.

[divider]

Zdjęcia kamery HDR-GW66VE

[nggallery id=29] [divider] [pullquote_left]Format nagrywania obrazu to (…)[/pullquote_left]Co ciekawe, kamera ta posiada dodatkowy przycisk do nagrywania, który znalazł się na froncie konstrukcji tuż pod obiektywem. Z założenia ma on pomóc wykonywać swoim właścicielom autoportrety. Format nagrywania obrazu to AVCHD w rozdzielczości FullHD (1920×1080).

[one_half] [box_info]Najprościej jest zarządzać filmami z wykorzystaniem darmowego programu PlayMemories Home. Jest on dostępny na Sony.net/pm.[/box_info] [/one_half][one_half_last]

Parametry HDR-GW66VE

 • Format video: AVCHD
 • Rozdzielczość: 1920×1080 (50p/50i)
 • Przetwornik obrazu: CMOS Exmor R™
 • Rozdzielczość przetwornika: 20.4 mpx
 • Rozdzielczość zdjęcia (maks): 6016×3384
 • Obiektyw: Sony G Lens™
 • Zoom optyczny: 10 krotny
 • Stabilizacja obrazu: Optical SteadyShot™
 • LCD: Clear Photo LCD™ 7,5 cm (3,0″)
 • Waga bez akumulatora: około 190 gram

 

[/one_half_last]

W sklepach oprócz samej kamery HDR-GW66VE ukażą się również akcesoria przygotowane z myślą o niej. Pośród nich znajdziemy np. wodoszczelną torbę. Kamera ukaże się w sprzedaży w czerwcu 2013 roku.

Lornetka Sony DEV-50V

Sony DEV-50V to nowoczesne lornetki, które posiadają możliwość nagrywania obrazu w rozdzielczości FullHD oraz wykonywania zdjęć w wysokich rozdzielczościach. Nowoczesny i ciągle niecodzienny sprzęt.

Firma Sony zaprezentowała ostatnio, nieco pocichu swoje lornetkę z zapisem cyfrowym obrazu model DEV-50V.

 Sony DEV-50V

Trzeba przyznać, że do tej pory nadal nie łatwo znaleźć osobę, która orientuje się, że takie urządzenia na rynku są dostępne. Nie da się ukryć, że sprzęt wygląda wręcz kosmicznie i do złudzenia przypomina te znane nam z filmu Gwiezdne Wojny. Omawiana lornetka jest o 30% lżejsza od swojego poprzednika, dlatego też kierowana jest ona głównie dla osób podróżujących, po prostu łatwiej zabrać ją w drogę.

Lornetka Sony DEV-50 wyposażona została w optyczny stabilizator obrazu Optical SteadyShot z trybem aktywnym, który przeciwdziała zamazywaniu się obrazu i ułatwia obserwację najróżniejszych obiektów. Zastosowane szkła to Sony Lens G.

Lornetka Sony DEV-50V z frontu

 

Urządzenie prócz kręcenia filmów pozwala nam również wykonać zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 20.4 megapikseli. Filmy wykonywane są w rozdzielczości 1920×1080/60p (lub 60i), mamy możliwość również filmowania w 3D z maksymalną rozdzielczością 1920×1080/60i (50i).

Warto wspomnieć, że lornetka ta odporna jest na wilgoć oraz na pył, dzięki temu możemy zabrać ją również do lasu i być o nią całkowicie spokojnie. Trzeba przyznać, że jest to sprzęt ciekawy o niecodziennym wyglądzie, który z cała pewnością większość z nas z chęcią przetestowała by podczas podróży.

 

Parametry Sony DEV-50V

 • Format zapisu 2D: MPEG-4 MVC/H.264 AVCHD 2.0
 • Szkła: 2 obiektywy Sony typu G
 • Przetworniki: 2x CMOS Exmor R™ typu 1/3,91”
 • Stabilizacja: Optical SteadyShot™
 • Typ wizjera: XGA OLED TruFinder
 • Korekcja dioptryczna: (-3.5/+3.5)
 • Zakres powiększenia (optyczne): 0.8x-12x
 • GPS: Tak (bez wyświetlania mapy)
 • HDMI: Tak
 • Micro USB: Tak
 • Głośnik: monofoniczny
 • Waga: 765 gram (sama lornetka)

Nowy flagowiec GC-PX100 od JVC

GC-PX100 to nowa kamera od firmy JVC, którą cechuje nie tylko nietypowy wygląd, ale również wszechstronność, połączona z komfortowym sposobem jej trzymania.

Szukasz kamery, która da Ci możliwość pełnej kontroli nad obrazem oraz dużą wszechstronność? Koniecznie sprawdź flagową kamerę GC-PX100 od firmy JVC.

kamera JVC GC-PX100

Kamera GC-PX100 dedykowana jest o entuzjastom filmu jak również sportowcom. Dla tych pierwszych kamera ta daje możliwość przede wszystkim nagrywania wysokiej jakości materiału w rozdzielczości FullHD (1920×1080 50p), który zapisywany jest z prędkością 36 Mbps. Wysokim bit-rate progresywnych nagrań daje nam ostry obraz podczas odtwarzania materiału w zwolnionym tempie.

[pullquote_left]Obiektyw jest jasny (…)[/pullquote_left]Co ciekawe zakres nagrywania obrazu od High Speed po nagrywanie poklatkowe jest wybierane za pomocą pokrętła znajdującego się zaraz przy obiektywie. Obiektyw jest jasny (F1.2) co zdecydowanie cieszy.

Serce kamery GC-PX100 stanowi 1/2.3 calowa matryca CMOS z tylnym podświetleniem pracująca w dość sporej rozdzielczości 12.8 Megapikseli. Nie zabrakło tutaj również optycznego stabilizatora obrazu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ChIzpF6KKgo[/youtube]

Co ciekawe model ten wyposażony został również w WiFi, pozwala to po instalacji bezpłatnej aplikacji JVC Coach CAM oglądać na tablecie, a również opisywać materiał video. Ciekawa funkcja, która wraz z możliwością oglądania filmu w zwolnionym tempie pozwoli (teoretycznie) poprawiać sportowcom błędy. Poniżej dane prezentujące możliwe do uzyskania rozdzielczości oraz prędkości nagrań.

[one_half]

AVCHD 1920×1080

1920x1080p / 60 fps

1280x720p / 60 fps

[/one_half][one_half_last]

AVCHD 640×360

640×360 / 120 fps

640×360 / 240 fps

640×360 / 300 fps

[/one_half_last] [one_half]

iFrame 1280×720

1280x720p / 30 fps

[/one_half][one_half_last]

iFrame 960×540

960×540 / 30 fps

[/one_half_last]

Ekran LCD kamery posiada przekątną 3 cali oraz 230.000 pikseli. Na wyposażeniu znalazło się jedno gniazdo USB 2.0, HDMI C, A/V, gniazdo na mikrofon oraz słuchawki. Waga to około 600 gram z baterią, cena wynosi około 999$, kamera jest już dostępna w sprzedaży.

foto i źródło wiadomości: JVC

Redleaf RDV12 – nowa kamera sportowa

Redleaf RDV12 to nowy model kamery przeznaczonej do nagrywania ekstremalnych sportów lub też działająca jako rejestrator video do samochodu.

Sportowa kamera z dotykowym ekranem, którą równie dobrze możemy zastosować jako rejestrator samochodowy – model Redleaf RDV12.

Rozpoczął się nowy rok, więc kwestią czasu było kiedy zaprezentowane zostaną nowe modele produktów poszczególnych producentów. Firma Foxfoto postanowiła wprowadzić do sprzedaży nowy model kamery Redleaf RDV12. Została ona wyposażona w dotykowy ekran LCD, a nietypową funkcją jest możliwość stosowania urządzenia jako rejestratora wideo do samochodu. W komplecie z kamerą dostaniemy całe wyposażenie, które nam to umożliwi.

Jakość obrazu to HD (720p), a nie FullHD (1920×1080) do jakiego przyzwyczaiła nas większość producentów kamer video. Model posiada głośnik, mikrofon, 2-calowy dotykowy ekran LCD, złącze USB oraz slot na kartę pamięci microSD, która obsłuży maksymalnie do 32 GB danych. Co ciekawe, sugerowana cena detaliczna wynosi 259 złotych (brutto). Poniżej prezentujemy specyfikację kamery.

[divider]

[box_light]

Specyfikacja Redleaf RDV12:

– Wodoszczelność: do 10m
– Rozdzielczość wideo: HD 1280x720p 30fps, VGA 640x480px 60fps
– Rozdzielczość zdjęć: 5MPx 2592x1944px JPEG
– Obiektyw: HD 9,3mm F/3.1
– Zoom: cyfrowy 4-krotny
– Wyświetlacz: 2″ LCD kolorowy, dotykowy
– Karta pamięci: brak w zestawie, typ microSD do 32GB
– Transmisja danych: dysk wymienny, USB 2.0
– Akumulator: Litowo-Jonowy ok. 1h nagrania
– Wymiary: 66x45x25mm
– Waga kamery: 48g
– Gwarancja: 24 miesiące
– System mocowań: RDV (niekompatybilny z wybranymi mocowaniami Redleaf RD)

[/box_light]

Redleaf RD600 i RD 60 – czyli nowe kamery sportowe od ReadLeaf

Prezentujemy najnowsze doniesienia odnośnie kamer sportowych firmy ReadLeaf. Kamery w porównaniu do poprzednich modeli wykonane zostały z stalowej obudowy.

Dystrybutor kamer sportowych Redleaf w Polsce – firma Foxfoto postanowiła wprowadzić do sprzedaży dwa nowe modele kamer sportowych: Readleaf RD600 oraz RD60.

Modele wyglądają bardzo podobnie i oba zostały zamknięte w metalowych obudowach. Dzięki swojej wzmacnianej konstrukcji, kamery znacznie przewyższają wytrzymałością wszystkie kamery wykonane z tworzyw sztucznych. Przeznaczone dla osób, które potrzebują wytrzymałych urządzeń. Obudowa jest odporna na uderzenia, kurz, wodę, wysokie ciśnienie. Kamera może pracować pod wodą do głębokości 30m. Kamery różnicą się przede wszystkim jakością obrazu, jaką uzyskamy.

[divider]

Redleaf RD600

Redleaf RD600 to kamera nagrywająca obraz w rozdzielczości FullHD. Dzięki zastosowaniu układu Ambarella oraz matrycy CMOS 1/2.5 cala. Nagrywa filmy FullHD z dźwiękiem oraz robi zdjęcia z maksymalną rozdzielczością 12MP. Maksymalny kąt widzenia to 170 stopni. Kamera posiada możliwość zmiany parametrów takich jak balans bieli, rodzaj sceny, rozdzielczość, jakość kompresji. Dzięki funkcji nagrywania w pętli, może służyć jako wideorejestrator samochodowy lub motocyklowy. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 1100mAh umożliwia ciągłe nagrywanie do 3 godzin bez potrzeby ponownego ładowania.

[box_light]

Kliknij i porównaj ceny w sklepach

L. p. Nazwa Cena średnia Cena minimalna Cena maksymalna
1 Redleaf RD600 601.00 zł 579.00 zł 619.00 zł
2 Redleaf RD60 354.00 zł 349.00 zł 379.00 zł
3 Redleaf RD31 182.00 zł 179.00 zł 199.00 zł
[/box_light]

Urządzenie posiada złącze mini USB oraz HDMI. Do zapisu danych RD600 wykorzystuje karty microSD (do 32GB, min. klasa 6). Wszystkie złącza oraz mikrofon znajdują się z tyłu urządzenia i są chronione uszczelnianą nakrętką.

[toggle_simple title=”Specyfikacja RD 60″ width=”Width of toggle box”]

– Wodoszczelność do 30 metrów poniżej powierzchni wody

– Matryca 1/2.5 5MPx CMOS

– Obiektyw szerokokątny 170° HD

– Rozdzielczość wideo, możliwe ustawienia:

* 720p 60: 1280x720p 60fps H.264 AVI

* 720p 30: 1280x720P 30fps H.264 AVI

* FULL HD 30: 1920x1080P 30pfs H.264 AVI

* 1080p 30: 1440x1080p 30fps H.264 AVI

– Rozdzielczość zdjęć do 12MP, format JPG

– Akumulator Li-Ion 1100mAh umożliwiający zapis wideo przez 3 godziny

– Port HDMI – zmiana ustawień, przeglądanie zdjęć i filmów na ekranie TV

– Funkcja zapisu wideo w pętli oraz wykonywania serii zdjęć z interwałem czasowym

– Wbudowany mikrofon

– Obsługa kart microSD do 32 GB pojemności (zalecana klasa 6 lub wyższa)

– Aluminiowa, wytrzymała obudowa

– Port USB 2.0

– Możliwość ładowania przez komputer.

W zestawie:

– kamera Redleaf RD600

– ładowarka sieciowa

– kabel HDMI

– kabel USB

– pokrowiec na kamerę

– uchwyt do kierownicy z obrotową głowicą

– podpora przyklejana

– trzy głowice do podpory

Sugerowana cena detaliczna: 619zł brutto

[/toggle_simple]

Film z kamery Readleaf RD600

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zkbPTyVjE8Y[/youtube] [divider]

Redleaf RD60

Redleaf RD60 jest bliźniaczą siostrą RD600 tylko, że z mniejszą matrycą. Ta sama metalowa wytrzymała obudowa kryje kamerę o rozdzielczości HD i aparat 5MP. Maksymalny kąt widzenia to 137 stopni. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 1100mAh umożliwia ciągłe nagrywanie do 3 godzin.

Ten model kamery dane zapisuje wykorzystując karty microSD (do 32GB, zalecana klasa 6).

[toggle_simple title=”Specyfikacja Redleaf RD60:” width=”Width of toggle box”]

– Wodoszczelność do 30 metrów poniżej powierzchni wody

– Obiektyw szerokokątny 137° HD

– Rozdzielczość wideo: 1280 * 720p AVI, 30fps.

– Rozdzielczość zdjęć: 4032*3024 px JPEG

– Akumulator Li-Ion 1100mAh umożliwiający zapis wideo do 3,5 godzin

– Wbudowany mikrofon

– Obsługa kart microSD do 32 GB pojemności (zalecana klasa 6 lub wyższa)

– Aluminiowa, wytrzymała obudowa

– Port USB 2.0

– Możliwość ładowania przez komputer.

W zestawie:

– kamera Redleaf RD600

– ładowarka sieciowa

– kabel USB

– pokrowiec na kamerę

– uchwyt do kierownicy z obrotową głowicą

– podpora przyklejana

– trzy głowice do podpory

Sugerowana cena detaliczna: 379zł brutto

[/toggle_simple]

System zróżnicowanych mocowań umożliwia zamontowanie obu kamer na prawie dowolnym przedmiocie. W komplecie znajduje się uchwyt na kierownicę rowerową, podpora przyklejana i trzy głowice. Bogata oferta dodatkowych akcesoriów montażowych Redleaf umożliwia dopasowanie mocowania do indywidualnych wymagań.

Firma Modecom SA i kamery ISAW A2 ACE

Firma Modecom została autoryzowanym sprzedawcą kamer ISAW A2 ACE.

Firma Modecom została nowym, oficjalnym i autoryzowanym dystrybutorem kamer sportowych A2 ACE marki ISAW, które przeznaczone są dla osób lubiących ekstremalne sporty.

W pierwszej kolejności na półkach sklepowych ujrzymy model kamery A2 ACE ISAW, który przeznaczony jest dla osób nie mogących użyć do nakręcenia swojego filmu klasycznej kamery konsumenckiej lub aparatu. Czyli wszystkich uprawiających sporty ekstremalne, którzy chcą podzielić się swoimi wyczynami z innymi osobami.

Jak informuje firma Modecom, kamera posiada solidną i odporną na uszkodzenia obudowę, która nam pozwolić wykorzystywać sprzęt w trudnych warunkach, a dodatkowo mająnam w tym pomóc dodatkowe akcesoria.

[divider]

Szukasz tanich kamer sportowych? Sprawdź nasz wpis 3 kamery sportowe od Redleaf

[divider] [pullquote_left]Kamera ISAW A2 ACE (…)[/pullquote_left]Warto wspomnieć, że do kamery dołączone jest wiele najróżniejszych pasków oraz zaczepów, które pozwalają zamocować kamerę na rowerze czy kasku. W ofercie znajdziemy również uchwyt do elementów samochodu oraz szelki umożliwiające jej instalację na klatce piersiowej. Kamera ISAW A2 ACE wyposażona została w matrycę o rozdzielczości 3.5 miliona pikseli oraz szerokokątny obiektyw (140 stopni). Kamera posiada tryb 120 klatek/s (video WVGA). Sugerowana cena kamery ISAW A2 ACE wynosi 999 zł (brutto). Za uchwyt do samochodu przyjdzie nam zapłacić około 90 złotych, a za szelki na klatkę piersiową około 100 złotych.

Kamery Redleaf na naszym rynku

Trochę danych o kamerach Redlleaf, producenta, który wszedł na rynek kamer sportowych w naszym kraju z paroma budżetowymi modelami urządzeń.

Do gry na rynku kamer sportowych wchodzi nowa marka  Redleaf. Do tej pory kamery sportowe kojarzone były z wysokimi cenami. Chiński producent chce to zmienić. Redleaf ma przyciągnąć klientów niską ceną, oraz jakością i funkcjonalnością na poziomie czołowych producentów.

 

 

Najwyższy model kamery – RD32 II będzie oferowany w cenie detalicznej 599zł brutto. Kamera wyposażona w sensor CMOS o wymiarach 1/2,5 cala oraz układ Ambarella, pozwala na nagrywanie filmów Full HD (30kl/s). W rozdzielczości HD umożliwia nagrywanie z prędkością 60kl/s. Wzmocniona, odporna na kurz i wodoszczelna obudowa umożliwia nagrywanie filmów i robienie zdjęć pod wodą do 20 metrów. RD32 II posiada funkcję nagrywania w pętli, dzięki czemu może służyć jako kamera samochodowa lub motocyklowa. Niska waga ucieszy wszystkich, którzy chcą nosić kamerę przymocowaną do kasku.

Specyfikacja Redleaf RD32 II:
– Wodoszczelność do 20 metrów.
– Matryca 1/2.5 5MPx CMOS.
– Obiektyw szerokokątny HD 140°.
– Efekt wibracji ułatwiający obsługę aparatu.
– Rozdzielczość wideo – możliwe ustawienia:
* 720p 60: 1280x720p 60fps H.264 AVI
* 720p 30: 1280x720P 30fps H.264 AVI
* FULL HD 30: 1920x1080P 30pfs H.264 AVI
* 1080p 30: 1440x1080p 30fps H.264 AVI
– Rozdzielczość zdjęć 5MP, format JPG.
– Wbudowany pojemny akumulator Li-Ion umożliwiający zapis wideo przez 3 godziny.
– Porty HDMI i TV-out oraz wbudowany mikrofon.
– Funkcja nagrywania w pętli.
– Wbudowany laser.
– Dwie jasne diody LED pozwalające na nagrywanie w kiepskich warunkach oświetleniowych.
– Funkcja latarki z zakresem pracy do 10h.
– Obsługa kart microSD do 32 GB pojemności.
– Port USB 2.0.
– Możliwość ładowania przez komputer oraz samodzielnej aktualizacji firmware sprzętu.
– Sugerowana cena detaliczna zestawu 599zł.

[divider]

Zobacz zestawienie trzech modeli kamer Redleaf >>

[divider]

Dla tych, dla których rozdzielczość HD jest wystarczająca, atrakcyjny wyda się model RD32. Również ta kamera posiada wzmocnioną, odporną na uderzenia i wodoszczelną do 20m obudowę. Za 300zł otrzymujemy dopracowany produkt z bogatym systemem mocowań. Redleaf RD32 zaopatrzony został w funkcję detekcji ruchu oraz nagrywania w pętli. Może być używany dodatkowo jako kamera samochodowa/motocyklowa. Za pomocą dołączonego oprogramowania, kamera może też służyć jako kamerka internetowa.

Specyfikacja Redleaf RD32:
– Wodoszczelność do 20 metrów.
– Rozdzielczość wideo: 1280 * 720p AVI, 30fps.
– Rozdzielczość zdjęć: 2560*1920 px JPEG
– Obiektyw HD 120°.
– Funkcja motion-detect – podłączona do monitora może służyć jako kamera bezpieczeństwa.
– Funkcja nagrywania w pętli.
– 8 białych diod LED.
– Wbudowany akumulator Li-Ion o pojemności 850mAh – do 3h zapisu wideo.
– Obsługa kart microSD do 32 GB.
– Port TV-out oraz wbudowany mikrofon.
– Port USB 2.0.
– Sugerowana cena detaliczna zestawu 299zł.

Wszystkie kamery Redleaf posiadają bogaty system mocowań, umożliwiających zamontowanie kamer na prawie każdym przedmiocie. Mocowania do kasków, szyb, rur, desek pozwalają na większą swobodę filmowania. Redleaf celuje w miłośników quadów, off-roadu, motocrossu, kolarstwa, snowboardu, spadochroniarstwa oraz wszelkich innych sportów, w tym ekstremalnych. Oferta produktów Redleaf jest stale powiększana. Wyłącznym importerem Redleaf została firma Foxfoto.

strona producenta i źródło: redleaf.pl