Philips SHP 1900 – nauszne słuchawki w niewielkiej cenie

Philips SHP 1900 to niezłe, tanie słuchawki, których jakość jest jak najbardziej adekwatna do ceny. Model polecić można każdemu szukającemu niedrogich słuchawek przed komputer.

Choć firma Philips zdecydowanie nie jest kojarzona ze sprzętem audio, to w tym wpisie prezentujemy słuchawki właśnie ich twórczości, a dokładnie model SHP 1900. Są to dużych rozmiarów, niedrogie słuchawki nauszne, idealne do domowego użytku.

philips-shp-1900-5

Słuchawki posiadają dość duże nauszniki. Ma to oczywiście swoje dobre jak i złe strony. Na pewno są komfortowe, znacznie bardziej od poprzednio opisywanego modelu Sony MDR-V150, który kupić można w podobnej cenie. Ich budowana: duże nauszniki, wiele gąbki oraz dużych rozmiarów luźny pałąk powodują, że są to idealne słuchawki na długie przesiadywanie w nich. Nie cisną uszu ani głowy, a dzięki dwumetrowemu kablu czuje się w nich odpowiedni luz podczas pracy.

philips-shp-1900-2

Słuchawki polecić można głównie kobietom albo jako prezent dla nich. Nie da się ukryć, że duże nauszniki bardzo dobrze prezentują się na kobiecej głowie, trochę mniej na męskiej (możecie wierzyć nam na słowo). Zdecydowanie doradzamy, jeżeli jesteś mężczyzną lub kobietą szukającą słuchawek na prezent, lepiej wybrać identyczne cenowo Sony MDR-V150 lub inny model z mniejszymi nausznikami. Warto tutaj dodać, że opisywany model Philips SHP 1900 są to słuchawki typowo domowe, nie trzymają się zbyt mocno głowy, więc podczas ich noszenia ruchy muszą być mniej dynamiczne, dodatkowe tłumienie ze względu na mały nacisk jest również ograniczone.

Jakość dźwięku w modelu Philips SHP 1900

Kwestia najważniejsza, czyli jakość dźwięku. Nie jest ona zła. Bas jest co prawda nieco słaby, ale nadal do przyjęcia. Tony wysokie grają jak powinny, choć fani muzyki klasycznej będą czuli się lekko zawiedzeni. Pop, rock i trance to chyba najlepszy sort muzyki dla tych słuchawek. Zbyt wiele więcej nie ma co się głowić odnośnie dźwięku w modelu za około 60 zł. Jest dobry i adekwatny do ceny. Na pewno nie płacimy za coś czego nie dostajemy.

Kliknij i zobacz Philips SHP 1900 w sklepie

L. p. Nazwa Cena średnia Cena minimalna Cena maksymalna
1 Philips SHP 1900 42.00 zł 30.00 zł 102.00 zł
2 Sennheiser HD 201 84.00 zł 68.80 zł 160.00 zł
3 Philips SHE5105 168.31 zł 168.31 zł 168.31 zł

 

Podsumowanie

Podsumowując słuchawki są niezłej jakości, wykonanie nie budzi zastrzeżeń. Co prawda, kabel jest znacznie cieńszy niż np. w Sony MDR-V150, ale za to jest tylko jeden tzn. nie jest podzielony na dwa od każdej ze słuchawek. Mogło by się wydawać, że 2-metrowy kabel to stanowczo zbyt wiele w drogę, ale ostatecznie można go włożyć w kieszeń lub delikatnie zwinąć i nie sprawia problemu. Jeżeli dotąd nie miałeś kontaktu z modelami powyżej 200-300 złotych, to ten z pewnością zaspokoi Twojego potrzeby i nie będziesz potrzebował/a niczego więcej.

[one_half] [/one_half][one_half_last]
Zdaniem negatywHD

Obecnie jest to niedrogi model słuchawek o dobrej jakości dźwięku, która będzie wystarczyła wszystkim, którzy dotąd nie zderzyli się z droższymi słuchawkami renomowanych producentów.

[/one_half_last]

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

2 myśli na temat “Philips SHP 1900 – nauszne słuchawki w niewielkiej cenie”

  1. bardzo fajne, bardzo luźne, idealne przed komputer jak ktoś nie potrzebuje mikrofonu, według mnie jak za tą cenę to 10/10 POLECAM!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *