NuForce NE-700M – recenzja i wrażenia z użytkowania

NuForce NE-700M to bardzo przyjemne w odsłuchu słuchawki o mocnym basie i ciekawym wyglądzie. Trzeba przyznać, że w tej cenie robią one dobre wrażenie.

NuForce NE-700M to słuchawki, które nie dobiegają jakością wykonania ani wzornictwem od obecnych na rynku produktów tej firmy. Poprzeczka nadal jest wysoko, a jeżeli interesują Ciebie szczegóły, zapraszamy do tego wpisu.

NuForce NE-700M z kablem

Słuchawki dokanałowe to w pewnym sensie trend na rynku. Mimo tego że nadeszła wiosna i na ulicy spotkamy coraz więcej osób ze słuchawkami nausznymi, to prym w tym segmencie nadal wiodą dokanałowe. Niejako starają się one gonić wzornictwem najnowsze trendy, za co należy się im na pewno wielki plus, ale o tym w dalszej części recenzji.

Trochę informacji

Słuchawki NuForce NE-700M zostały wypuszczone na rynek na początku 2011 roku, są wyposażone w 8 mm przetwornik dynamiczny. Impedencja równa jest tutaj 16 Ohm, a pasmo przenoszenia wynosi od 20 Hz do 20 000 Hz. Natomiast dynamika 105 dB. W pudełku oprócz słuchawek znajdziemy pokrowiec oraz dodatkowe gumki. Model jest kompatybilny ze smarpthonami wykorzystującymi układ pinów TRRS (innymi słowy z większością, przykładowo z telefonem Samsung SIII). Waga słuchawek to około 15 gram.

sluchawka-bok-nuforce-ne-700m

NuForce NE-700M w ręce

Dzięki temu znacznie trudniej (…)]Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to ciężko mieć zastrzeżenia. Z całą pewnością duży plus należy się za zastosowanie wtyku, który od razu ustawia nam kabel pod kątem 90 stopni do gniazda. Dzięki temu znacznie trudniej będzie nam uszkodzić to jak dotąd bardzo newralgiczne miejsce, gdy schowamy telefon z podłączonymi słuchawkami np. do kieszeni. Jeżeli chodzi o kabel, to ten jest taki jak w słuchawkach dokanałowych, czyli raczej cienki, np. w porównaniu do kabla od Sony MDR-V150 jest znacznie cieńszy  (jednak, należy pamiętać, że te słuchawki Sony służą zupełnie do czego innego), jeżeli porównać je z Brainwavz M2 to ten w M2 wydaje się być mocniejszy.

kabelek2-nuforce-ne-700m

Idąc w górę po kablu natrafimy na element, który dodatkowo dzieli kabel na dwa. Idąc jeszcze dalej, na lewej słuchawce znajdziemy przycisk do obierania połączeń z wbudowanym mikrofonem oraz w końcu samą słuchawkę. Kabel wychodzący z niej raczej ciężko będzie nam uszkodzić, a ona sama wykonana jest bez zarzutu. Gumki zmienia się łatwo, a jedynym minusem może okazać się ich wielkości, co ostatecznie zależy jednak od naszych upodobań.

Brzmienie NuForce NE-700M

Kwestia kluczowa czyli brzmienie, odsłuchiwane były na dwóch mp3 sprzed kilku lat oraz na deskopie. Dźwięk spójny dla urządzeń mobilnych, na deskopie nieco bardziej odczuwalna jakość oraz oczywiście dynamika (głos wydaje się pełniejszy). Zdecydowanie equalizer na monitorze komputera daje znacznie większe możliwości dostrojenia słuchawek do swoich upodobań.
Od razu należy zaznaczyć, że do muzyki klasycznej ten model nie pasuje, nie przypada do gustu nawet vocal Leny Del Rey. Najlepiej (… ale ostatecznie to przecież kwestia gustu) słuchawki sprawdzą się w muzyce elektronicznej, wszelkiej maści remix’ach. Można sądzić, że i fani mocnego brzmienia będą zadowoleni z brzmienia gitary.

[one_third] [alert variation=”alert-info”]

Inne recenzowane słuchawki dokanałowe

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”NuForce NE-700X” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

nuforce-ne-700xParametry techniczne NuForce NE-700X

 

średnica przetwornika: 8.0 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: b/d
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Jedne z najbardziej basistych słuchawek dokanałowych, w których bas jest po prostu przyjemny. Słuchawki te posiadają nie tylko dobry dźwięk, który na pewno przypadnie do gustu fanom elektrycznych dźwięków, ale również przyzwoitą jakość wykonania. W zestawie z nimi nie znajdziemy jednak klipsa, a słuchawki nie posiadają wbudowanego mikrofonu.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/nu-force-ne-770x-nasz-test-oraz-recenzja/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/nuforce/21097-nuforce-ne-700x.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas słuchawek Brainwavz S1. Są to takie słuchawki dokanałowe obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz M2″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz M2″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

brainwavz-m2Parametry techniczne Brainwavz M2

 

średnica przetwornika: b/d
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: b/d
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d g

 

 

 

Brainwavz M2 to jedne z najmocniejszych dokanałówek na rynku. Mamy tutaj metalowe kopułki, wzmocniony przewód oraz dobrej jakości brzmienie. Słuchawki te są mocno wokalowe, co na pewno ucieszy wszystkie osoby lubiące śpiewaną muzykę, co nie oznacza, że nie sprawdzą się one też w innych gatunkach.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/brainwavz-m2-nasz-opinia/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19268-brainwavz-m2.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [/one_third] Dzieje się tak dlatego, że omawiane słuchawki świetnie oddają bas. Jest on dynamiczny i czysty, a zarazem nie zagłusza (jakoś szczególnie) innych tonów. Po paru minutach mamy wrażenie jakbyśmy słyszeli bas wydobywający się z kolumn w klubie.

Co ciekawe głos jest ciepły, można zauważyć, że jest to niejako cecha wszystkich modeli, które dość mocno są w stanie zaakcentować wspominane niskie tony.

Podsumowując

Czy te słuchawki są warte 200 złotych? Z całą pewnością tak! A czy warto poszukać i sprawdzić brzmienie Brainwavz M2? Również tak, ponieważ wspomniane Brainwavz M2 lepiej sprawdzą się, gdy lubimy mniej ciepły głos. Natomiast jeżeli porównamy ich do tańszych NE-770X to lepsza jakość dźwięku (np. nieco głębszy bas, czystszy) jest zauważalna. Nie zapominajmy o lepszej konstrukcji wtyku w opisywanych tutaj NE-700M (NE-770X są o około 50 złotych tańsze).

Zdaniem negatywHD

NuForce NE-700M to dobre słuchawki w akceptowalnej cenie dla fanów mocnego i głębokiego basu, którym nie przeszkadza ich design. Nie potrzebnie dodano możliwość odbierania połączeń oraz mikrofon, można było zastosować standardowy jack.

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

 

 

2 myśli na temat “NuForce NE-700M – recenzja i wrażenia z użytkowania”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *