Zaznacz stronę

JVC HA-SR44X to słuchawki z serii Xtreme Xplosives, której produkty zostały stworzone z myślą o osobach zawodowo powiązanych z muzyką. Recenzowane model jest najtańszym z całej rodziny, co nie oznacza, że nie warto się nim zainteresować.

Cena HA-SR44X wynosi około 160 złotych. Słuchawki te nie wyglądają źle, są stosunkowo niewielkie i dobrze wykonane. Warto wspomnieć, że oprócz nich w serii Xtreme Xplosives znajdziemy modele po 200-300 złotych o znacznie większych nausznikach i nieco innym zastosowaniu.

detal JVC HA-SR44X

[section label=”Wykonanie”]

Dobra jakość wykonania, pilot i uniwersalny wtyk

JVC HA-SR44X to, jak zostało wspomniane na początku, najmniejsze słuchawki z całej rodziny. Znajdziemy tutaj 3.5-milimetrowy (platerowany złotem) wtyk, 1.2-metrowy przyzwoitej jakości przewód i charakterystyczny dla całej serii Xtreme Xplosives pilot z mikrofonem, który pozwala nam przełączać się pomiędzy dwoma różnymi kompatybilnościami wtyku.

pilot JVC HA-SR44X

Dzięki temu będziemy mogli podłączyć słuchawki zarówno do urządzeń oznaczonych logo Androida, iPhona czy Windows Phona. Jest to tak właściwie rozwiązanie, które mogłoby stać się standardem. Pilot posiada przycisk, który pozwala nam przełączyć piosenkę na następną (dwa szybkie naciśnięcia), czy np. zatrzymać odtwarzanie (jedno przyciśnięcie), co powoduje, że kiedy użytkujemy słuchawki wraz z telefonem, nie musimy, co chwilę wyciągać go z kieszeni.

palak JVC HA-SR44X

Jakość wykonania HA-SR44 jest jedną z ich najbardziej pozytywnych cech. Co prawda wszystko strasznie się błyszczy, co na pierwszy rzut oka kojarzy się z tandetą. Jednak, kiedy dotkniemy słuchawek, okazuje się, że wszystko jest ze sobą idealnie sparowane. Tworzywo jest mocne, pałąk odpowiednio giętki, a regulacja wygodna. Dodatkowo na jego wewnętrznej stronie znalazła się miękka gąbka. Nauszniki są co prawda niewielkie, ale stosunkowo wygodne, gąbka jest miękka, a rozłożony pałąk nie ciśnie szczególnie mocno. Na dłuższą drogę do pracy czy szkoły przy uzyskiwanym tłumieniu słuchawki powinny sprawdzić się naprawdę dobrze.
[section label=”Dźwięk”]

Trochę detali i przyjemny dla ucha bas, czyli JVC HA-SR44X w akcji

Jak mogą zagrać słuchawki nauszne w cenie 169 złotych od JVC z membraną posiadającą 40 milimetrów? HA-SR44X grają przyjemnie, basowo i z odpowiednią ilością detali. Choć nie można ich nazwać słuchawkami analitycznymi, to jednak warto zaznaczyć, że ilość szczegółów, które można wyłapać, jest naprawdę spora.

sluchawka JVC HA-SR44X

Wracając do basu, jest on tutaj pełny, mięsisty i nawet mocno podkręcona głośność nie odejmuje mu niczego i nie powoduje, że muzyka staje się nieprzyjemna w odbiorze. Co ciekawe, stereofonia jest tutaj bardzo przyjemna. Scena nie jest głęboka, ale jej szerokość jest na tyle przyzwoita, aby rozkoszować się muzyką elektroniczną czy jazzem.

[alert variation=”alert-info”]Zobacz też: Podsumowanie recenzji modeli słuchawek dokanałowych[/alert]
Słuchawki JVC HA-SR44X nie grają naturalnie, dźwięk jest w odbiorze zimny, co jednak daje przyzwoity efekt w przypadku muzyki klasycznej. Jeżeli chodzi o bardziej dynamiczną muzykę, to tutaj niekiedy średnie tony wydają się, jakby były odgrywane za kurtyną. Nie przeszkadza to jednak w odsłuchu POPu, muzyki rockowej czy gatunków będących wszelką mieszanką wyżej wymienionych. Ogólna jakość dźwięku jest adekwatna do ceny. Słuchawki grają identycznie na podstawowych źródłach takich jak telefon czy laptop. Do dłuższych odsłuchów jednak się nie nadają, ponieważ nie chowają całości uszu w nauszniki, a ciągle przygniatanie ucha nie jest komfortowe.
[section label=”Podsumowanie”]

Podsumowanie recenzji

JVC HA-SR44X to innymi słowy słuchawki uniwersalne, o stosunkowo przyzwoitej jakości dźwięku, które nie koloryzują dźwięku, grają basowo. Dodatkowo są wystarczająco uniwersalne, aby można było swobodnie zaprząc je do odsłuchu każdego rodzaju muzyki. Tłumienie dźwięku z otoczenia jest tutaj dobre, a dodatkowo dzięki pilotowi na kablu i różnym trybom kompatybilności te słuchawki proszą się o podłączenie ich do telefonu i zabraniu w drogę.

Innymi słowy słuchawki uniwersalne, jak najbardziej w drogą o dźwięku adekwatnym do ceny i wyglądzie, który zależy od naszego gustu.

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów firmie:

headbeat1