Zaznacz stronę

W tym artykule zobaczymy, jak sprawdza się Sony Ericsson c902 w roli urządzenia do fotografowania.

Telefon został wprowadzony na rynek w 2 kwartale 2008 roku. Posiada 5 megapikselową matrycę, co daje nam rozdzielczość zdjęć 2592×1944 px i 16-krotny zoom, z którego radzę nie korzystać.

Z samego aparatu korzysta się miło i przyjemnie. Na początku użytkowania wielką przeszkodą stają się dotykowe przyciski, które można bardzo łatwo nacisnąć, co powoduje zmianę ustawień lub trybu fotografowania. Z biegiem czasu stają się coraz bardziej wygodne i użyteczne. Sam aparat posiada 7 trybów tematycznych z czego 3 godne tego, żeby je wymienić: krajobraz, plaża/śnieg oraz tryb dokument, który strzela zdjęcia tekstu naprawdę dobrze.

Tryb makro do około 6 cm, a ponadto lampa błyskowa. Jako przenośne urządzenia do fotografowania sytuacji awaryjnych jest ok, ale ze względu na słabo działającą stabilizację cyfrową, nie wszystko damy radę nim strzelić. Ponadto jak na 5 megapixel’ową matrycę ma dość mały wyświetlacz. Czy nadaje się więc do fotografowania? Tak! Graffiti na ścianie sfotografujemy i będzie ładnie wyglądało, do bardziej ambitnych zdjęć polecam bardziej ambitne sprzęty. Jak na telefon zdjęcia są dobre.

To już zdjęcia wykonane tym telefonem, które mam nadzieje najwłaściwiej obrazują jego możliwości:

płatki śniadaniowe

 

płatki w misce

roślinka - Berberys

mgła

Jako telefon sprawdza się dobrze i osobiście jestem zadowolony. Warto zaktualizować soft, natomiast aktualna cena nowego telefonu to około 900 zł (porównanie w nokaut.pl) .