Recenzja słuchawek Brainwavz M5

Brainwavz M5 to przystępne cenowo słuchawki dokanałowe w cenie 150 złotych, które cechuje charakterystyczne, energiczne brzmienie.

Tym razem znowu mam możliwość testowania produktu marki Braiwavz. Wszystkie modele, którego do tej pory były opisane na łamach portalu spełniały wszelkie oczekiwania i ciężko było się im oprzeć. Jak będzie tym razem? Czytaj dalej.

Słuchawki Brainwavz M5

Ostatnio zostały opublikowane recenzje dwóch modeli słuchawek dokanałowych: Audiomagic Titicaca oraz NuForce NE-700M. Oba cechował mocny i wyrazisty bas. Opisywane w tej recenzji słuchawki Braiwavz M5 grają inaczej, co jest odczuwalne już podczas pierwszych odsłuchów. Idźmy jednak po kolei.

[section label=”Wykonanie”]

Opakowanie, wygląd i konstrukcja

Opakowanie słuchawek jest standardowe i charakterystyczne dla firmy Brainwavz. W zestawie znajdziemy jeszcze wygodny futerał oraz komplet gumek. Mamy tutaj standardowy wtyk 3.5 mm, który został nachylony do kabla pod kątem 90 stopni, co ma uchronić go przed załamaniem. Sam kabel jest cienki, a jeszcze cieńszy staje się w momencie, gdy rozchodzi się na dwie części. Jeżeli chodzi drobne detale, to wszystkie w słuchawkach Brainwavz M5 zostały odpowiednio dopracowane i nic nie budzi zastrzeżeń.

bok-sluchawek-brainwavz-m5

Jeżeli porównać je pod kątem wyglądu do wspomnianych wcześniej modeli słuchawek od razu zauważymy, że mamy tutaj znacznie mniejsze kopułki. Po umieszczeniu ich w uszach nie wystają tak znacząco, przez co mniej zwracają na siebie uwagę. Ode mnie duży plus za takie rozwiązanie.

[section label=”Dźwięk”]

Dźwięk z Brainwavz M5

Słuchawki testowane były na typowych dostępnych w każdym domu urządzeniach. Smarthonie, mp3 i komputerze. Dźwięk dla wszystkich urządzeń pozostaje spójny, a utwory brzmią niemal identycznie.
Ogólna jakość dźwięku jest bardzo dobra i adekwatna do ceny. Słuchawki Braiwavz M5 cechuje dynamiczny bas, który jest przeciwnością tego, który można znaleźć w NuForce 700M. Nie doświadczymy tutaj dudnienia, jak gdybyśmy stali zaraz obok kolumny. Wszystko o wiele lepiej zgrywa się z innymi pasmami, można zaryzykować stwierdzenie, że pod tym kątem blisko tutaj do dźwięku z Brainwavz B2. Jeżeli chodzi o wysokie tony, te są jak najbardziej przyjemne i brzmią bardzo naturalnie, nic tutaj nie ociepla dźwięku . Wokal jest dobrze słyszalny i nie bierze góry nad innymi dźwiękami.

Po zebraniu wszystkiego w całość, można śmiało powiedzieć, że dźwięk jest energiczny i zrównoważony. Jedynie wąska scena nie przypada do gustu. Z pośród innych opisów dźwięku wydobywające się z tych słuchawek, z którymi warto się zapoznać, polecam tą przygotowaną przez portal techfanatyk.pl. Autor bardzo dokładnie opisał swoje wrażenia z nimi związane.

Zestawieniem z słuchawkami nuForce NE-770X

Brainwavz M5 nuForce NE-770X
Przetwornik [mm] 10 8
Długość kabla [m] 1.30 1.35
Czułość [±3 db] 94 102
Impedancja [Ω] 16 16
Pasmo przenoszenia [Hz] 16 1800
cena [zł] 149 zł 149 zł
zobacz recenzję
[section label=”Podsumowanie”]

Podsumowując

Zadaniem takich recenzji sprzętu jest odpowiednie na pytanie: czy warto zakupić testowany model słuchawek? W tym wypadku odpowiedź na to pytanie brzmi TAK, ale pod warunkiem, że nie będziemy tęsknić za mocnym i głębokim basem.

Takim jakiego doświadczyć możemy w słuchawkach nuForce NE-700M lub bardziej zbliżanych cenowo do opisywanych Brainwavzów, modelu NE-770X. W swoim przedziale cenowym opisywany model słuchawek jest łakomym kąsekiem, na który warto zwrócić uwagę ze względu na ich uniwersalność. Polecam osobom, które dotąd nie wiele miały styczności z dokanałowymi modelami słuchawek. Jest to idealny model na pierwszy zakup w tym segmencie.

Zdaniem negatywHD

Brainwavz M5 to słuchawki, z których każdy powinien być zadowolony. Model cechuje energiczne brzmienie, do którego od razu przyjdzie nam się przyzwyczaić i z całą pewnością nie będziemy nim znudzeni.

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

3 myśli na temat “Recenzja słuchawek Brainwavz M5”

  1. nigdy nie zrozumiem co widzicie w dokanałowych słuchawkach, małe, słabo wykonane i na dodatek boli głowa, proszę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *