Przyglądamy się kamerze sportowej Samsung W350

Samsung W350 to kamera sportowa odporna na upadek, drgania, wodę oraz piasek. Ostatnio bardzo wielu producentów wydało swoje kamery sportowe, warto więc przyjrzeć się i tej od firmy Samsung.

Firma Samsung postanowiła wydać własną kamerę sportową – model W350. Innymi słowy jest to kamera odporna na wstrząsy, wodę oraz co za tym idzie piasek i kurz.

 

Kamera Samsung W350 została przystosowana do pracy w trudnych warunkach. Jest odporna na wstrząsy, wodoodporna do 5 metrów oraz wytrzyma upadek z wysokości 2 metrów. Konstrukcja jest szczelna, więc zabezpiecza kamerę również przed piaskiem. Co ciekawe, ten model kamery posiada w zestawie niewielki pływak, dzięki czemu upuszczony do wody wypływa na wierzch i nie tonie. W komplecie wraz z kamerą znajdziemy pasek do montowania na piersi oraz pasek na ramię.

Dane Samsung W350
Producent/Model Samsung W350
Przetwornik obrazu 1/3.2” BSI CMOS
Całkowita liczba pikseli 5 megapikseli 
Ekran LCD 2.3”
Zoom Optyczny brak
Stabilizator obrazu TAK cyfrowy
Format nagrywania VIDEO AVCHD
HDMI mini TAK
Pamięć
Karty micro SD/SDHC
Waga 140 g (z baterią)

Taki dodatkowy asortyment pozwala nam kręcić filmy w momencie, kiedy mamy zajęte ręce. Z cała pewnością docenią to wszyscy użytkownicy rowerów oraz miłośnicy górskich wspinaczek. Wśród nowości, które zostały wprowadzone do tego modelu kamery, znajdziemy tryb Aqua, czyli funkcję, która ma kompensować rozmyty obraz, minimalizując w ten sposób zniekształcenia. Co ma za zadanie zapewnić wysoką jakość filmów kręconych pod wodą. Funkcja ta automatycznie dostosowuje balans bieli oraz ostrość do kręcenia materiału pod wodą.

 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=elDQ34Nh5Hg[/youtube]

Kamera wyposażona została w żyroskop (podobnie jak model Samsung QF20). Pozwala to kręcić filmy do góry nogami, a obraz podczas odtwarzania będzie prawidłowy. Kabel USB został wbudowany w uchylnym ramieniu, dzięki czemu nie musimy w podróż zabierać ze sobą żadnych kabli. Sama kamera rejestruje obraz z częstotliwością 30 klatek na sekundę w jakości FullHD (1920×1080/30 fps).

 

Kliknij i zobacz kamerę w sklepie
[table style=”table-striped”]
L. p. Nazwa Cena średnia Cena minimalna Cena maksymalna
1 Samsung HMX-W350 640.00 zł 596.00 zł 699.00 zł
2 JVC GZ-EX210 1243.00 zł 1199.00 zł 1493.00 zł
3 Canon HFR106 LEGRIA 1345.00 zł 1132.46 zł 1952.00 zł
[/table]

W środku znajdziemy matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 5 megapikseli. Kamera wraz z baterią waży 140 gram. Jest to podobny model do opisywanej już kamery JVC GC-WP10,  która w porównaniu do tej jest wodoodporna jedynie do 2 metrów. Tą kamerę cechuje dodatkowe wyposażenie, które daje jej znaczną przewagę, aczkolwiek do kamer sportowych GoPro i ich możliwości montażu na sprzęcie wyczynowym tej kamerze daleko. Ponieważ przeznaczona jest raczej dla innego segmentu użytkowników. Jak przyjmie się na rynku, zobaczymy i czas pokaże.

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

3 myśli na temat “Przyglądamy się kamerze sportowej Samsung W350”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *