Samsung Galaxy SIII mini – czyli co oferuje młodszy brat

Samsung Galaxy SIII mini to malutki brat znanego smarthona Samsung S3. Mamy tutaj 1 GB RAM oraz mocny procesor, nieco mniejszą rozdzielczość pracy ekranu oraz nieco mniejszą rozdzielczość aparatu.

Samsung Galaxy SIII mini to telefon, który jest młodszy, mniejszy, mniej wydajny i tańszy od swojego starszego brata – modelu SIII.

Samsung Galaxy SIII mini I8190

Mimo tego wzbudza on nie małe zainteresowanie. Sprawdźmy więc, co oferuje i co znajdziemy w środku. Jako jednostkę centralną zdecydowano się zastosować tutaj procesor ST-Ericsson U8420 z zegarem 1.0 GHz (dla porównania SIII posiada zegar 1.4 GHz). Ilość pamięci operacyjnej wynosi 1 GB, a na nasze dane przewidziano 8 GB pamięci.

[youtube]https:/www.youtube.com/watch?v=1BIu4pPwXag[/youtube]

Ekran posiada przekątną wielkości 4 cali, obsługuje 16 mln kolorów oraz pracuje w rozdzielczości 480×800. Tak więc obraz, który oglądać będziemy na nim, jest ostry i trudno na niego narzekać. Nie zabrakło tutaj gniazda microSDHC. Smarthone ten pracuje na systemie operacyjnym Adroid 4.1 Jelly Bean.

Dotyk działa bez zarzutu, telefon oczywiście szczególnie się nie nagrzewa, a obudowa została wykonana należycie. System działa szybko, a przykładowo ilością pulpitów możemy dowolnie zarządzać, co jest zdecydowanie bardzo wygodne, a domyślnie zaraz po rozpakowaniu mamy zainstalowane całkiem dużo aplikacji. Bardzo ciekawa jest również zakładka RUCH, którą znajdziemy w menu ustawień. Posłuży nam ona do ustawiania funkcji inteligentnych telefonu. Przykładowo możemy podnieść ikonkę i jedynie przechylić telefon, a telefon sam będzie zmieniał dostępne pulpity, jedna z wielu ciekawych funkcji.

 

kliknij i porównaj cenę Samsung i9300 Galaxy S III

[table style=”table-striped”]
L. p. Nazwa . Cena średnia . Cena minimalna . Cena maksymalna
1 Samsung Galaxy SIII mini 1030.00 zł 985.00 zł 1293.00 zł
2 Samsung i9300 Galaxy S III
1620.00 zł 1300.00 zł 2799.00 zł
3 Samsung i9100 Galaxy S II
1570.00 zł 1148.00 zł 1985.99 zł
[/table] Bez problemu dokupimy do niego szereg najróżniejszych akcesoriów, a jego moc wystarczy do tego, żeby obsłużyć wszystkie dostępne aplikacje, które mogą nam się przydać w codziennej pracy. Co prawda brak tutaj czegoś nowego, jak choćby innego wyglądu, czy jakiś ciekawych zmian w architekturze telefonu. Jest to po prostu mniejsza i tańsza wersja Samsunga SIII.

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *