Recenzja słuchawek Modecom MC-400 fruity

Modecom MC-400 fruity to dobre słuchawki, w przystępnej cenie o dość wyrazistym kolorze, które warto przetestować.

Modecom MC-400 fruity

Modecom MC-400 fruity to kolorowe i niedrogie słuchawki, które możemy zakupić w cenie około 50 złotych. Cechuje je nie tylko ładne opakowanie, ale również obecność mikrofonu i całkiem przyzwoita jakość wykonania.

Modecom MC-400 fruity

Na podstawie poprzednich testów słuchawek marki Sony czy Philips śmiało można stwierdzić, że słuchawki z tego segmentu nie grają źle, a ich niska cena i stosunkowo dobra jakość (zarówno wykonania jak i dźwięku) powoduje, że stają się one urządzeniami, z których korzystamy każdego dnia.

Wygląd słuchawek i jakość wykonania

Słuchawki zapakowane są w ładne opakowanie o kolorze adekwatnym do wybranego modelu. Po rozpakowaniu pierwsze co rzuca się w oczy to obecność metalowych elementów. Głośniki trzymają się na pałąku właśnie dzięki nim. Tworzywo znajdujące się pomiędzy pałąkiem, a głośnikami jest twarde i trwałe.
Jeżeli chodzi o konstrukcję pokrywy głośnika to ta również jest wykonana bez zastrzeżeń. Tworzywo jest twarde, sprawia wrażenie bardzo trwałego. Nie sądzę, aby ktokolwiek dał radę urwać przewód biegnący przez pałąk i łączący obie słuchawki. Dodatkowo wygląda on znośnie, za co również jest dawany plus. Nie sposób nie zauważyć, że są to słuchawki trochę podobne do Sony MDR-V150, które już testowaliśmy, i do modelu Panasonic RP-DJS200.

Sony MDR-V150 i Modecom MC-400 fruity

Jeżeli chodzi o kabel, to ten jest trwały, a we wszystkich krytycznych miejscach został odpowiednio wzmocniony, co można bez problemu zaobserwować na zdjęciach. Regulacja pałąka nie jest punktowa, tak więc każdy dopasuje słuchawki bez problemu do swojej wielkości głowy. Słuchawki dość mocno przylegają, więc możemy się w nich swobodnie poruszać. Przy okazji warto wspomnieć,  że zapewniają dobre tłumienie, dodatkowo są niewielkie, toteż bez problemu zmieścimy je do plecaka czy torby.

 

Jakość dźwięku w Modecom MC-400 fruity

Słuchawki MC-400 fruiy od firmy Modecom grają… po prostu dobrze i jak najbardziej adekwatnie do swojej ceny. Grają bardzo podobnie do wspomnianych Sony MDR-V150, jednak wokal jest tutaj mocniejszy, a bass wydaje się być bardziej dynamiczny.

To na co od razu zwrócimy uwagę to wąska scena. Brzmienie nie jest do końca gładkie, jednak akceptowalne. Słuchawki grają raczej zimno, a zwolennicy ciepłego wokalu nie znajdą w nich upodobania. Wnioski po odsłuchu muzyki elektronicznej przemawiają zdecydowanie za słuchawkami Modecom MC-400. Dynamika basu połączona z zimnym wokalem daje dobre (jak na 50 zł) efekty i porównując je do Philips SHP 1900 efekt jest znacznie lepszy.

Nie widać różnicy w jakości dźwięku pomiędzy różnymi jego źródłami. Jednak warto zaznaczyć, że głos otrzymywany podczas rozmowy z użyciem mikrofonu jest naprawdę dobry.

Recenzowane słuchawki firmy Modecom są zgodne z telefonami marki HTC i BlackBerry. Pilot umiejscowiony na kablu posiada funkcyjny przycisk. Jego jedno naciśnięcie odtwarza lub zatrzymuje dźwięk, podwójne włącza następu utwór, a potrójne – poprzedni.
[alert variation=”alert-info”]

Recenzowane słuchawki dokanałowe w podobnej cenie:

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz ProAlpha” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

kopułki-Brainwavz-ProAlpha-Parametry techniczne Brainwavz ProAlpha

 

średnica przetwornika: 10.7 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: 1.3 m
wtyk: 3,5 mm
Słuchawki te cechuje ciepły, delikatny, aczkolwiek basowy dźwięk. Jakość wykonania, jak w przypadku wszystkich innych produktów firmy Brainwavz, nie budzi najmniejszych zastrzeżeń, a ich cena jest bardzo przystępna. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich lubiących podkoloryzowane, ciepłe dźwięki.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/dokanalowe-przyjemne-brzmienie-wykonaniu-brainwavz-proalpha/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19272-brainwavz-proalpha-0728028080537.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas Brainwavz S1. Są to słuchawki dokanałowe, obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz M2″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz M2″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

brainwavz-m2Parametry techniczne Brainwavz M2

 

średnica przetwornika: b/d
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: b/d
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d g

 

 

 

Brainwavz M2 to jedne z najmocniejszych dokanałówek na rynku. Mamy tutaj metalowe kopułki, wzmocniony przewód oraz dobrej jakości brzmienie. Słuchawki te są mocno wokalowe, co na pewno ucieszy wszystkie osoby lubiące śpiewaną muzykę, co nie oznacza, że nie sprawdzą się one też w innych gatunkach.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/brainwavz-m2-nasz-opinia/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19268-brainwavz-m2.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert]

Podsumowanie

Modecom MC-400 fruity to dobrze wyglądający sprzęt o stosunkowo dobrej jakości obrazu, który na pewno nadaje się na codzienne wypady na miasto. Słuchawki te grają zimniej od dotąd recenzowanych konkurentów w tej samej kategorii cenowej. Dynamika jest tutaj dobra, a barwa tych, które otrzymaliśmy do testów, jak i innych z tej samej linii, przyjemna dla oka.

Innymi słowy Modecom MC-400 fruity to słuchawki, obok których nie należy przejść obojętnie, tym bardziej jeżeli poszukujemy czegoś taniego i uniwersalnego do naszego smartphona. Przystępna cena, obecność mikrofonu oraz niewielki rozmiary powodują, że bez przeszkód i wygodnie będziemy mogli korzystać z nich na co dzień.

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów firmie Modecom:

logo_modecom

 

3 myśli na temat “Recenzja słuchawek Modecom MC-400 fruity”

  1. Masakryczne w użytkowaniu, uszy bolą po 5minutach.. Nie radzę tego kupować, to był dla mnie najgorszy zakup w życiu

  2. Tak też czuje różnice w graniu. Dają zimne tony, chociaż do mojej muzyki jest to w sam raz, chociaż moja dziewczyna jak słucha swojej, to marudzi. Ale ogólnie są całkiem niezłe, jak za tak niską cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *