Zaznacz stronę

Słuchawki dokanałowe dla większości z nas to trzecia rzecz za portfelem i telefonem po jaką sięgamy wychodząc z domu. Dlatego też warto zadbać, aby były one jak najlepsze i dopasowane do naszych potrzeb.

Dlatego też przygotowaliśmy podsumowanie, w którym uwzględniliśmy wybrane recenzje słuchawek, które dotąd zostały zamieszczone w serwisie negatywHD. W tym rankingu zamieszczamy tylko i wyłącznie dokanałowe słuchawki. Jak wiadomo modele dokanałowe cieszą się dużą popularnością.

słuchawki-Brainwavz-ProAlpha-

słuchawki Brainwavz ProAlpha

Zazwyczaj wybieramy je z powodu charakterystycznego dźwięku i w dużej większości przypadków mocno akcentowanego basowi. Te modele oprócz tego cechuje dobre tłumienie otoczenia, co jest nieocenione w miejskim zgiełku. Jeżeli dodamy do tego niewielki rozmiary, łatwo domyśleć się, że są to najchętniej wybierane słuchawki do smartphonów.

Warto pamiętać, że słuchawki dokanałowe pozwalają usłyszeć przyzwoitą ilość szczegółów w odsłuchiwanym utworze już przy stosunkowo niskiej głośności. Dzieje się tak, ponieważ wkładamy je do uszu, co powoduje, że znajdują się blisko kanału słuchowego.

Zestawienie rankingu słuchawek dokanałowych

aktualizacja czerwiec 2014

[table style=”table-striped”]
L. p. Nazwa*      wynik      cena        link do sklepu
1 Brainwavz ProAlpha    8.7 129.00 zł          klik!
2 Brainwavz M1    8.5 199.00 zł          klik!
3 Brainwavz S1    8.5  199.00 zł          klik!
4 Brainwavz M2    8.3  199.00 zł          klik!
5 NuForce NE-770X
   8.0  149.00 zł          klik!
6 NuForce NE-700M    7.8  229.00 zł          klik!
7 Brainwavz B2    7.8  549.00 zł          klik!
8 Brainwavz M5    7.5  149.00 zł          klik!
9 Audiomagic Titicaca    6.8  99.00 zł          klik!
[/table]

*link do recenzji na negatywHD.pl

**link do partnerskiego sklepu audiomagic.pl

Kilka słów o rankingu

Jak widać, obecnie najwyżej ocenione przez negatywHD słuchawki to model ProAlpha w cenie około 129 złotych, a zaraz za nimi mamy M1. Oba modele dały radę wyprzedzić S1, głównie ze względu na świetny stosunek ceny do jakości produktu. W wypadku ProAplha na uwagę zasługuje również przyjemny dźwięk, w którym po prostu można się zakochać.

brainwavz-s1

Gdzieś poniżej odnajdziemy NuForce 770X i 700M. Oba te modele posiadają dość charakterystyczny pełny bas, który jest ich znakiem rozpoznawczym. Niestety w przypadku 770X zabrakło nieco odpowiedniej jakości wykonania, a cena 700M mimo wszystko wydaje się być niezbyt adekwatna do sumy ich możliwości.

Jakie czyhają na nas pułapki i na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki dokanałowe?

Przede wszystkim należy wystrzegać się zaniżonych cen. Każdy model słuchawek posiada swoją cenę i za jakość trzeba płacić. Jeżeli widzisz ofertę, gdzie cena produktu została mocno zaniżona, po prostu niemożliwe jest, aby był to oryginalny i pełnowartościowy produkt.

[alert variation=”alert-info”]Jeżeli nie lubisz słuchawek dokanałowych, odwiedź podsumowanie recenzji modeli nausznych, z którego dowiesz się, które modele otrzymały najwyższe noty.[/alert]

Dodatkowo warto wyrzekać się sklepów, o których nikt nigdzie nie słyszał. Największą pewność masz w momencie, gdy któryś z portali lub jakieś duże forum internetowe promuje dany sklep, wtedy możesz być pewien, że słuchawki, które kupisz są oryginalnym, markowym produktem.