Zaznacz stronę

Przyjemny trening z ulubioną muzyką

Już na wstępie trzeba jednak powiedzieć jasno – decydując się na tego typu urozmaicenie treningów biegowych, trzeba zadbać o to, by używane słuchawki były jak najbardziej wygodne. Jak się jednak okazuje, te same egzemplarze, które spełniają ten warunek w trakcie codziennego stosowania, niekoniecznie sprawdza się w trakcie joggingu. Wynika to z co najmniej kilku istotnych przyczyn.

Przede wszystkim w trakcie biegania przeszkadzać może zbyt długi kabel. Dlatego też warto sięgnąć po modele bezprzewodowe, łączące się z urządzeniem multifunkcyjnym za pomocą technologii bluetooth. Ponieważ nie ma przy nich „dyndającego” kabla, można je uznać za bezpieczne – nie grozi przypadkowe zerwanie w trakcie przyspieszeń, czy choćby sięgania po bidon.

Wygoda i komfort użytkowania

Jeżeli słuchawki do biegania mają być w pełni wygodne, warto w pierwszej kolejności rozważyć modele douszne. Na rynku dostępne są co prawda również modele nauszne, jednak te pierwsze często są lepiej wyprofilowane – przynajmniej jeśli chodzi o stosowanie ich właśnie w trakcie joggingu.

Warto zwrócić uwagę, czy dany model został wyposażony w dopasowujące się wkładki douszne. Ma to o tyle duże znaczenie, że w trakcie dłuższego treningu biegowego, źle dopasowane wkładki mogą uwierać. Przy dobrym wyprofilowaniu i dopasowaniu do ucha wręcz przeciwnie – będą niemal niewyczuwalne.

Integracja z różnymi urządzeniami

Skoro wspomniano o modelach bezprzewodowych, warto powiedzieć tez pamiętać o sprawdzeniu, czy w przypadku konkretnych słuchawek do biegania można mówić o współpracy z różnymi urządzeniami – od smartfonów, po przenośne odtwarzacze muzyki w formacie MP3.

To dość istotne, gdyż dzięki temu będą one bardziej uniwersalne i jeśli kiedyś będziemy chcieli użyć ich w połączeniu z innym sprzętem, nadal doskonale będą się sprawdzać. Przykład? Można ich użyć chociażby w domu, w połączeniu z na przykład domowym radioodbiornikiem.

Przyjemność słuchanych dźwięków

Jeżeli chcesz zachować stuprocentowy komfort, warto zadbać o parametry techniczne, w szczególności o jakość i przestrzenność dźwięku. Jeżeli muzyka podczas biegania będzie naprawdę dobrze odtwarzana, relaks będzie naprawdę pełny, a żeby o to zadbać, należy wybrać słuchawki do biegania odpowiedniej klasy. Nie ma sensu wybierać najtańszych, gdyż niekoniecznie się sprawdza. Lepiej postawić na wyspecjalizowane marki.

Zapraszamy na www.360sklep.pl