Rankingi najpopularniejszych słuchawek do 200 złotych

Prezentujemy zestawienie najpopularniejszych słuchawek w cenie do 200 złotych. Co ciekawe firma Sony znów zajęła pierwsze miejsca, a zaraz z nią mamy Superlux.

Zastanawialiście się może ostatnio, które słuchawki obecnie cieszą się największą popularnością? My też i sprawdziliśmy to bazując na danych z porównywarki cenowej skapiec.pl dotyczących przedziału słuchawek w cenie do 200 złotych.

Sony MDR-ZX100

Nie bez powodu wybraliśmy właśnie ten przedział cenowy. Jest on dostępny dla większości z nas, a dodatkowo panuje tutaj dużą różnorodność producentów. Jak widać, po raz kolejny ranking popularności wygrywa firma Sony, która do zestawienia wprowadziła aż 4 modele słuchawek, co ciekawe wszystkie z nich są modelami nausznymi. Ich model MDR-ZX100 jest najpopularniejsze słuchawki dokanałowe od przeszło pół roku.

Ranking najpopularniejszych słuchawek do 200 złotych

[table style=”table-striped”]
L.p. Nazwa Cena średnia
1 Sony MDR-ZX100 96,54 zł
2 Superlux HD681 129,50 zł
3 Creative Fatality Gaming HS-1000 117,06 zł
4 Sony MDR-ZX600 200,55 zł
5 Sony MDR-ZX 300 134,65 zł
6 Sennheiser HD 201 101,35 zł
7 Maxell RETRO DJ 69,50 zł
8 Arkas XX.Y RUNNER 10 127,45 zł
9 Sony MDR-RF810 203,00 zł
10 EasyTouch ET-9205 DENDROID 5.1 168,00 zł
[/table]

Jeżeli chodzi o miejsce drugie, czyli słuchawki Superlux HD681, to nie jest szczególną niespodzianką ich wysoka pozycja. Jest to model o świetnym stosunku ceny do jakości, który zaskarbił sobie wiele pozytywnych opinii na wszelkiej maści forach internetowych. Jeżeli chodzi o słuchawki z miejsca 3 to jest to jeden z niewielu polecanych gdziekolwiek modeli słuchawek nausznych z mikrofonem, niestety my jeszcze ich nie testowaliśmy.

Kilka słów o słuchawkach Sony

Nie da się nie zauważyć, że słuchawki Sony cieszą się coraz większą popularnością. W sieci na forach czy wszelkiej maści serwisach opiniotwórczych można znaleźć dość pochlebne informacje o ich sprzęcie. W czym tkwi sekret?

Jak dotąd na łamach naszego serwisu recenzowany był model MDR-V150 tego producenta. Już na jego przykładzie można stwierdzić, że stosunek ceny do jakości w słuchawkach Sony stoi na dość dobrym poziomie. Dodatkowo są to słuchawki wygodne o akceptowalnym przez większość z nas tłumieniu otoczenia. Nie ulega wątpliwości, że takie modele jak ten z miejsca pierwszego czy choćby MDR-ZX 300 swoją popularnością zawdzięczają również stosunkowo przystępnej cenie. Łatwo zauważyć, że MDR-V150, znacznie droższy model MDR-ZX600 oraz MDR-ZX300 bazują na podobnej do siebie konstrukcji, która, co trzeba przyznać, jest po prostu dobra. Bez problemu każdy dopasuje je do wielkości swojej głowy, a uzyskany komfort jest wart wydanych na nie pieniędzy.

WALKMAN NWZ-WH303
WALKMAN NWZ-WH303

Warto podkreślić, że producent jest widoczny, ale tylko w kategorii słuchawek nausznych. Mimo obecności na rynku dokanałowych modeli nikt nie wykazuje zbyt dużego zainteresowania tym segmentem produktów marki Sony, choć nowości nie brakuje. Przecież w zeszłym roku został wydany np. model Sony XBA-H. Powodu można doszukać się jednego, a jest nim cena. Zdecydowanie bardziej skłonni jesteśmy zapłacić więcej za słuchawki nauszne, oczekując w zamian nie tylko lepszej jakości dźwięku, ale i uzyskanego komfortu ich użytkowania.

Rozpisywać w kontekście słuchawek można by się bez końca. Jednak jeżeli chodzi o tego producenta, mamy możliwość sprawdzenia jakości wykonania, a niejednokrotnie i samej jakości dźwięku już przed zakupem. Wystarczy udać się do najbliższego hipermarketu lub SonyCentre i samemu ocenić.

foto: Sony

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

Jedna myśl na temat “Rankingi najpopularniejszych słuchawek do 200 złotych”

  1. Sony robi świetne słuchawki, mialem dokanałówki, w domu mam nauszne soniaki, mega jakość w fajnej cenie, polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *