Zaznacz stronę

Obecnie dość ciężko przychodzi nam zadbanie o bezpieczeństwo pracy z naszym komputerem. Liczba ataków rośnie, liczba zagrożeń również. Warto się zabezpieczyć i zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W tym niewielkim poradniku postaramy się omówić najbardziej podstawowe z nich z punktu widzenia użytkownika systemu Windows.

Ostatnio dużo mówi się o bezpieczeństwie w sieci. Liczba ataków rośnie, a o skuteczne zabezpieczenia coraz trudniej. Wiele błędów popełniamy również my użytkownicy.  Używanie tych samych krótkich haseł, brak odpowiednia oprogramowania czy po prostu instalacja wszystkiego, co się da (głównie mowa tutaj o wszelkiej maści toolbarach do przeglądarki). Przygotowaliśmy 4 kluczowe punkty bezpieczeństwa systemu.

[divider]

System Operacyjny

Jak się okazuje, każdy system operacyjny ma wiele najróżniejszych luk, które można wykorzystać. Producenci z czasem pozbywają się ich. Więc jeżeli mamy możliwość aktualizacji naszego systemu operacyjnego powinniśmy to zrobić bez wahania. Tak naprawdę należy założyć, że zaktualizowane systemy są znacznie bardziej bezpieczne i tego należy się trzymać.

[divider]

Antywirus

Najbardziej podstawowa kwestia, na którą należy zwrócić szczególną uwagę. Od razu trzeba wspomnieć, że nie ma najlepszego antywirusa. Nie ma najlepszego programu, który uchroni nas przed szkodliwych oprogramowaniem. Niekiedy jedne programy radzą sobie lepiej, a inne zdecydowanie gorzej z danym rodzajem ataków ze strony złośliwego oprogramowania.

Jednym z najbardziej powszechnych programów i najbardziej rozpoznawalnych jest Avast. Jest to darmowy antywirus, który w swojej wolnej wersji zapewnia nam wszystko to, czego potrzebujemy. Powoduje to, że do użytku domowego dostajemy dobry program, który łatwo skonfigurujemy i który nie będzie nam się uprzykrzać.

[box_download]Kliknij tutaj >>> i pobierz antywirus AVAST[/box_download] [divider]

Zapora (Firewall)

Firewall to oprogramowanie, którego zadaniem jest kontrolować ruch do naszego komputera. Oprogramowanie to jest bardzo ważne dla stanu bezpieczeństwa naszego systemu. Jeszcze kilka lat temu firewall-e były ciężkie w konfiguracji i wymagały odpowiedniej wiedzy. Obecnie

 

Firewalle są proste, a ich konfiguracja to jedynie ustawienie paru podstawowych parametrów i sukcesywne odpowiadanie na pytania w sprawie podejrzenia o zagrożenia. Najlepiej w tym celu skorzystać z Comodo Firewall, który jest nie tylko prosty w obsłudze, ale również zapewnia bardzo dobrą ochroną.

[box_download]Kliknij tutaj >>> i pobierz antywirus Comodo Firewall[/box_download] [divider]

Dodatkowe oprogramowanie

Punkt, z którego nie każdy zdaje sobie sprawę. Należy pamiętać, że każde dodatkowe oprogramowanie, które komunikuje się z internetem, jest potencjalnym niebezpieczeństwem. Szczególnie uważać trzeba na wszelkie dodatkowe oprogramowanie instalujące się podczas instalacji podstawowego programu, mowa tutaj oczywiście o wszystkich toolbarach, które dostaniemy w gratisie. Bardzo często łączą się one z przeglądarką, podmieniają jej podstawowe funkcje, a dodatkowo mogą zbierać informacje na nasz temat. Należy wystrzegać się wszystkich dodatkowych programów i wtyczek nie wiadomego pochodzenia.