Recenzja słuchawek nausznych AKG K404

AKG K404 czyli jedne z niewielu modeli słuchawek dostępnych na rynku, które możemy złożyć. Niestety dobra jakość dźwięku nie poszła tutaj w parze z komfortem użytkowania, jednak jeżeli wziąć pod uwagę ich cenę warto chwilę nad nimi przysiąść.

Wszystkim osobom, którzy nie lubią pchełek, nie mogą zabrać w drogę zwykłych słuchawek nausznych oraz nie lubią z tego czy innego powodu słuchawek dokanałowych, pozostają takie modele jak recenzowany AKG K404.

recenzja akg k404

AKG 404 są to słuchawki nauszne, które można dosłownie złożyć. Pałąk został tak skonstruowany, aby w momencie, kiedy zdejmujemy je z głowy, na pewno zmieściły się do naszego plecaka lub torebki. O ile samo założenie jest dobre, o tyle już wykonanie budzi pewne zastrzeżenia.

Jakość wykonania i komfort użytkowania AKG K404

K404 zostały wykonane z plastiku i metalowego, elastycznego pałąka. Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to ta nie budzi większych zastrzeżeń. Choć plastik, z którego słuchawki zostały wykonane wydaje się być słabej jakości. Jeżeli chodzi o pałąk, to robi on najlepsze wrażenie.

Kabel wtyku i nausznikach słuchawek został zabezpieczony przed ewentualnym jego wyłamaniem. Ma 1.5 metra długości i posiada odpowiednią grubość, więc nie musimy obawiać się o jego uszkodzenie. Jeżeli chodzi o same nauszniki, to te do najwygodniejszych nie należą. Są odpowiednio miękkie, jednak cała konstrukcja nawet po odpowiednim rozłożeniu ciśnie w głowę. Na domiar złego pałąk sam składa się do optymalnego dla niego położenia, co powoduje, że za każdym razem musimy go dopasowywać. Dodatkowo przez to, że nauszniki są dość małe, musimy odpowiednio je ułożyć, aby poczuć się w nich w miarę komfortowo.

akg-k404-_9

Jakość dźwięku

AKG K404 brzmią znacznie lepiej niż wyglądają. Pierwsze co daje się odczuć już po chwili to fakt, że grają bardzo naturalnie. Odczuć można to nie tylko na przykładzie gitary czy wokalu, ale również perkusji. Słuchawki grają dość detalicznie i bez problemu odnajdziemy w odsłuchiwanych utworach każdy z instrumentów zaangażowanych do ich nagrania.

Słuchawki ciemne – wbrew pozorom nazwa ta nie odnosi się do ich koloru, a sposobu brzmienia. Słuchawki ciemne charakteryzuje mocniejszy bass, którego jest więcej niż tonów wysokich.

Mimo wszystko słuchawki grają dołem, choć nie jest to typowo ciemny model. Jeżeli chodzi o ich dynamikę, to najbardziej pasuje tutaj określenie: normalna, nic odstającego od normy. Scena słuchawek jest dość wąziutka, a jeżeli chodzi o wrażenie przestrzeni, to niestety słuchawki AKG k404 nie budują jej. Niekiedy bass zaczyna nam się zlewać ze sobą i na próżno szukać tutaj tego występującego w słuchawkach dokanałowych.

Ogólną jakość dźwięku ocenić należy jako dobrą, choć nie wszystko jest tutaj idealne. Słuchawki ładnie brzmią przy wszelkiej maści wokalnych utworów oraz gitarowych, jeżeli chodzi o elektronikę, to tutaj do gustu nie przypadają.

akg-k404-_6

Podsumowanie recenzji AKG K404

Biorąc pod uwagę jakość dźwięku i cenę K404 do pełni szczęścia zabrakło lepszej konstrukcji. Niestety, ale ta do dość komfortowych nie należy. Na ulicy są pewne problemy z tłumieniem, a dodatkowo słuchawki nie są zbyt wygodne i z całą pewnością nie nadają się do dłuższych odsłuchów. 7.3 punktów w 10-stopniowej skali to dobry wynik, na który te słuchawki w cenie do 100 złotych w pełni zasługują.

Zdaniem negatywHD

AKG K404 to dobre słuchawki, które dobra grają, a dodatkowo oferują sporą mobilność. Szkoda tylko, że osiągnięta została ona kosztem zaniżenia komfortu ich użytkowania.

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów firmie:

headbeat1

[/one_half_last]

Jedna myśl na temat “Recenzja słuchawek nausznych AKG K404”

  1. Ja nie zgadzam się z tym, że słuchawki są niewygodne. Posiadam je od przeszło 3 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Regulacja jesy wygodna i na tyle duża, że mogę założyć je na czapkę. Super słuchawki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *