Recenzja KOSS UR 20 czyli wytrzymałe słuchawki nauszne do 100 zł

Słuchawki o świetnej jakości wykonania, miękkich, lecz płaskich nausznikach, które w całości schowają uszy. Do dobrego zakończenia zabrakło tutaj dobrego dźwięku.

KOSS UR/20 to koszt rzędu 70 złotych. Słuchawki te w zauważalny sposób w swoim segmencie cenowym wyróżniają się dość sporą wielkością nauszników i jakością wykonania. Jeżeli chodzi o dźwięk to ten jest adekwatny do ceny słuchawek, tak więc posiada trochę braków.

Nauszniki KOSS UR 20

Jeżeli ktokolwiek poszukuje słuchawek dla domu, które będą użytkować dzieci a pewnie i inni domownicy, to zazwyczaj nie kupi drogiego modelu. Dzieci mają tendencję do niszczenia, więc zazwyczaj oszczędnie dobieramy urządzenia do takich zastosowań.

KOSS UR 20 to model za wspomniane wcześniej 70 złotych. Są to spore słuchawki nauszne do domowego użytku, które zaskakują pod kilkoma względami.

Jakość wykonania i komfort użytkowania KOSS UR 20

70 złotych to nie jest dużo. Jak się okazuje wystarczyło to producentowi, aby stworzyć dość masywne słuchawki. Po wzięciu ich do ręki, mamy wrażenie, że trzymamy kawał dobrej roboty. Tworzywo jest mocne i twarde.

Przewód słuchawek jest wytrzymały, a we wszystkich newralgicznych miejscach został dodatkowo wzmocniony. Warto wspomnieć, że posiada długość 2.4 metra, co powoduje, że nie krępuje on w żaden sposób naszych ruchów, kiedy jesteśmy przed komputerem czy odpoczywamy relaksując się na fotelu.

Niestety nie odbyło się bez wad. Regulacja słuchawek KOSS UR 20 jest wygodna, jednak ma tendencje do samoczynnego powrotu do stanu wyjściowego, więc niekiedy co zdjęcie musimy je od nowa regulować.

Na uszach leżą dobrze. Co ważne, nie czuć, żeby cisnęły jakoś szczególnie głowę. Gąbki są miękkie i nie ściskają uszu. Ponieważ nauszniki są dość duże i zasłaniają całe uszy czasem można odczuć, że robi nam się w nich trochę ciepło. Oczywiście jest to niewielka cena za komfort, jaki uzyskujemy.

koss-ur-20-_5

Jakość dźwięku

Tutaj niestety pewnego rodzaju zawód. Słuchawki w odbiorze grają dość nienaturalnie, dźwięk wydaje się być płaski i dość niepełny, mimo tego że słychać detale. Choć warto zaznaczyć, że zakres dynamiki dźwięku wydaje się być niski. Nie budują przestrzeni, a bass jest bardzo dominujący, co skutkuje tym, że czasem ciężko doszukać się górnego pasma.

Dźwięk, który uzyskujemy, raczej dobrze sprawdzi się podczas gier, ponieważ podczas długiego odsłuchu muzyki ciągłe dudnienie męczy. Słuchawki nie potrzebują specjalnego źródła, ponieważ raczej ciężko będzie uzyskać nam z nich coś więcej. Ogólna jakość dźwięku, którą można uzyskać jest odpowiednia do wspomnianych gier i youtubowej muzyki.

 

Podsumowanie recenzji KOSS UR 20

Na początku podsumowania warto raz jeszcze przypomnieć ich cenę, która wynosi około 70 złotych. Za taką kwotę dostajemy dobrze wykonane słuchawki nauszne (wokółuszne) z wieczystą gwarancją. Dźwięk nie zaskakuje, lecz po cenie można było spodziewać się, że nie będzie idealny. Mimo wszystko zasłużone 6.8 punktów w 10-stopniowej skali, ponieważ jakość wykonania robi wrażenie.

Zdaniem negatywHD

Koss UR 20 to słuchawki, które grają adekwatnie do ceny, co nie oznacza, że grają dobrze. Spory plus za jakość wykonania i długi kabel, niestety minus za ogólny charakter dźwięku.

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów firmie:

headbeat1

2 myśli na temat “Recenzja KOSS UR 20 czyli wytrzymałe słuchawki nauszne do 100 zł”

  1. nie do końca zgadzam się z autorem, mi słuchawki wcale nie bassują mocno, grają super i w tej cenie ciężko znaleźć lepsze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *