nu Force NE-770X nasz test oraz recenzja

Przedstawiamy naszą recenzję słuchawek nu Force NE-770X. Czyli dousznego modelu w cenie około 150 złotych.

Słuchawki nu Force NE-770X to nowoczesny wygląd, świetne brzmienie, a co za tym idzie dobrze zainwestowane pieniądze.


Każdego, kto szukał słuchawek, z całą pewnością rozbolała już głowa od mnogości najróżniejszych modeli dostępnych na rynku. Obecnie większość z nas bez problemu wymieniłaby od ręki kilkadziesiąt producentów słuchawek, bo robią je obecnie prawie wszyscy. W tym artykule przedstawiamy naszą opinię dotyczącą słuchawek nu Force NE-770X, słuchawki testowaliśmy przez okres dwóch tygodni. Już na wstępie należy zaznaczyć, że słuchawki wzbudziły wiele pozytywnych odczuć.

Zdjęcia nu Force NE-770X

[nggallery id=8] [divider]

Tłumienie dźwięku

[one_third] [alert variation=”alert-info”]

Podobne słuchawki w tym samym przedziale cenowym

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”NuForce NE-700X” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

nuforce-ne-700xParametry techniczne NuForce NE-700X

 

średnica przetwornika: 8.0 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: b/d
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Jedne z najbardziej basistych słuchawek dokanałowych, w których bas jest po prostu przyjemny. Słuchawki te posiadają nie tylko dobry dźwięk, który na pewno przypadnie do gustu fanom elektrycznych dźwięków, ale również przyzwoitą jakość wykonania. W zestawie z nimi nie znajdziemy jednak klipsa, a słuchawki nie posiadają wbudowanego mikrofonu.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/nu-force-ne-770x-nasz-test-oraz-recenzja/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/nuforce/21097-nuforce-ne-700x.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas słuchawek Brainwavz S1. Są to takie słuchawki dokanałowe obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz M2″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz M2″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

brainwavz-m2Parametry techniczne Brainwavz M2

 

średnica przetwornika: b/d
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: b/d
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d g

 

 

 

Brainwavz M2 to jedne z najmocniejszych dokanałówek na rynku. Mamy tutaj metalowe kopułki, wzmocniony przewód oraz dobrej jakości brzmienie. Słuchawki te są mocno wokalowe, co na pewno ucieszy wszystkie osoby lubiące śpiewaną muzykę, co nie oznacza, że nie sprawdzą się one też w innych gatunkach.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/brainwavz-m2-nasz-opinia/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19268-brainwavz-m2.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [/one_third] Jak na słuchawki douszne przystało tłumienie dźwięku jest tutaj bardzo dobre. Skutkuje to oczywiście tym, że nie będziemy musieli korzystać z maksymalnej głośności dźwięku na naszych mp3, mp4 czy na naszych telefonach. Muzyka, która nie jest podbita bardzo mocno po prostu brzmi lepiej i jej dźwięk wydaje się czystszy (co oczywiście ostatecznie zależy od jakości urządzeń, z których korzystamy do odtwarzania muzyki). Jeżeli porównać to zdaniem redakcji negatywHD podczas jazdy autobusem, czy kiedy znajdujemy się w środku miasta, jakość tłumienie otoczenia jest lepsza od przykładowo słuchawek Philips SHP1900 czy adekwatnych cenowo do opisywanego modelu słuchawek AKG K 404 (które to są słuchawkami nausznymi, a nie dousznymi). Dodatkowo w zestawie z słuchawkami znajdziemy pokaźną ilość gumek, które pozwolą nam zwiększyć komfort użytkowania.

Jak w praktyce wygląda tłumienie dźwięku? Redakcja negatywHD z własnego doświadczenia może powiedzieć, że spośród wszystkich modeli słuchawek najlepiej dźwięk tłumią dokanałowe, następnie słuchawki zamknięte i najgorzej słuchawki douszne. Niestety nie wszystkie nadają się do wykonywania każdej czynności. Tak też zimą ciężko będzie wyjść w słuchawkach nausznych zamkniętych, natomiast w słuchawkach dokanałowych nie będziemy czuć się komfortowo podczas biegu.

[divider]

Muzyka modelu nu Force NE-770X

Najważniejsze w słuchawkach, czyli dźwięk. Ten wydobywający się z nu Force NE-770X jest czysty, a jego barwa ciepła. Bas słuchawek jest odpowiednio głęboki, więc jego fani nie będą zawiedzeni. Niestety można odnieść wrażenie, że czegoś muzyce brakuje.. Mimo tego całokształt dźwięku należy oceniać na wysokim poziomie. Naszym zdaniem szczególnie zadowoleni będą z nich fani muzyki elektronicznej oraz vocalu.

[alert variation=”alert-info”]Producenci wielokrotnie próbowali już poprawiać tłumienie dźwięku w swoich produktach i tak w roku znajdziemy w sieci przeglądy modelu Bose Quiet Comfort 15i. Słuchawek, które są wyposażone w system tłumienia odgłosów otoczenia, a (już) w roku 2009 można było kupić słuchawki firmy Sony ze sprawnie działającą technologią AINC, która to odpowiedzialna jest za redukcję odgłosów otoczenia.[/alert] [divider]

Podsumowując

W ramach podsumowania warto podkreślić, że słuchawki graja dobrze i jakość muzyki warta jest ich ceny (wynoszącej około 150 złotych). Bass jest naprawdę super, a w uszach dzięki nieklasycznemu wykończeniu prezentują się okazale i widać po nich cenę. Tak właściwie jedyna istotna wada to kabel, wydaje się być bardzo delikatny i należy się z nim delikatnie obchodzić. Niestety problem ten dotyczy prawie wszystkich słuchawek dokanałowych. Dodatkowy plus za obecność pokrowca. Słuchawki otrzymują zasłużone 8 na 10 punktów, a właścicielom pozostaje pozazdrościć.
[one_half]

Dane techniczne:
  • Przetwornik: 8 mm
  • Wtyk: mały jack (3.5 mm), prosty
  • Długość kabla: 1.35 metra
  • Czułość: 102 ±3 dB
  • Impedancja: 16 Ω
  • Pasmo przenoszenia: 20 HZ – 20 kHz
  • Cena: 149 zł
[/one_half][one_half_last]
Zdaniem negatywHD

Wysokiej jakości słuchawki douszne o niestandardowym wykończeniu z dobrą jakością muzyki w cenie adekwatnej do swojej jakości. Dzięki nim pozbędziemy się dużej ilości głosów z otoczenia i usłyszymy nasz utwór w brzęczącym autobusie w ścisku i zgiełku.

[/one_half_last] [one_half]

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

[/one_half][one_half_last]

[/one_half_last]

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

3 myśli na temat “nu Force NE-770X nasz test oraz recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *