Recenzja AKG K511 – dobrych słuchawek dla domu

AKG K511 to słuchawki dla domu w cenie do około 100 złotych, które zachwycą nas bogactwem dźwięku oraz komfortem użytkowania za dość przystępną cenę.

Na rynku niewiele znajdziemy modeli takich słuchawek jak AKG K511, które nie tylko uwiodą nas komfortem użytkowania, ale przede wszystkim jakością dźwięku. Są to słuchawki, które z całą pewnością zasługują na najwyższe noty.

AKG K511 to model, który na rynku jest obecny już od prawie dwóch lat. Przez ten czas inni producenci (jak i sama firma AKG) wypuściła wiele innych modeli, jednak na próżno szukać tak bardzo udanego jak ten. Zapraszam do recenzji słuchawek za 100 złotych, które z całą pewnością powinny znaleźć się w Twoim domu.

[section label=”Wykonanie”]

Jakość wykonania na poziomie, a do tego niewyobrażalny komfort

Po otwarciu dość sporego pudełka naszym oczom ukażą się słuchawki z dużymi nausznikami, dużym pałąkiem oraz 2,5-metrowym kablem (wykonanym z miedzi beztlenowej) zakończonym jackiem 3.5 mm. Sam jack jest w zauważalny sposób wzmocniony, tak więc ciężko będzie nam przełamać kabel, który posiada odpowiednią grubość, co dodatkowo zabezpiecza go przed uszkodzeniami.

akg-k511-_1

Słuchawki zostały wykonane z mocnego tworzywa, które jest miłe w dotyku. Design stoi tutaj na wysokim poziomie i nie ma się czego wstydzić. Pałąk reguluje się sam za pomocą elastycznych elementów, tak więc słuchawki leżą wygodnie i gdyby nie fakt, że nauszniki są dość twarde i potrafią zagrzać uszy, wszystko było by naprawdę super. Na mnie słuchawki te leżą idealnie. Jednak jeżeli komuś uszy nie zmieszczą się w całości do nauszników, może przekreślić te słuchawki z swojej listy zakupów, na szczęście dotyczy to tylko niewielkiej części z nas.

Ciężko doszukać się innych wad. Wszystko dobrze się trzyma, waga słuchawek jest odpowiednia, a całość sprawia jak najlepsze wrażenie.

akg-k511-_6[section label=”Dźwięk”]

Jakość dźwięku w K511 to dobrze wykorzystany budżet

Biorąc pod uwagę cenę słuchawek K511 wynoszącą około 100 złotych dźwięk należy określić jako bogaty, choć z całą pewnością bass jest nieco zbyt suchy, co jest jednak efektem tego, że słuchawki grają bardzo detalicznie. Bez problemu oddzielimy poszczególne dźwięki jak i instrumenty, co było by nie możliwe, gdyby bass był mocniejszy.

Warto zwrócić uwagę, że słuchawki te mają tendencję do budowania przestrzeni, która daje się odczuć przede wszystkim wtedy, kiedy do dyspozycji mamy dobrej jakości muzykę. Warto dla tych słuchawek ponownie sprawdzić, co mamy na płytach CD w swojej kolekcji. Jeżeli chodzi o wokal ten jest ocieplony, tak właściwie jak całe brzmienie, ale tylko delikatnie. Jest to cecha, która powoduje, że bez problemu będziemy mogli delektować się muzyką przez długie godziny.

Kliknij i zobacz AKG K511

[table style=”table-striped”]
L. p. Nazwa Cena średnia Cena minimalna Cena maksymalna
1 AKG K511 94.00 zł 89.00 zł 110.00 zł
2 Sony MDR-V150 64.00 zł 48.85 zł 113.00 zł
3 Philips SHE5105 168.31 zł 168.31 zł 168.31 zł
[/table]

Jest to kolejna niewątpliwa zaleta K511 na tle konkurencji, dźwięk nie męczy uszu. Lekko ocieplony, szczegółowy, ale z delikatnym basem. Naprawdę ciężko znaleźć w tym przedziale cenowym godną dla nich konkurencje w kwestii jakości dźwięku. Słuchawki te wydają się być idealnym rozwiązaniem dla graczy.

akg-k511-_9[section label=”Podsumowanie”]

Podsumowanie recenzji AKG K511

Komfortowe słuchawki domowe do długich odsłuchów o nieco ocieplonym dźwięku i dość suchym basem, który jednak nie przeszkadza w żaden sposób delektować się muzyką. Odsłuch na muzyce rockowej zaskoczył szczegółami, a w muzyce elektronicznej wokal brzmiał naprawdę ładnie. Jak dotąd w cenie do 100 złotych są to najlepsze słuchawki do domowego użytku spośród wszystkich testowanych na portalu. W zestawie oprócz słuchawek i instrukcji znajdziemy jeszcze adapter na jacka 6.3 mm.

Zdaniem negatywHD

AKG K511 to nauszne słuchawki za niecałe 100 złotych o dobrej jakości dźwięku, wysokim komforcie użytkowania i co najważniejsze końcowym efekcie, który spowoduje, że zechcesz ponownie sprawdzić, co masz w swoim zbiorze audio.

6 myśli na temat “Recenzja AKG K511 – dobrych słuchawek dla domu”

  1. Czy te słuchawki będą się nadawały do słuchania muzyki w mieście? jak nie to jakie w przedziale do ok.100zł?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *