Słuchawki Sony MDR-V55 czyli genialna jakość za 300 złotych

Sony MDR-V55 to całkiem niezłe słuchawki w nadal przystępnej cenie, które zabierzemy w drogę lub dzięki, którym rozkoszować będziemy się swoją ulubioną muzyką w domu.

Na rynku znajdziemy wiele słuchawek, które kuszą jakością dźwięku, jakością wykonania oraz innymi najróżniejszymi cechami. W tym przeglądzie skupiamy się jednak na Sony MDR-V55, czyli modelu oferującym bardzo dobrą jakość dźwięku, nowoczesny wygląd w akceptowalnej cenie.

Sony MDR-V55

Należałoby również dodać, że w cenie adekwatnej do jakości produktu. Wykonanie stoi na wysokim poziomie. Można odnieść wrażenie, że dotyczy to naprawdę dużej ilości modeli od firmy Sony. Tworzywo nie gnie się w ręce, jest odpowiednio twarde, kolor przyjemny, a kabel wytrzymały i odpowiednio gruby. Są to słuchawki, które miały służyć monitorowaniu dźwięku przez didżejów. Jednak taki wygląd, jakość wykonania jak i jakość dźwięku nie mogła nie przyjąć się również pośród zwykłych użytkowników.

Kliknij i zobacz słuchawki Sony MDR-V55 w sklepach

L. p. Nazwa Cena średnia Cena minimalna Cena maksymalna
1 Sony MDR-V55 284.00 zł 227.70 zł 399.90 zł
2 Sony MDR-V150 64.00 zł 47.93 zł 95.00 zł
3 Philips SHE5105 168.31 zł 168.31 zł 168.31 zł

Słuchawki te zapewniają dobrą izolację. Sam dźwięk nie brzmi sztucznie, nie jest również specjalnie „ciepły”. Dodatkowo w prosty sposób możemy złożyć, dzięki czemu zajmują zdecydowanie mniej miejsca i łatwiej jest się z nimi przemieszczać. Słuchawki Sony MDR-V55 są typu zamkniętego o częstotliwości od 5 do 25000 Hz, czułość wynosi tutaj 105 dB, a impedancja 40 Ohm.

Długość kabla to 1.2 metra, co powinno dać nam wystarczająco dużo swobody przed laptopem, a podczas wypadu na miasto kabel nie powinien przeszkadzać. Warto zwrócić uwagę, że jest to model cenowo zbliżony do Sony MDR-XB 500 (które są tak właściwie o około 40 zł tańsze), jednak MDR-XB 500 nie możemy złożyć i sprawiają wrażenie mniej wygodnych, co jednak ostatecznie zależy od naszych upodobań. Jednak warto również i je wziąć pod uwagę. Słuchawki te leżą do przetestowania w sklepach z elektroniką, można pójść zajrzeć.

6 myśli na temat “Słuchawki Sony MDR-V55 czyli genialna jakość za 300 złotych”

  1. Słuchawki kupione 2 dni temu, katowane muzyką praktycznie cały ten czas (poza snem oczywiście) wcześniej miałem MDR-XB600 które miały bardziej „mięsisty” bas niestety był on za mocny i tłumił inne dźwięki, te są wręcz idealne nie tłumią całkowicie co wiąże się z większym bezpieczeństwem podczas podróży w mieście na rowerze czy to piesze (nie raz potrąciłby mnie tramwaj, samochód…) Polecam bardzo 😉

  2. całkiem niezłe słuchawki, po złożeniu mieszczą się w plecaku, jak dla mnie kabel mógłby być nawet dłuższy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *