Recezja nausznych słuchawek JVC HA-RX300

JVC HA-RX300 to nauszne słuchawki w cenie nie przekraczającej 100 złotych. Cechuje je adekwatna do ceny jakość dźwięku oraz niezły komfort użytkowania.

Na rynku słuchawek nausznych nie brakuje. Słuchawki dokanałowe wygryzły je z ulicy, a te od razu przeniosły się do naszych domów. Mimo tego że można wiele napisać, o tym czego słuchawkom w cenie do 100 złotych brakuje, to właśnie one cieszą się niesłabnącą popularnością.

Recenzja JVC ha-rx300

W dużej mierze zawdzięczają to swojej uniwersalności, cenie oraz jakości dźwięku, która dla większości z nas jest w pełni akceptowalna. JVC HA-RX300 to słuchawki, które są głównym tematem tej recenzji. Ich koszt wraz z wysyłką to około 100 złotych. Jeżeli jesteś ciekaw, co mają do zaoferowania oraz czy warto wziąć je pod uwagę podczas zakupów zapraszam do lektury.

Jakość wykonania i komfort użytkowania

Od razu napisać należy, że jakość wykonania jest podobna do innych modeli w tym przedziale cenowym. Widocznie producenci uważają, że mogą tym zachęcić nas do kupna danego modelu. Przewód jest trwały i odpowiednio gruby, tak samo wtyk. Natomiast brak tutaj widocznego dodatkowego zabezpieczenia kabla przy wejściu do nausznika, jednak biorąc pod uwagę zastosowanie słuchawek nie powinno to negatywnie wpływać na ich trwałość.

jvc-ha-rx300-_9

Korpus został wykonany z plastiku, a pałąk wydaje się być na tyle elastyczny, aby bez problemu dostosować się do głowy każdego z nas. Nauszniki dostosują się do naszej głowy dzięki luzom, które posiadają, zarówno na boki jak i w pionie. Gąbki nauszników są odpowiednio miękkie i duże, a dzięki regulowanemu pałąkowi łatwiej będzie nam uzyskać komfort podczas użytkowania HA-RX 300. Bez problemu w tych słuchawkach zmieścimy całe uszy, tak więc bez przeszkód wykorzystamy je do dłuższych odsłuchów, co nie oznacza, że nie grzeją one uszu.

jvc-ha-rx300-_2

Jakość dźwięku

Duża większość słuchawek w cenie do 100 złotych brzmi bardzo podobnie. Mocny bass, zanik tonów wyższych i niedominujący środek. Tutaj sytuacja wygląda nieco lepiej. Co prawda bass jest, ale nie zagłusza wokalu, a słuchawki mają tendencje do podkreślania wysokich tonów, chociaż nie można powiedzieć, że są dźwięk jest typowo jasny.

JVC HA-RX300 nie budują sceny i raczej nie grają naturalnie. Ogólną jakość dźwięku należy określić jako dobrą jak na przedział cenowy tych słuchawek, choć niczym szczególnym nie porywają. Sądzę, że dla większości z nas dobrze sprawdzą się w muzyce popowej, gorzej przy rockowej. W momencie, kiedy słyszymy muzykę, brakuje po prostu jej głębi, mamy lekki niedosyt szczegółów, których ciężko w HA-RX300 zaspokoić. Jeżeli chodzi o gry komputerowe, to tutaj sprawdzają się nie najgorzej i biorąc pod uwagę fakt, że dźwięk z nich nie męczą nas po godzinie, ich wybór może być strzałem w dziesiątkę.

Podsumowanie recenzji

Jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę HA-RX300, to słuchawki ocenić należy jako przyzwoite, zarówno pod kątem jakości brzmienia jak i wykonania. Na szczęście nie dudnią, a dźwięk jest czytelny i zdecydowana większość z nas (w tym również ja) określi go jako dobry. Tworzywo wydaje się być mocne, a regulacja pałąka jest wystarczająca, aby każdy dopasował je do swojej głowy.

W porównaniu do swoich konkurentów nie męczą, co biorąc pod uwagę ich przeznaczenie jest bardzo dobrą cechą. Sama cena jest przystępna, więc jeżeli szukasz słuchawek w cenie do 100 złotych, może śmiało dopisać do listy recenzowane JVC HA-RX300.

Zdaniem negatywHD

JVC HA-RX300 to słuchawki, które warto wziąć pod uwagę ze względu na cenę i komfort użytkowania pod warunkiem, że jesteśmy gotowi na akceptację ich dźwięku oraz tego, że raczej ciężko będzie nam wyjść z nimi na miasto.

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów firmie:

headbeat1

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

Jedna myśl na temat “Recezja nausznych słuchawek JVC HA-RX300”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *