Recenzja Piano Forte II, czyli Japońskie słuchawki na naszym rynku

Piano Forte II, czyli słuchawki Japońskiego producenta, które zaskakują sposobem reprodukcji dźwięku. Pozytywnie? To zależy od naszych predyspozycji.

Dużej części z nas Japonia kojarzy się nie tylko z sushi i samurajami, ale i wysokiej klasy sprzętem elektronicznym. Słuchawki Final Piano Forte II to Japoński, malutki, douszny model, który trafił właśnie do redakcji negatywHD.pl

Final Audio Design, bo tak brzmi pełna nazwa producenta, to Japońska firma założona w 1974 roku przez Kanemori Takai. Mimo tego, że firma liczy sobie ponad 40 lat, to dopiero od 5 (od 2009 roku) zajmuje się sprzedażą słuchawek pod wspomnianą marką Final Audio Design.

Piano Forte II _6

[section label=”Wykonanie”]

Dziwny otwór i 15.5 mm przetwornik

Piano Forte II dostarczane są do nas w czarno brązowym pudełeczku ozdobionego japońską kaligrafią, wewnątrz którego znajdziemy słuchawki douszne. Nie dokanałowe, nie nauszne, a douszne.

Mamy tutaj kątowy wtyk z elastycznym wyjściem dla kabla, 1.2-metrowy przewód, który trochę ponad połową dzieli się na dwa kabelki, które mogłyby być nieco mocniejsze. Jeżeli chodzi o samą słuchawkę to warto zwrócić uwagę na jej charakterystyczne wyprofilowanie. Składa się na nią przetwornik 15.5 mm, specjalne zakończenie z charakterystycznym otworem i kopułka z otworami, której zadaniem jest utrzymanie dostępu powietrza.

Piano Forte II _7

Czuć, że słuchawki można wykonać lepiej, a w szczególności mam na myśli kabel, któremu daleko do tego z Brainwavz ProAlpha, jednak sparowanie, jak i ogólną  jakość wykonania należy ocenić jako dobrą.

[section label=”Dźwięk”]

Pernamentne wrażenie sali koncertowej w Piano Forte II

Dawno nie miałem w testach słuchawek nausznych, a na pewno nie z tej półki cenowej. Koszt Piano Forte II to trochę ponad 170 złotych. Za tą cenę dostajemy jasne, przejrzyste brzmienie, niestety niepozbawione wad. Jeżeli uruchomisz swój odtwarzacz np. w smartfonie, a następnie equalizer, a w nim wybierzesz opcję „sala koncertowa”, to dostaniesz dźwięk zbliżony do tego tutaj.

Słuchawki dają odczuć przestrzeń, scena jest o wiele szersza niż głębsza. Dźwięki mogłyby być ostrzejsze i bardziej wyraźne, choć separacja jest dobra. W większości utworów tło jest dobrze słyszalne, choć całość zdecydowanie bez wyrazu, można zaryzykować stwierdzenie, że model ten próbuje zagrać analitycznie.

Piano Forte II _2

Jeżeli chodzi o bas, to ten jest jednak bez dudnienia i nie jest masywny, co wynika z ogólnego jasnego charakteru słuchawek. Jeśli miałbym powiedzieć czego warto słuchać na iano Forte II, to zdecydowanie odradziłbym te słuchawki fanom elektronicznych dźwięków. Słuchawki mają niesamowitą zdolność do odtwarzania wokalu i gitar. Jeżeli lubisz jazz i Rock&Roll (np. ten, który serwuje poniżej), to powinieneś być zadowolony lub zadowolona z tego, co mają one do zaoferowania.

Dlaczego? Scena, jasność słuchawek i suchy bas idealnie komponują się w całość, tworząc atmosferę, przy której chciałoby się spędzić cały wieczór. Niestety nie wiele z tego dźwięku można doświadczyć na ulicy, głównie ze względu na fakt, iż słuchawki słabo tłumią otoczenie, a ono skutecznie zasłania część brzmienia.

Podsumowując, są to słuchawki z nietypowym brzmieniem, przyjemną sceną, które starają się wiernie odwzorować dźwięk. Ładnie grają tutaj wokale, przyjemnie muzyka akustyczna, Jazz i Rock&Roll. Subiektywnie oceniając Piano Forte II słabo radzi sobie z muzyką elektroniczną i wszystkimi typowo popowymi utworami.

Piano Forte II _2

[alert variation=”alert-info”]

Recenzowane słuchawki dokanałowe w podobnej cenie:

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz ProAlpha” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

kopułki-Brainwavz-ProAlpha-Parametry techniczne Brainwavz ProAlpha

 

średnica przetwornika: 10.7 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: 1.3 m
wtyk: 3,5 mm
Słuchawki te cechuje ciepły, delikatny, acz basowy dźwięk. Jakość wykonania jak w przypadku wszystkich innych produktów firmy Brainwavz nie budzi najmniejszych zastrzeżeń, a ich cena jest bardzo przystępna. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich lubiących podkoloryzowane, ciepłe dźwięki.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/dokanalowe-przyjemne-brzmienie-wykonaniu-brainwavz-proalpha/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19272-brainwavz-proalpha-0728028080537.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas słuchawek Brainwavz S1. Są to słuchawki dokanałowe, obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz M2″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz M2″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

brainwavz-m2Parametry techniczne Brainwavz M2

 

średnica przetwornika: b/d
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: b/d
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d g

 

 

 

Brainwavz M2 to jedne z najmocniejszych dokanałówek na rynku. Mamy tutaj metalowe kopułki, wzmocniony przewód oraz dobrej jakości brzmienie. Słuchawki te są mocno wokalowe, co na pewno ucieszy wszystkie osoby lubiące śpiewaną muzykę, co nie oznacza, że nie sprawdzą się one też w innych gatunkach.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/brainwavz-m2-nasz-opinia/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19268-brainwavz-m2.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [section label=”Podsumowanie”]

Charakterystyczny dźwięk to klucz do sukcesu

Za recenzowanymi słuchawkami przemawia przede wszystkim ich charakterystyka, która jest unikatowa i z całą pewnością znajdzie wielbicieli. W cenie do 200 złotych innych dousznych słuchawek z takim brzmieniem próżno szukać.

Niestety cały urok dźwięku pryska w zderzeniu z szarą rzeczywistością. Co nie oznacza, że nie nadają się na wypad na miasto, jednak o wiele lepiej sprawdzą się w wieczornych odsłuchach w domowym zaciszu. Dodatkowo są to jedne z niewielu słuchawek nausznych, które są dostępne na naszym rynku i na które na pewno warto zwrócić uwagę. Dodatkowo sądzę, że na pewno są tacy, którzy koniecznie powinni przetestować akurat ten model i odnajdą w nim to, czego szukają.

Za użyczenie słuchawek do testów nasze podziękowania kierujemy do firmy Fonnex.

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

2 myśli na temat “Recenzja Piano Forte II, czyli Japońskie słuchawki na naszym rynku”

  1. Wyglądają dość zabawnie, ale miałam okazje słuchać. I szczerze powiedziawszy zdziwiłam się, bo nie spodziewałam się, że tak dobrze grają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *