Recenzja słuchawek Final Audio Design Adagio V

Niecodzienne brzmienie, wygląd i oczywiście akceptowalna cena. Kolejny, dobry produkt od Final Audio Design.

Słuchawki za około 649 złotych o nietypowym wyglądzie pocisków, który zapewne ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Dodatkowo o niecodziennym, bo nierozrywkowym dźwięku w cenie, która może już niektórych odstraszyć. Czego można się po nich spodziewać i czy jest w nich coś niesamowitego?

DSC_0540

Wykonanie i opakowanie

Słuchawki docierają do nas w przepięknym opakowaniu, wewnątrz którego znajdziemy eleganckie metalowe pudełko, wyglądające nieco jak popielniczka. Po jego otwarciu widzimy Adagio V. Pierwsze, co rzuci nam się w oczy, to przewód. Jest cienki i wydaje się bardzo wątły, jakby ktoś odciął go ze słuchawek za 50 zł i przyczepił do przepięknych, metalowych kopułek Adiago V.

DSC_0519

Jeżeli chodzi o kopułki, to te są wykonane bez zastrzeżeń. Wyglądają nieco nietypowo, jednak jakość wykonania i użyte materiały od razu nakreślają jakość, z jaką ja osobiście kojarzę tę markę. Na zakończenie warto dodać, że mamy tutaj kątowy wtyk.

DSC_0529

Nie można w tym miejscu nie podkreślić, że słuchawki ze względu na sposób wyprowadzenia przewodu i swoją konstrukcję wyglądają w uszach dość nietypowo. Trochę bardziej jak zatyczki, a nie jeżeli słuchawki.

Charakterystyczne brzmienie dla osób lubiących jasną stronę mocy

Śmiało można powiedzieć, że słuchawki obecne na rynku grają w większości przypadków dołem. Bas mimo wszystko króluje. Adagio V stoją pomiędzy tonami średnimi a wysokimi, czyli do basowego, ciemnego brzmienia im daleko. Co nie oznacza, że nie są w stanie go odpowiednio reprodukować.

DSC_0525

Słuchawki grają z dbałością o każdy detal dźwięku, grają równo i przyjemnie. Dźwięk jest chłodniejszy niż np. w Heaven II tego samego producenta i o wiele chłodniejszy niż w przypadku Brainwavz ProApha.

Mimo wszystko niekiedy jasne brzmienie wręcz przytłacza. Widać to dobrze w utworach takich jak Versus – All Paths Lead To You. Gdzie dominacja górny jest wręcz uszczypliwa dla uszu. Jednak jest to wrażenie subiektywne, wynikające z predyspozycji.

Na uwagę zasługuje tutaj również scena, którą przyjdzie nam odnaleźć w takich utworach jak LOVE 3X (RAC Mix). Można powiedzieć, że słuchawki Adagio V nie posiadają litości dla twórców, jeżeli cokolwiek pójdzie nie tak, jest dźwięk w tle, którego nie powinno być, bez trudu go wychwycą i podadzą nam.

Wracając do sceny, jest czytelna, tak samo jak podział, który jednak został wystarczająco odseparowany, aby nie sprawiać wrażenia nienaturalnego. Adagio V to ten typ słuchawek, które są w stanie odkryć na nowo utwory, których być może słuchamy już od dawna. Dla mnie odkryły Nostalgia & Aami ft. Insomnia – Bad Machine. Odkrywając melodyjność schowaną w tle, której do tej pory na słuchawkach o ciemnych barwach po prostu nie dało się odczytać.

Subiektywnie oceniając, utwory takie jak Dillon Francis – Masta Blasta 2.0 brzmią na Adagio V przyjemnie i znacznie bardziej dynamicznie oraz czysto w porównaniu do modeli znacznie bardziej rozrywkowych (jak np. wspominane ProAplha).


Słuchawki stworzone dla muzyki trance, a na pewno dla utworu New World Punx – Memories. Kobiecy wokal tego utworu na Adagio V jest delikatnie chłodny, idealnie czytelny, tak samo jak całe tło. Ciężko niekiedy określić, czy wokalistka śpiewa, będąc w naszej głowie, czy może stoi obok, jednak niczego to nie ujmuje słuchawkom. Dźwięk jest chłodny, czytelny i nawet kiedy wydaje się, że jest go zbyt wiele, za chwilę bez trudu możemy się wsłuchać i wszystko wyłapać.

Podsumowanie, czyli zamknijmy Adagio V w jednym zdaniu

Podsumowując Adagio V to słuchawki czekające na wyzwania. Posiadają charakterystyczny dla siebie sposób redukcji dźwięku. Pracują czytelnie, mało rozrywkowo, ale za to subtelnie. Komu przypadną do gustu? Tego nie wiem, ale z całą pewnością warto choć na chwilę założyć je i poczuć niecodzienne brzmienie.

Recenzja słuchawek Heaven VII o detalicznym brzmieniu

Heaven VII, czyli jasne słuchawki o charakterystycznym szczegółowym dźwięku i niebywałych możliwościach. Sprawdź co dokładnie można o nich powiedzieć!

Seria słuchawek Heaven od Firmy Final Audio Design to produkt stosunkowo nowy na naszym rynku. Producent postanowił zaoferować słuchawki, które cechuje raczej zimny i mało rozrywkowy dźwięk, bogaty w szczegóły, który trzeba po prostu poznać, aby móc go docenić.

Słuchawki Heaven VII są prawie najdroższym modelem z całej rodziny. Bogatym w dopracowany dźwięk, piękny wygląd i coś na wskroś duszy, co pozwala im wyróżnić się na tle konkurencji.

audio final 3

[section label=”Wykonanie”]

Słuchawki z klasą i jakością adekwatną do ceny

Recenzowane słuchawki Heaven zostały wykonane tak, jak sobie można to wyobrazić, patrząc na ich cenę. Posiadają prosty wtyk o ładnym profilu, z którego wychodzi płaski przewód. Na około 40 centymetrów przed końcem dzieli się on na dwie części o identycznej grubości, które prowadzą do kopułek.

Jeżeli chodzi o kopułki, to zostały one wykonane perfekcyjne i wyposażone w ozdobny wzór po swojej zewnętrznej stronie. Kanał słuchowy jest stosunkowo długi. Nie będziemy mieli problemu z dopasowaniem słuchawek do naszych uszu, ponieważ w zestawie znajdziemy dodatkowe gumki.

audio final 2

Czy wszystko jest tak piękne? Nie do końca. Choć prosty wtyk sugeruje nam, że nie są to słuchawki do podróży, a raczej do spokojnych odsłuchów w domu, to moim zdaniem przewód mógł zostać dodatkowo zabezpieczony przed przełamaniem w newralgicznych miejscach np. przy wtyku, czy kopułkach. Oprócz tego ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Wykonanie jest adekwatne do ceny, a słuchawki sprawiają wrażenie solidnych.

[section label=”Dźwięk”]

Dźwięk z duszą, zimną i dokładną

Muszę przyznać, że dźwięk, wydobywający się z Heaven VII, był nie małych zaskoczeniem. Oczywiście w większości pozytywnym, choć zdarzyły się sytuacje, w których zastanawiałem się, czy aby na pewno jest to dźwięk, który chcieliby usłyszeć ich przyszli właściciele. Jednak ostateczny werdykt jest jasny. Słuchawki te nie dają perfekcyjnego dźwięku w swoim naturalnym brzmieniu w każdym utworze.

final audio 1

Wynika to z ich charakterystyki. Grają szczegółowo, odkryją przed Tobą każdy z dźwięków, każde tchnienie wokalisty i każdy dźwięk, który znalazł się na ścieżce utworu. W związku z tym próba zaprzęgnięcia ich do niektórych gatunków muzyki, to jak próba przewożenia lodówki z użyciem motocykla.

Co takiego oferują?

Innymi słowy, daj tym słuchawkom odpowiedni dźwięk, a one wzniosą Ciebie ku górze. Wszystko super, ale co to właściwie oznacza? Już śpieszę z tłumaczeniem. Recenzowane słuchawki nie grają rozrywkowo. Dodatkowo ze względu na swoje szczegółowe brzmienie mają skłonność do odkrywania wszelkich możliwych braków w utworze. Więc jeżeli pokusić się o idealną do nich muzykę, to będzie to wszystko podobne do utworów prezentowanych poniżej.

[one_half]
[/one_half] [one_half_last]
[/one_half_last]

Przykładowo w Enya – Boadicea (Obsidia Bootleg) można smakować każdy dźwięk z osobna, a wyłapywanie kolejnych dźwięków pojawiających się w tle, jest czymś niesamowitym. Przyjemny odbiór tego utworu potęguje fakt, że wszystkie dźwięki posiadają dobrą separację. Są przez to dokładne, a scena, będąca szerszą niż głębszą, powoduje, że wszelkie dźwięki, po cichu wyłaniające się z tła, są tymi oczekiwanymi.

audio final 4

Od razu należy zaznaczyć, że dynamika została tutaj dopracowana w należyty sposób. Pozwolę sobie napisać jeszcze kilka słów odnośnie charakterystyki. Są to słuchawki jasne, w których bass nie tyle znajduje się z tyłu, co jest po prostu mniej odczuwalny. Nie oznacza to, że brak mu dynamiki, głębi czy czegokolwiek innego. Po prostu skoro producent zdecydował, aby słuchawki te grały szczegółowo, musiał utorować drogę, aby to uzyskać, zrezygnowano z basu.

Utwór, którego w recenzji takich słuchawek jak Heaven VII zabraknąć nie mogło, czyli Obsidia Ft. CoMa – Falling. Ten utwór ukazuje możliwości recenzowanego sprzętu. Czyste, perfekcyjne tło, idealny kobiecy wokal, delikatny, wypełniający centralną część sceny wzbogacony o dźwięki umiejscowione po jej obrzeżach z krystalicznie czystym i dynamicznym wejściem dźwięków przed centralną częścią utworu, kiedy to wszystkie grają razem, ale bez trudu przyjdzie nam oddzielić jeden dźwięk od drugiego.

[section label=”Podsumowanie”]

Dobre słuchawki, ale nie dla każdego, czyli ocena Heaven VII

Zerkam do recenzji słuchawek Final Audio Design Heaven II i widzę, że i tam wspomniałem o fakcie, że nie są one uniwersalne. To samo dotyczy Heaven VII i zapewne całej linii Heaven. Są to świetne słuchawki, jeżeli nie szukasz rozrywkowego, basowego brzmienia, a zdecydowanie bardziej wolisz wysokie tony.

Najbardziej urzeka tutaj scena, która nie jest tak samo dopracowana w tańszych modelach tej serii. Nie jest tak szeroka, a dźwięki nie posiadają aż tak wysokiej dynamiki. Nie są to słuchawki idealne, ponieważ takie nie istnieją. Przy utworach basowych i jałowych w dźwięki zdecydowana większość osób będzie niezadowolona z efektu. Jeśli uwielbiasz tak jak ja Obsidia czy każdy inny, który umie zagrać bogactwem dźwięku i lubi się nim bawić, a Ty lubisz, jak to robią, będziesz wniebowzięty.

Recenzja Final Audio Design Heaven IV

Słuchawki z serii Heaven. Poprzednie w recenzji wypadły znakomicie. Recenzowany model jest natomiast…

Kilka produktów marki Final Audio Design było już recenzowanych na łamach negatywHD.pl w tym model z linii Heaven oznaczony numerem II. Jak wypadły w recenzji, możesz sprawdzić tutaj. Jeżeli chodzi o recenzowane w tym wpisie, dwukrotnie droższe Heaven IV, to na pierwszy rzut oka nie wiele różnią się od innych modeli z tej serii.

[section label=”Wykonanie”]

Przepiękne kopułki, nieco cienki przewód i kątowy wtyk

Za cenę około 700 złotych otrzymujemy słuchawki dokanałowe wyposażone w kątowy wtyk z odpowiednio zabezpieczonym, nieco wątłym, płaskim przewodem, który z niego wychodzi. Na około 80-tym centymetrze przewód dzieli się na dwa, nie zabrakło również ściągacza, który pomoże nam utrzymać go w ryzach. Wtyk jest kompatybilny z gniazdami smartfonów, a na przewodzie nie znajdziemy na szczęście pilota.

heaven 3

Przewód wychodzący z dość sporych kopułek został odpowiednio zabezpieczony, więc nie powinniśmy dać rady go urwać, nawet przypadkiem. Wszystko zostało idealnie sparowane, a dodatkowo kopułki są wyposażone w markowe logo, które mi osobiście przypadło do gustu. Innymi słowy, wszystko jest, jak być powinno, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że przewód mógłby sprawiać wrażenie nieco bardziej wytrzymałego, nie mówimy przecież o tanich dokanałowych słuchawkach za 100 czy 200 złotych, a o modelu 4-krotnie droższym. Dodatkowo strasznie daje się odczuć efekt mikrofonowy podczas przemieszczania się ze słuchawkami .

[section label=”Dźwięk”]

Naturalny wokal, nieco cyfrowa góra i oczywiście scena

Nie będzie przesadą napisać, że słuchawki grają dobrze, ale nie każdemu dźwięk przypadnie zapewne do gustu. Jednak po kolei. Idąc od dołu mamy do czynienia z dość wyrazistym basem, który nie próbuje przysłaniać innych pasm. Jest dynamiczny i dobrze komponuję się zresztą.

Wokale są realistyczne, bez problemu jesteś w stanie usłyszeń po drugiej stronie wokalistę. Jest to efekt naturalności dźwięku, który przetworniki umieszczone w Heaven IV mogą reprodukować. Jednak z drugiej strony dźwięk wydaje się momentami delikatnie chłodny, co powoduje, że fani wokalistek takich jak Lana Del Rey będą niesamowicie zadowoleni. West Coast czy Skyfall to utwory, którym Heaven IV nadają właściwego brzmienia.

heaven 2

Na górnym paśmie odczujemy sporo szczegółów, które wzbogacą każdy utwór. Niestety nie da się też ukryć, że niektórym charakterystyka brzmienia nie przypadnie do gustu. Tym bardziej że da się znaleźć słuchawki o bardziej dopracowanym basie itp. Jednak słuchawki nadrabiają sceną i przestrzenią, którą jest w stanie stworzyć. Każdy lubi co innego, idealna scena nie istnieje, Jest to, co lubię ja i to, co lubisz Ty. Mimo wszystko sposób, w jaki poszczególne dźwięki zostały od siebie odseparowane, w połączeniu z całokształtem brzmienia daje przyjemne wrażenie.

[tabs style=”nav-tabs”] [tab title=”Jasper Forks – Another Sleepless Night”]

Odpowiednio zreprodukowany bas, szczegółowe dodatki w tle połączone w całość powodują, że nie ma się zamiaru wyjąć sprzętu z uszu. Jednak momentami całość gra zbyt wysoko i musisz… delikatnie ściszyć.

[/tab] [tab title=”Obsidia – Fear”]
4 miesiące temu (licząc od momentu publikacji artykułu) premierę miała nowa piosenka zespołu Obsidia, a mianowicie Fear. Do czasu założenia Haven IV najlepiej brzmiała ona na kolumnach. Cieszę się, że mogłem recenzować ten model słuchawek, ponieważ na nim brzmią identycznie dobrze i mogłem zabrać utwór w drogę.

[/tab] [/tabs]

Fani muzyki elektrycznej nie powinni być tym faktem zawiedzeni. Wynika to też ze wspomnianego, nieco chłodnego wydźwięku Heaven IV, który w połączeniu z realistycznym wokalem i wspomnianą sceną daje ogólny efekt, który mi osobiście przypadł do gustu.

[section label=”Podsumowanie”]

Dobre słuchawki w złej cenie

Zerkam do recenzji Final Audio Design Heaven II i widzę, że i tam dobrze oceniłem reprodukcję wokalu, widocznie jest to cecha charakterystyczna tej linii urządzeń. To co na pewno da się odczuć w porównaniu do tańszego modelu, to większa dynamika, lepsza separacja i scena, która po prostu bardziej przypada do gustu.

Na pewno producent mógł postarać się o lepszy przewód i niższą ceną, jednak nie można przecież mieć wszystkiego. Dlatego też polecam go do przetestowania wszystkim, którzy nadal szukają słuchawek z tą jedyną, dopracowaną sceną i przyjemnym, delikatnie chłodnym dźwiękiem.

Recenzja niesamowitych słuchawek Final Audio Design Heaven II

Final Audio Design Heaven II to słuchawki o charakterystycznym sposobie reprodukcji dźwięku, z których zapewne większość fanów mniej basowego dźwięku będzie zadowolona.

Większość słuchawek dokanałowych na rynku gra dołem. Wszechobecny bas, nawet w najlepszym wykonaniu w pewnym momencie może po prostu nudzić.

Dlatego też niektórzy producenci, w tym Final Audio Design proponuje w słuchawkach Heaven II dźwięk zupełnie odmienny. Jaki? Zapraszam do recenzji. Jednak już w tym miejscu napiszę, że Heaven II są słuchawkami z najniższym oznaczeniem spośród całej rodziny liczącej sobie ponad 6 modeli urządzeń.

heaven II

[section label=”Wykonanie”]

Nierdzewna stal, miękki przewód, perfekcyjne sparowanie

Słuchawki zostały wykonane z tworzywa sztucznego połączonego ze stalą nierdzewną. Mamy tutaj kątowy wtyk, przy którym przewód jest zabezpieczony przed przełamaniem. Przewód posiada długość 1.2 metra i jest płaski, co ma powodować, że słuchawki się nie plączą. Znalazło się na nim również miejsce na ściągacz, który także ma za zadanie uniemożliwić jego plątanie.

1

Największe wrażenie robią jednak kopułki. Zostały wykonane ze stali nierdzewnej, wszystko idealnie sparowane, a całość wygląda niesamowicie. Niecodzienny wygląd kopułki zawdzięczają systemowi BAM (Balancing Air Movement), którego zadaniem jest zapewnić nam przestrzenne wrażenia przy odsłuchu i lepszy bas, co jednak ostatecznie zależy od naszych upodobań. Nie każdemu sposób, w jaki grają Heaven II, musi przypaść do gustu. Dodam, że warto pokusić się o gumki „COMPLY”, lepiej trzymają słuchawki w uszach.

[section label=”Dźwięk”]

Miły dla ucha kobiecy wokal, śpiewany wprost przy Tobie

Co takiego mają Final Audio Design Heaven II? Scenę. Jest to najmocniejsza obok czystości dźwięku cecha tych słuchawek. Dobra scena nie powinna byś zbyt duża, zbyt mała, powinna być perfekcyjna. Ostatecznie jej „jakość” zależy od naszego gustu, ale subiektywnie oceniając, jest jedną z najlepszym w tym przedziale cenowym.

Na tak dobre wrażenie sceny składa się nie tylko ona, ale fakt, że słuchawki są jasne (wyraźnie grają górą). Mają też niecodzienną cechę do absorbującej reprodukcji kobiecych wokali. Docenią to fani „liquid female vocal’u” – określenie zapewne znają dobrze fani dubstepu. Tak jak wspomniałem damski głos to coś, od czego warto zacząć przygodę z Heaven II.

2

Kiedy tylko odsłuchałem recenzowane słuchawki na kilku losowych wybranych utworach, poczułem (i życzę temu każdemu), że to słuchawki stworzone do utworów pokroju Lana Del Rey – West Coast (William Carl Jr Remix), a utwór ten prezentuje poniżej.

Heaven Ii perfekcyjnie odrywają wokal, nie zapominając przy okazji o tle i odpowiednim emanowaniem sceną. Odpowiednia separacja, idealna reprodukcja głosu wokalistki połączona z suchym basem i wyczuwalnie przechodzącym z każdego dźwięku w inny tłem daje przyjemny, absorbujący dźwięk.

Nie można tutaj zapomnieć o dynamice, dzięki której wszystko nabiera nieco bardziej naturalnego brzmienia. Przecież to jedno z najpiękniejszych doznań tym bardziej, jeżeli mówimy o kobiecym wokalu, czasem mamy wrażenie, że siedzimy w jednym pomieszczeniu z zespołem muzycznym. Jest na soundcloud kanał LQD Music, jeżeli znasz go już teraz, recenzowane słuchawki są tymi, na które czekałeś (jeżeli nie znasz to Memory i Balsamic można śmiało nazwać reprezentacyjnymi utworami).

5

To wszystko składa się w dobry dźwięk dla osób lubiących słuchawki grające górą z suchym (żeby nie powiedzieć anemicznym) basem, któremu daleko do tego z Adagio II produkcji tego samego producenta, czy Brainwavz ProAlpha, które grają zdecydowanie bardziej ciepłym i przyjemnym dla ucha basem. Osoby lubiące basowe, bardziej rozrywkowe brzmienie mogą nie być w pełni zadowolone z Heven II.

Podsumowując, dostajemy dźwięk adekwatny do ceny, który jest zdecydowanie skupiony po jednej, jaśniejszej stronie i na pewno znajdzie swoich wielbicieli.

heaven II

[section label=”Podsumowanie”]

350 złotych za dobre granie

Dotąd w testach nie było słuchawek, które pozwoliłyby odczuć wokalistkę tak blisko siebie. Dźwiękiem Heaven II podobne są do NOCS NS400, mają jednak bardziej dopracowaną scenę i o wiele przyjemniejszy w brzmieniu środek.

Jakość wykonania nie budzi zastrzeżeń, a cena wynosząca 350 złotych wydaje się jak najbardziej adekwatna pod warunkiem, że nie oczekujemy ciężkiego basowe brzmienia, a czegoś bardziej wysublimowanego.

Recenzja Final Audio Adagio II, przyjemne, ciepłe i basowe brzmienie

Przyjemnie grające słuchawki dokanałowe w rozsądnej cenie o ciepłym, basowym charakterze od małego znanego u nas Japońskiego producenta sprzętu audio.

Adagio II to kolejne recenzowane słuchawki Japońskiej firmy Final Audio. Od razu warto zaznaczyć, że oprócz przyjemnego dla oka wyglądu mają one dość dużo do zaoferowania osobom lubiącym rozrywkowe brzmienie.

Cena recenzowanych słuchawek wynosi około 200 złotych. Oznacza to, że stają one do walki z takimi modelami jak Brainwavz S1, Brainwavz M2, czy NOCS NS400. Poprzednio recenzowane słuchawki tego samego producenta – Piano Forte II wypadły nie najgorzej ze swoją oryginalną reprodukcją dźwięku.

3

[section label=”Wykonanie”]

Niecodzienny, odlotowy wygląd

Słuchawki Adagio II wyprodukowane zostały na Filipinach. Już na wstępie warto zauważyć, że ich cena jest jak najbardziej adekwatna do jakości. Za 200 złotych otrzymujemy słuchawki dokanałowe ze standardową długością przewodu, kątowym wtykiem i przyzwoicie wyglądającymi kopułkami, w których znajdziemy 8 mm przetwornik.

4

Kabel bezpośrednio przy nich został odpowiednio zabezpieczony, a całość dobrze sparowana. Nie zabrakło również ściągacza, który pomoże nam utrzymać przewód w ryzach. W zestawie oprócz słuchawek dostajemy komplet gumek, które pomogą dostosować nam słuchawki do naszego ucha.

Jeżeli chodzi o użytkowanie, to nie ma tutaj żadnych problemów. Swobodnie możemy wyjść z nimi na miasto, chodzenie ze względu na dość elastyczny przewód nie jest problemem, także ogólna ocena pod kątem wykonania jest jak najbardziej wysoka.

[section label=”Dźwięk”]

Zaangażowana góra, basowy charakter i ciepły wokal

Testowane słuchawki są zupełną przeciwnością wspomnianych wcześniej NOCS NS400, które to oferowały zimniejsze brzmienie, i bliżej im do S1, które również grają basowo. Adagio II to słuchawki bardzo zabawowe, które grają ciepło, eksponując dół, a przy okazji delikatnie ocieplając wokale. Tworzą idealne popowe zestawienie, które subiektywnie oceniając, dobrze komponuje się też z muzyką elektroniczną, nieco gorzej z tą przepełnioną instrumentami dętymi.

1

Adagio II nie gra analitycznie w porównaniu do rodziny Heaven tego samego producenta. Mają za to typowy basowy charakter. Czuć tutaj dynamikę i przyjemną dla ucha scenę, która jest nieco dłuższa niż szersza. Mi słuchawki idealne komponują się z Tokyo By Night ((The Geisha Groove Mix ) by GINA T.), a ten utwór znajdziesz poniżej.


Słuchając tego utworu na Adagio II, dosłownie przenosimy się kilka lat wstecz. Ciepłe, basowe brzmienie z mocno podkreślonymi wokalami i sceną znaną mi ze zdecydowanie starszych słuchawek. Całość to niepowtarzalne połączenie.

Niestety, jeżeli słuchasz muzyki Rockowej, Jazzu, dętej lub pochodnych mocno, ciepłe brzmienie i podkreślony bass nie przypadnie Ci zapewne do gustu. Warto podkreślić, że to nie jest tak, że nie ma tutaj góry. Jest ona obecna, można powiedzieć, że mocno zaangażowana i wyraźna, jednak subiektywnie oceniając całość, nie we wszystkich utworach komponuje się należycie, wszystko można oczywiście poprawić za pomocą equalizera i czuć różnice.

Ogólnie w starciu jakości dźwięku do ceny Final Audio Design Adagio II wychodzą zwycięsko. Są to słuchawki, które śmiało można ocenić na równi z Brainwavz S1.

2
[alert variation=”alert-info”]

Recenzowane słuchawki dokanałowe w podobnej cenie:

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz ProAlpha” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

kopułki-Brainwavz-ProAlpha-Parametry techniczne Brainwavz ProAlpha

 

średnica przetwornika: 10.7 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: 1.3 m
wtyk: 3,5 mm
Słuchawki te cechuje ciepły, delikatny, aczkolwiek basowy dźwięk. Jakość wykonania, jak w przypadku wszystkich innych produktów firmy Brainwavz, nie budzi najmniejszych zastrzeżeń, a ich cena jest bardzo przystępna. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich lubiących podkoloryzowane, ciepłe dźwięki.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/dokanalowe-przyjemne-brzmienie-wykonaniu-brainwavz-proalpha/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19272-brainwavz-proalpha-0728028080537.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas Brainwavz S1. Są to słuchawki dokanałowe, obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz M2″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz M2″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

brainwavz-m2Parametry techniczne Brainwavz M2

 

średnica przetwornika: b/d
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: b/d
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d g

 

 

 

Brainwavz M2 to jedne z najmocniejszych dokanałówek na rynku. Mamy tutaj metalowe kopułki, wzmocniony przewód oraz dobrej jakości brzmienie. Słuchawki te są mocno wokalowe, co na pewno ucieszy wszystkie osoby lubiące śpiewaną muzykę, co nie oznacza, że nie sprawdzą się one też w innych gatunkach.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/brainwavz-m2-nasz-opinia/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19268-brainwavz-m2.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert]

Podsumowanie

Adagio II okazały się dobrze wykonanymi słuchawkami dokanałowymi, które grają przyjemnie, ciepło i z mocnym przytupem. Bas podobny do wspomnianych już Brainwavz S1, jednak wokal o wiele cieplejszy, przez co całość przyjemniejsza w odbiorze.

Przewód może nie jest płaski, ale za to nie przeszkadza podczas chodzenia i jest stosunkowo wytrzymały. Całość dostarczona ze standardowym zestawem akcesoriów. Podsumowując, są to słuchawki, obok których fani ciepłego brzmienia nie będą mogli przejść obojętnie. Słuchawki warte sprawdzenia, choćby dla samego porównania brzmienia.

Słuchawki dokanałowe do 50 zł, Unitra SD-20

Słuchawki Unitra SD-20 nie zaskoczyły niczym, a szkoda. Było sporo w mediach o reaktywacji legendy, która ostatecznie wypuszcza na rynek kolejne słuchawki „Made in China”

Firma Unitra to producent, który naszym rodzicom kojarzy się przede wszystkim z radiami, budzikami, głośnikami, jak i również wzmacniaczami audio. Nie tak dawno firma ta postanowiła ponownie wejść na rynek.

W ten sposób światło dzienne ujrzało kilkanaście nowych produktów. Pośród nich znajdziemy 6 modeli słuchawek, jeden wzmacniacz lampowy i 3 mocowania pozwalające nam przyczepić telewizor do ściany.

Unitra SD-20 _8

W tej recenzji oceniam słuchawki Unitra SD-20, które w oficjalnym sklepie producenta kosztują 49.90 zł. Najprościej jest je odróżnić od innych budową kopułki, ponieważ została ona wykonana z litego drewna i prezentuje się tym samym bardzo okazale.

[section label=”Wykonanie”]

Cienki przewód, duża oszczędność i ładne kopułki

Na wstępie warto zaznaczyć, że słuchawki z firmą Unitra mają znacznie mniej wspólnego, niż byśmy chcieli. Zacznijmy od tego, że dystrybutorem słuchawek jest K-Consult sp. z o.o. a nie firma Unitra, która zresztą na oficjalnej stronie dystrybutora znajduje się w boksie „Nasze marki”.

Unitra SD-20 _5

Spośród wszystkich nowych produktów największe zainteresowanie wzbudziły słuchawki, które nie są produkowane w Polsce. Napis na opakowaniu „Born in Poland” pozostaje jedynie napisem, a one same produkowane są w Chinach. Jest to spory nie smak „Born in Poland” dla mnie było pewną obietnicą, która prysnęła bardzo szybko, ponieważ słuchawki „WYPRODUKOWANO W CHINACH”.

Unitra SD-20 _7

Opakowanie SD-20 stylizowane jest na lata PRL’u, a w środku oprócz słuchawek znajdziemy instrukcję obsługi i 2 dodatkowe komplety gumek. Po wyjęciu słuchawek z pudełka pierwsze, co przyjdzie nam odczuć, to ich pochodzenie. Pomijając kopułki, które są najlepiej wykonanym elementem SD-20, cała reszta plasuje się nawet jak na swój przedział cenowy zdecydowanie poniżej średniej. Wtyk nie jest kątowy, a dodatkowo wychodzący z niego przewód nie został odpowiednio zabezpieczony. Jest on gumowy i cienki, przez co łatwo będzie nam go uszkodzić nie tylko przy wtyku, ale też miejscu jego podziału na dwa mniejsze, jak i przy mikrofonie. Jeżeli chodzi o kopułki, co ciekawe, tutaj tego problemu nie ma. Wychodzący od nich kabel został wyposażony w specjalne zabezpieczenie, które utrudni nam jego nadwyrężenie.

Kopułki są dobrze sparowane i robią najlepsze wrażenie spośród wszystkich elementów składowych słuchawek Unitra SD-20. Posiadają uniwersalną wielkość, dobrze się prezentują, a logo wygląda na nich okazale. Większa część została obudowana litym drewnem, a druga tworzywem sztucznym.

Unitra SD-20 _6

W moim odczuciu gumki zmienia się wygodnie i nie sprawiają problemów. Pilot znajdujący się na kablu oprócz mikrofonu posiada również przycisk, który pozwoli nam odbierać połączenia, włączać lub zatrzymywać muzykę i zmieniać utwory bez potrzeby wyjmowania smartfona z kieszeni. Przewód ma długość 1.2 metra, a producent deklaruje zgodność słuchawek ze wszystkimi markami smartfonów dostępnymi na rynku.

Jeżeli chodzi o ich użytkowanie, to mają one skłonności do dziwnego zasysania się w uchu. Prawdopodobnie jest to spowodowane ich konstrukcją, która nie posiada otworu, przez który powietrze mogłoby ujść, kiedy wkładamy je do ucha. Na szczęście podczas użytkowania najmniejszym gumek nie sprawia to problemu.

Unitra SD-20 _3

Podsumowując, pośród wad należy wymienić przewód, który jest wątły i zapewne będzie skłonny do uszkodzeń w newralgicznych miejscach. Negatywnie oceniam również fakt, że ciężko używa się słuchawek z innymi gumkami niż małymi. Jednak warto również zaznaczyć, że jest to zależne od budowy ucha i naszych predyspozycji. Szkoda, że nie mamy tutaj kątowego wtyku, mimo że słuchawki są stworzone dla urządzeń mobilnych. Aby być dokładnym, należy dodać, że zabrakło również oznaczenia, która słuchawka jest lewa, a która prawa.

[section label=”Dźwięk”]

Słaby bass, wyostrzona góra i niewyraźny dźwięk

Czy słuchawki za 50 zł mogą grać dobrze? Na pewno mogą, co dowodzi choćby model Sony MDR-V150. W przypadku recenzowanych SD-20 sprawa nie jest już taka prosta. Unitra SD-20 to nie są słuchawki, w których można słuchać muzyki bez ograniczeń. Nie pozwala nam na to ich budowa. Po uporaniu się z ich założeniem okazuje się, że dźwięk jest nie do końca taki, jakiego można by się spodziewać.

Unitra SD-20 _2

Po pierwsze wszystkie pasma wydają się lekko schowane, jakby postawić je za kurtyną i nie jest to wina źródła. Po drugie ten model gra po prostu niewyraźnie. Dźwięk jest nieostry i ma tendencję do zlewania się. SD-20 nie radzą sobie z muzyką elektroniczną, jak i tą nasyconą bogactwem instrumentów.

W cenie 50 zł można by spodziewać się mocnego, taniego basu. W Unitra SD-20 zamiast tego mamy przesadne tony wysokie, delikatnie zimny dźwięk i bas, z którym słuchawki sobie nie radzą. Dźwięk nie jest naturalny, nie jest też ciepły, co ostatecznie skutkuje tym, że jest całość jest nieprzyjemna. Chyba że lubimy takie, a nie inne brzmienie.

Średnica wydaje się jałowa i mi osobiście wokale nie przypadają do gustu. Scena jest mała i co ciekawe, w momencie uruchamiania na słuchawkach nieco spokojniejszego utworu da się odczuć, że chcą zagrać detalami, jednak ostatecznie dźwięk jest niewyraźny. Więc, jeżeli nie wsłuchamy się, to nic z tego nie wyjdzie.

Jednak najgorzej słuchawki wypadają w przypadku muzyki rockowej, metalowej i wszystkiego innego, gdzie grają gitary połączone z jakimkolwiek wokalem. Dźwięk się zlewa ze sobą, jest męczący, a próby jego podkoloryzowania nie wiele dają.
Mam ważenie, że słuchawki te miały grać jak bardzo tania wersja Jays Five, jednak ze względu na niską rozdzielczość dźwięku, słabą dynamikę, brak sceny i nieradzenie sobie z basem ten zamysł nie powiódł się.

Unitra SD-20 _1

[section label=”Podsumowanie”]

Słuchawki Unitra SD-20 do słuchania muzyki się nie nadają

Słuchawki z przedziału cenowego 50 zł odnoszę zazwyczaj do MDR-V150, które są bezkonkurencyjne i póki co takie pozostają. Niestety, ale Unitra SD-20 to typowy, tani sprzęt, w który większość z nas nie będzie miała ochoty się wsłuchać.

SD-20 grają górnym pasmem, nieprzyjemnie, niewyraźnie i piskliwie. Nie radzą sobie z gitarami, a bas jest słaby i w niektórych utworach słabo wyczuwalny. Według mnie całość jest nieprzyjemna. Ostatecznie dźwięk zbliżony do słuchawek, które dostajemy w zestawie wraz z telefonem, a nie do czegoś, na czym chciałoby się odtwarzacz swoje ulubione kawałki w drodze do pracy czy uczelni.

Mimo wszystko Unitra SD-20 dobrze sprawdzą się jako słuchawki do prowadzenia rozmów w środku miasta, o wiele gorzej jako sprzęt do codziennych odsłuchów. Jednak najbardziej szkoda tego, że nie ma już droższych modeli tego typu w ofercie firmy Unitra, co oznacza, że nie ma ona dobrych słuchawek dokanałowych i nic dla bardziej wymagających klientów nie zostało przygotowane. Gdy tymczasem za rogiem są modele firmy Brainwavz za 100-150 zł (jak choćby Brainwavz ProAlpha), z którymi te recenzowane tutaj nie mają szans. Podsumowując warto dwa razy zastanowić się przed ich zakupem.

Recenzja dokanałowych słuchawek Brainwavz Delta w cenie do 100 złotych

Brainwavz Delta to słuchawki o jakości dźwięku i wykonaniu adekwatnemu do ceny. Brzmią ładnie i ładnie wyglądają, jednak to nie to samo co inne produkty tego producenta.

W tym artykule skupiamy się na najtańszych słuchawkach dokanałowych firmy Brainwavz, czyli modelu Delta. Ich cena wynosi około 70 złotych, czyli dwukrotnie mniej niż wysoko ocenianego modelu M2 czy przyjemnie grającego ProAlpa.

Brainwavz Delta są kompatybilne z gniazdami produktów marki Apple, odtwarzaczy mp, laptopów jak i gniazd telefonów wyposażonych w system Android. Są stosunkowo niewielkie, dominuje tutaj biały kolor, a kopułki się błyszczą.

Brainwavz Delta całe kopułki[section label=”Wykonanie”]

Niska jakość wykonania, nie podobna do firm Brainwavz

Te słuchawki pod względem jakości wykonania na tle innych produktów marki Brainwavz wypadają słabo. Dość gumowy, sprawiający wrażenie wątłego kabel, który po podziale na dwa jest bardzo cienki i ma się wrażenie, że bez trudu można go przez przypadek urwać.

Brainwavz Delta wtyk

Jeżeli chodzi o wszelkie newralgiczne miejsca, to zostały one w miarę odpowiednio zabezpieczone. Jeśli chodzi o kupułki, to te są wykonane z metalu i są chyba najmocniejszym elementem całego zestawu, choć ich sparowanie do siebie pozostawia wiele do życzenia. Są słabe, a elementy nie zostały do siebie odpowiednio mocno przytwierdzone. W pudełku nie znajdziemy pokrowca, ale są za to pianki comply i dwie inne wielkości gumek.

Brainwavz Delta V

Podsumowując jakość wykonania Brainwavz Delta na tle innych produktów tej firmy, jak choćby Brainwavz PROALPHA, to te słuchawki wypadają słabo i mizernie. Ich trwałość należy ocenić jako małą, a całość sprawia strasznie plastikowe wrażenie oprócz korpusów, które są najmocniejszą częścią słuchawek.

[section label=”Brzmienie”]

Bas lepszy od konkurencji, ale w tyle za wszystkimi innymi słuchawkami dokanałowymi Brainwavz

Śmiało można powiedzieć, że są to słuchawki basowe. Jest on tutaj dominujący, dość doniosły i można odnieść wrażenie, że jest go aż za dużo. Mimo wszystko nie jest to tani dźwięk dołu znany z produktów konkurencji w tym przedziale cenowym. Jest to znacznie bardziej dopracowany i pełny. Miłośnicy mocnego basu powinni być z niego zadowoleni. Choć przy niektórych utworach Brainwavz Delta po prostu nieznośnie się tłucze i daleko mu pod względem jakości do S1.

Brainwavz Delta gumki

Jeżeli chodzi o wszelkie wokale, są one tutaj nieco delikatnie schowane za basem, choć w odbiorze przyjemne. Jeżeli chodzi o wszelkiej maści szczegóły, to jest ich tutaj dość mało, słuchawki nie grają analitycznie, nie są też szczególnie absorbujące. Subiektywnie oceniając przy dłuższych odsłuchach wszechobecny i mocno podkreślony bas męczy i zniechęca. Scena wydaje się być tutaj zbita i brakuje nieco separacji, jednak ciężko spodziewać się cudów w tym przedziale cenowym.

Brainwavz Delta słuchawka

Podsumowując nie są to złe słuchawki. Na tle konkurencji z tego samego przedziału cenowego grają basowo-rewelacyjnie. Na tle innych produktów tego producenta (jednak dwukrotnie droższych) grają o wiele słabiej.

[alert variation=”alert-info”]Szukasz słuchawek dokanałowych? Odwiedź podsumowanie recenzji najlepszych modeli![/alert] [section label=”Podsumowanie”]

Słuchawki, które zaskakują basem

Firma Brainwavz zrobiła coś niesamowitego w tych słuchawkach, dopracowała bas, który stoi daleko przed konkurencją z tego samego przedziału cenowego. Jednak wspomniany model nie jest tym, co charakteryzuje firmę Braiwavz. Brak tutaj mocnej konstrukcji i dobrego, zbalansowanego brzmienia.

Słuchawki Brainwavz Delta oprócz basu ratuje fakt, że ładnie odgrywają wszelką stereofonie, jeżeli weźmiemy pod uwagę ich cenę. Subiektywnie oceniając wybrałbym ProAlpha, a nie Brainwavz Delta. Po pierwsze grają one cieplej, po drugie dokładniej, a po trzecie cechuje je wyższa jakość wykonania, a w zestawie znajdziemy pokrowiec, dzięki któremu nic z kieszeni nam się do nich nie przyklei.

 

Dziękujemy za podesłanie słuchawek do testów sklepowi:

Recenzja dokanałowych słuchawek JAYS Five

JAYS Five to dokanałowe słuchawki, które gwarantują nam przyjemne brzmienie, wyraziste i pełne. Prócz tego przewód posiada pilota, a całość sprawia przyjemne wrażenie.

Firma Jays to raczej mało znany u nas producent. Nie ma się co tej sytuacji dziwić, gdyż oferuje on jedynie kilka modeli słuchawek dokanałowych w swojej ofercie. W tym artykule skupiamy się na Jays 5.

Jays 5 to dokanałowe słuchawki w stosunkowo rozsądnej cenie o charakterystycznym wyglądzie, dobrej jakości wykonania i całkiem dużych możliwościach, którym zdecydowanie warto się przyjrzeć.

[section label=”Wykonanie”]

Płaski kabel, kątowy wtyk i perfekcyjnie sparowanie

Nie tylko jakość wykonania robi wrażenie, ale i sposób w jaki słuchawki są do nas dostarczane. W pudełku prócz nich znajdziemy plastikowe pudełeczko na słuchawki, komplet gumek, klips i krótką książeczkę na temat ideologii firmy. Po wyjęciu słuchawek z opakowania naszym oczom ukaże się 3.5-milimetrowy kątowy wtyk dostosowany dla urządzeń z systemem operacyjnym Windows Phone.

JAYS Five kopulki

Długi na 1.2 metra przewód słuchawek jest płaski. Nie polecam korzystać z niego bez klipsa, w momencie kiedy mamy zamiar chodzić, ponieważ każdy krok będzie odczuwalny w uchu. Po tym jak przewód podzieli się na dwa na jego prawej stronie odnajdziemy pilota wyposażonego w trzy przyciski i mikrofon.

mocowani kabla JAYS Five

Kopułki słuchawek zostały w całości pokryte gumą, perfekcyjnie trzymają się przewodu i trzeba przyznać, że całość prezentuje się okazale. Wnętrze jest metalowe. Ogólną jakość wykonania należy podsumować bardzo wysoko. Słuchawki robią bardzo dobre wrażenie, zostały dostarczone z szeregiem akcesoriów, a jakość wykonania w żadnym z aspektów nie budzi zastrzeżeń.

[section label=”Dźwięk”]

Perfekcyjna scena, dopracowany bas – granie z klasą

Po założeniu słuchawek Jays 5 i uruchomieniu pierwszej piosenki z brzegu nie da się nie zwrócić uwagę na scenę. Jest ona tutaj perfekcyjna, jak w mało których słuchawkach dokanałowych. Nie jest ciasna, ani też nienaturalnie rozwleczona, posiada idealny środek, który trzyma się we wszystkich utworach.

JAYS Five wtyk

Druga sprawa to bas, który jest tutaj wyraźny i odpowiednio stonowany, ale nie zasłania innych pasm, nie dudni i co najważniejsze nie męczy. Posiada mocne tupnięcie, ale z klasą, nie ma mowy o żadnej utracie czytelności. Jest delikatnie słabszy od tego z słuchawek Brainwavz S1 i mocniejszy od Brainwavz M1. Słuchawki grają przyjemnie i naturalnie, wokal jest tutaj miły i zarówno pop, rap jak i dźwięki elektroniczne odgrywane są w taki sposób, że bez trudu zaabsorbują słuchacza.

JAYS Five gumki

Jeżeli chodzi o górę, czyli wszelkie piksliwe dźwięki, to przyjdzie nam je odczuć, choć nie są one tak czytelne jak w przypadku słuchawek NOIS), które jednak nie mają tak dużej jak Jays 5 siły przebicia w basie. Śmiało można powiedzieć, że słuchawki dobrze radzą sobie z odgrywaniem detali. Jeżeli chodzi o dynamikę, to jest dobra i to określenie najbardziej tutaj pasuje.

JAYS Five klips

Warto tutaj zaznaczyć, że te słuchawki świetnie radzą sobie z odgrywaniem skomplikowanych utworów, w których liczy się wysoka szczegółowość, nie uda nam się ich zagiąć ani na muzyce elektronicznej, rockowej czy każdej innej. Uzyskany dźwięk pozostanie czysty i czytelny. Na zakończenie pozwolę sobie dopisać, że bez specjalnej analizy daje się odczuć, że słuchawki w zauważalny sposób grają różnie w zależności od źródła.

[section label=”Podsumowanie”]

Wszystko adekwatne do ceny, dobrze spożytkowany budżet

[one_third] [alert variation=”alert-info”]

Recenzowane słuchawki dokanałowe do 200 złotych

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”NuForce NE-700X” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

nuforce-ne-700xParametry techniczne NuForce NE-700X

 

średnica przetwornika: 8.0 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: b/d
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Jedne z najbardziej basistych słuchawek dokanałowych, w których bas jest po prostu przyjemny. Słuchawki te posiadają nie tylko dobry dźwięk, który na pewno przypadnie do gustu fanom elektrycznych dźwięków, ale również przyzwoitą jakość wykonania. W zestawie z nimi nie znajdziemy jednak klipsa, a słuchawki nie posiadają wbudowanego mikrofonu.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/nu-force-ne-770x-nasz-test-oraz-recenzja/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/nuforce/21097-nuforce-ne-700x.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz S1″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas słuchawek Brainwavz S1. Są to słuchawki dokanałowe, obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz M2″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz M2″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

brainwavz-m2Parametry techniczne Brainwavz M2

 

średnica przetwornika: b/d
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: b/d
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d g

 

 

 

Brainwavz M2 to jedne z najmocniejszych dokanałówek na rynku. Mamy tutaj metalowe kopułki, wzmocniony przewód oraz dobrej jakości brzmienie. Słuchawki te są mocno wokalowe, co na pewno ucieszy wszystkie osoby lubiące śpiewaną muzykę. Co nie oznacza, że nie sprawdzą się one też w innych gatunkach.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/brainwavz-m2-nasz-opinia/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19268-brainwavz-m2.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [/one_third] Trzeba przyznać, że są to słuchawki, w których producent zadbał o to, abyśmy dostali to, za co płacimy. Słuchawki grają wystarczająco uniwersalnie i absorbująco, żeby zaprząc je do odsłuchu każdego typu muzyki.
Jakość wykonania jest dobra i co ważne, adekwatna do ceny, czego brakowało np. w przypadku dokanałowych słuchawek Monster DNA. Płaski kabel rzeczywiście nie ma tendencji do plątania się, jednak kiedy pozostajemy w ruchu przyjdzie nam odczuć, że nie jest taki perfekcyjny, odpowiednie zamocowanie klipsa naprawia jednak ten mankament. Innymi słowy dobre, uniwersalne słuchawki, w których budżet został odpowiednio rozplanowany i dostajemy rzeczywiście to, co za płacimy.

 

Jeżeli chodzi o ich kompatybilność, to w sprzedaży znajdziemy wersję dla telefonów z Androidem i iPhonów.

 

Producenta tego obsługuje dystrybutor Horn Distribution, a słuchawki dostępne są w cenie 399 złotych w sprzedaży detalicznej.

Recenzja słuchawek dokanałowych Brainwavz M1 – zrównoważone granie w rozsądnej cenie

Brainwavz M1 to słuchawki, które perfekcyjnie odtworzą środek, zagrają przyjemny bas i pozwolą cieszyć się szczegółami z góry. Model, którego nie można nie sprawdzić.

W portfolio produktów firmy Brainwavz znajdziemy model M1. Jest on bliźniaczo podobny do ProAlpha, jednak jeżeli tylko spojrzymy na opakowanie dowiemy się, że mają one reprezentować zbalansowane brzmienie. Już na wstępie należy zaznaczyć, że jak producent na opakowaniu napisał, tak i produkt zagrał.

Brainwavz M1 to słuchawki w cenie około 130 złotych, a więc w cenie identycznej do ProAlpha i tańsze od wysoko ocenionego u nas modelu Braimwavz S1. Już na wstępie rodzi się pytanie: czy słuchawki z jednego segmentu cenowego,\ od tego samego producenta może dzielić przepaść pod względem sposobu gry?

Brainwavz M1 zblizenie

[section label=”Wykonanie”]

Jest futerał, jest klips, jest jakość

Wszystkie słuchawki firmy Brainwavz łączy jedna cecha – wysoka jakość wykonania, której nie zabrakło i tym razem. 3.5-milimetrowy wtyk łączy z kopułkami wytrzymały i mocny przewód o długości 1.2-metra. Tak właściwie jakość wykonania słuchawek jest identyczna jak z recenzowanym modelem ProAlpha z jedną różnicą.

Brainwavz M1 opakowanie

Na kopułkach modelu M1 zabrakło gumy, są one z zewnętrznej strony pokryte już tylko twardym tworzywem. Dodatkowo kabel przy kopułkach nie jest dodatkowo zabezpieczony. Nikt nie powinien dać rady go ot tak wyłamać, jednak jest to pewien minus. Wszystko jest ze sobą idealnie sparowane, a jack bez problemu współpracuje z wszelkimi uniwersalnymi gniazdami, np. tymi z telefonów wyposażonych w Androida.

Brainwavz M1 kopulki

Oprócz słuchawek w pudełku znajdziemy komplet dodatkowych gumek, klips i firmowy futerał na słuchawki, który zabezpieczy słuchawki przed pobrudzeniem. Innymi słowy wszystko czego potrzeba, dostajemy przy zakupie.

[section label=”Dźwięk”]

Bas z klasą, miłe szczegóły i wyraźny środek

Nie sposób pisząc o jakości dźwięku odbiegać od porównań z ProAlpha czy S1. To co zdecydowanie odróżnia ten model od nich to bas, który tutaj niczego nie zasłania i niczemu nie przeszkadza. Jest on przyjemnie stonowany, nie jest delikatny, potrafi huknąć, tak samo jak trzymać spore tempo, ale nie zasłoni nam górnych pasm. Na pewno nie odniesiemy wrażenia, jakbyśmy stali obok kolumn na koncercie.

Brainwavz M1 _2

Innymi słowy słuchawki odegrają w przyjemny sposób przede wszystkim ten twardy i wyraźny bas z utworów np. rapowych czy czegoś podobnego do hause/dubstep. Są to (subiektywnie patrząc) najbardziej rapowe słuchawki spośród wszystkich dokanałowych modeli tego producenta. Wszelkie wokale brzmią tutaj naturalnie i przyjemnie. Są również odpowiednio wyważone i angażują, a co najważniejsze nie są zasłaniane przed bas, który tworzy świetne tło dla słów. Czytelne, ale niezbyt wyeksponowane tony wysokie powodują, że wychwycimy detale, które dodają niewątpliwego uroku każdej, nie tylko rapowej, piosence.

gumki Brainwavz M1

Jeżeli chodzi o scenę, nie odbiega ona od tego przedziału cenowego. Jest nieco głębsza od ProAlpha i S1 i na tyle szeroka, że trzyma zauważalny dystans pomiędzy poszczególnymi dźwiękami. Słuchawki Brainwavz M1 dobrze zgrywają się również z wszelką muzyką typowo instrumentalną, ponieważ grają w sposób wyważony, dźwięk nie jest przesadnie zimny, nie jest też ciepły, jest średni i chwała mu za to.

Podsumowując słuchawki grają tak jak na opakowaniu producent napisał – średnio, zbalansowanie. Dźwięk robi wrażenie, tak samo jak doznania, na które możemy liczyć.

[section label=”Podsumowanie”]

Mocno zbalansowane brzmienie za 130 złotych

[one_third] [alert variation=”alert-info”]

Inne recenzowane słuchawki tego producenta

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz ProAlpha” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

kopułki-Brainwavz-ProAlpha-Parametry techniczne Brainwavz ProAlpha

 

średnica przetwornika: 10.7 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: 1.3 m
wtyk: 3,5 mm
 

 

Słuchawki te cechuje ciepły, delikatny, acz basowy dźwięk. Jakość wykonania jak w przypadku wszystkich innych produktów firmy Brainwavz nie budzi najmniejszych zastrzeżeń, a ich cena jest bardzo przystępna. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich lubiących podkoloryzowane, ciepłe dźwięki.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/dokanalowe-przyjemne-brzmienie-wykonaniu-brainwavz-proalpha/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19272-brainwavz-proalpha-0728028080537.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas słuchawek Brainwavz S1. Są to słuchawki dokanałowe, obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz M2″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz M2″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

brainwavz-m2Parametry techniczne Brainwavz M2

 

średnica przetwornika: b/d
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: b/d
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d g

 

 

 

Brainwavz M2 to jedne z najmocniejszych dokanałówek na rynku. Mamy tutaj metalowe kopułki, wzmocniony przewód oraz dobrej jakości brzmienie. Słuchawki te są mocno wokalowe, co na pewno ucieszy wszystkie osoby lubiące śpiewaną muzykę, co nie oznacza, że nie sprawdzą się one też w innych gatunkach.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/brainwavz-m2-nasz-opinia/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19268-brainwavz-m2.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [/one_third] Na próżno szukać na półkach sklepowych słuchawek w cenie do 150 złotych, które potrafią zagrać bardziej zrównoważony dźwięk od Brainwavz M1. Czytelne, ale nie piskliwe tony wysokie, przyjemny w odbiorze środek i bas z klasą – równowaga w rozsądnej cenie, a wszystko w mocnej oprawie.

Jeżeli jesteś fanem basu, to zdecydowanie sprawdź ProAlpha. Na zakończenie warto zwrócić uwagę, że sposób, w jaki firma Brainwavz oznacza swoje produktu, zasługuje na wielki plus, ciekawe kiedy inni producenci pójdą tym tropem.

 

 

Dziękujemy za podesłanie słuchawek do testów sklepowi:

Dokanałowe, przyjemne brzmienie w wykonaniu Brainwavz ProAlpha

Brainwavz ProAlpha to słuchawki w cenie 130 złotych o basowym brzmieniu i odpowiedniej dawce szczegółów w dźwięku. Dobra dynamika i lekko ocieplony dźwięk powodują, że nie ma się ochoty przerywać odsłuchów.

Brainwavz Pro alpha to słuchawki o dobrej jakości wykonania oraz brzmieniu, które wyjmie z utworu to co najlepsze i zabsorbuje słuchacza, a najpiękniejsze są szczegóły połączone z przyjemnym basem – połączenie, które nie pozwala zdjąć ich z uszu.

Brainwavz to producent, którego słuchawki bardzo często zaskakują, jak najbardziej pozytywnie i miło. I tym razem stanął on na wysokości zadania. Recenzowane w tym artykule Brainwavz ProAlpha to rozwojowa wersja Brainwavz Alpha. Wiele aspektów dźwięku zostało tutaj dopracowanych, a same słuchawki dostarczane są z piankami Comply i klipsem.

słuchawki Brainwavz ProAlpha[section label=”Wykonanie”]

Dopracowana,  adekwatna do budżetu – jakość wykonania Pro Alpha

Brainwavz Pro Alpha to wytrzymałe słuchawki dokanałowe. Nie mamy tutaj na szczęście żadnych mikrofonów, pilotów na kablu, ani żadnych tego typu rzeczy. 3,5-milimetrowy jack pewnie trzyma się z mocnym przewodem, który dodatkowo został pokryty zatopiony w tworzywie, które sprawia, że nie łatwo będzie nam go uszkodzić.

DSC_6265

Niestety ma to też swoją wadę. Przewód słuchawek wraca do pozycji wejściowej. W prosty sposób możemy temu zaradzić, wystarczy powiesić je i delikatnie obciążyć je na kilka dni, a problem zniknie. Następnie przewód dzieli się na dwa nie tracąc przy tym na wytrzymałości. Kopułki zostały połączone z przewodem z wykorzystaniem dodatkowej gumowej osłony, co chroni kabel przed przełamaniem, a kopułki przed zniszczeniem. Kopułki zostały wykonane z aluminium.

Brainwavz ProAlpha kabelek

Innymi słowy jakość wykonania jest tutaj dobra, słuchawki nie posiadają (oprócz humorzastego kabla) żadnych innych wad, do których można by się przyczepić. Jest to na szczęście cecha wspólna słuchawek dokanałowych firmy Brainwavz, za którą nie można nie lubić tego producenta.

[section label=”Dźwięk”]

Niemęczący i przyjemny dla ucha dźwięk pełen szczegółów

Bardzo wiele osób kojarzy słuchawki dokanałowe z męczącym dominującym basem, który zasłania inne dźwięki. Jest to jak najbardziej błędne podejście wynikające z tego, że skuszeni promocjami zakupiliśmy, któreś tanie dokanałówki na wyprzedaży w hipermarkecie. Tutaj negatywnych doznań związanych z dolnymi pasmami (basem) nie doświadczymy. Bas jest, ale bardzo naturalny, pełny i przyjemny. Jest to tak właściwie cecha Pro Alpha. Dźwięk jest tutaj naturalny, absorbujący i przyjemny, z niecierpliwością czeka się na zakończanie jednego utworu, aby sprawdzić, czy kolejny nie zabrzmi jeszcze lepiej.

kolorowe gumki Brainwavz ProAlpha

Jeżeli chodzi o wszelkiej maści wokale są one tutaj przyjemne w odsłuchu. Słuchawki sprawdzają się przy muzyce popowej, hiphopowej i innej podobnej do tych. Scena Brainwavz ProAlpha jest szersza niż głębsza, ogólnie nie robi wrażenia, natomiast dynamika dźwięku jest adekwatna do ceny. Warto podkreślić, że słuchawki z racji tego, że dźwięk jest przyjemny dla ucha, nie grają neutralnie, czuć przyjemną koloryzację, której nie można nie polubić.

kopułki Brainwavz ProAlpha

Podczas odsłuchów nie udało się namierzyć wad w postaci ziarnistości dźwięku, czy jakiejkolwiek utraty płynności. Podsumowując dźwięk jest przyjemny, płynny z odpowiednią dozą szczegółów i z wyczuwalnym basem, który jednak nie zasłania innych dźwięków, choć tony wysokie są lekko za zasłonką. Do pełni szczęścia brakuje jednak szczegółów i odrobinę bardziej podkreślonych wyższych tonów. Nie zapominajmy jednak, że na pudełku producent podkreśla, że są to słuchawki dostrojone pod bas, dlatego nie można uznać tego jako negatywną cechę, a raczej dopasowanie urządzenie do preferencji pewnej grupy odbiorców.

Muzyka elektroniczna, pop, house – to muzyka stworzona dla tych słuchawek. Jeżeli jesteś fanem np. Depeche Mode, powinieneś być z nich zadowolony, elektroniczne bity brzmią muzykalnie i przyjemnie. Jeżeli chodzi o inne gatunki, bardziej wokalne ProAlpha sprawują się po prostu dobrze.

[one_third] [alert variation=”alert-info”]

Podobne słuchawki w tym samym przedziale cenowym

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”NuForce NE-700X” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

nuforce-ne-700xParametry techniczne NuForce NE-700X

 

średnica przetwornika: 8.0 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: b/d
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Jedne z najbardziej basistych słuchawek dokanałowych, w których bas jest po prostu przyjemny. Słuchawki te posiadają nie tylko dobry dźwięk, który na pewno przypadnie do gustu fanom elektrycznych dźwięków, ale również przyzwoitą jakość wykonania. W zestawie z nimi nie znajdziemy jednak klipsa, a słuchawki nie posiadają wbudowanego mikrofonu.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/nu-force-ne-770x-nasz-test-oraz-recenzja/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/nuforce/21097-nuforce-ne-700x.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas słuchawek Brainwavz S1. Są to słuchawki dokanałowe, obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz M2″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz M2″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

brainwavz-m2Parametry techniczne Brainwavz M2

 

średnica przetwornika: b/d
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: b/d
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d g

 

 

 

Brainwavz M2 to jedne z najmocniejszych dokanałówek na rynku. Mamy tutaj metalowe kopułki, wzmocniony przewód oraz dobrej jakości brzmienie. Słuchawki te są mocno wokalowe, co na pewno ucieszy wszystkie osoby lubiące śpiewaną muzykę, co nie oznacza, że nie sprawdzą się one też w innych gatunkach.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/brainwavz-m2-nasz-opinia/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19268-brainwavz-m2.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [/one_third] [section label=”Podsumowanie”]

130 złotych za idealne słuchawki dokanałowe?

Trzeba śmiało powiedzieć, że producent stanął tutaj na wysokości zadania. Na pudełku producent zaznacza, że są to słuchawki dostrojone pod basowe brzmienie. Jest to 100% prawda i takie właśnie słuchawki trafiają w nasze ręce.
Można by podkreślać takie czy inne wady w dźwięku, jednak można odnieść wrażenie, że są to po prostu słuchawki odpowiednio dopasowane do wymagań konkretnej grupy odbiorców. Jednak, jeżeli ten bas do Ciebie nie przemawia, to Brainwavz S1 grają bardziej basowo i delikatnie cieplnej. Jeśli zaciekawiłeś się tym modelem, powinieneś również sprawdzić tamten. Brainwavz ProAlpha jest to 100% porządnego, przyjemnego grania w cenie 130 złotych.

 

Dziękujemy za podesłanie słuchawek do testów sklepowi:

Testujemy NOCS NS400 – dokanałowe słuchawki z jasnym brzmieniem

NOCS NS400 Aluminium to wysoko grające słuchawki o dobrej jakości dźwięku w przystępnej cenie. Na próżno szukać innych modeli dokanałowych brzmiących podobnie w tym samym segmencie cenowym.

Niewielkie słuchawki dokanałowe z pilotem i mikrofonem o stosunkowo klasycznym wyglądzie, wtykiem pod kątem 90 stopni w cenie około 250 złotych. Tak w skrócie prezentują się recenzowane w tym artykule słuchawki.

Oto kolejne recenzowane słuchawki stworzone z myślą o smartfonach – niewielkie z typowym pilotem na kablu o naprawdę malutkich kopułkach. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do recenzji.

[section label=”Wykonanie”]

Jakość wykonania i użytkowanie

NOCS NS400 to słuchawki oferujące design i wykonanie idące w parze z obecnymi trendami. Nie zabrakło tutaj płaskiego kabla, wtyku pod kątem 90 stopni do kabla oraz pilota na przewodzie lewej słuchawki. To co z pewnością wyróżnia ten model na tle podobnych mu to niewielkie i aluminiowe kopułki. Dzięki nim całość prezentuje się elegancko i minimalistycznie.

NOCS NS400 Aluminium _4

Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to ta nie budzi większych zastrzeżeń. Co prawda zabrakło tutaj przejścia pomiędzy twardym wtykiem, a giętkim przewodem słuchawek, jednak dzięki temu, że jest on ustawiony pod kątem 90 stopni, nie powinien nam się uszkodzić.

W pudełku oprócz słuchawek znajdziemy komplet gumek, dzięki czemu powinniśmy bez problemu znaleźć odpowiednie dla siebie i uzyskamy dobre tłumienie otoczenia. Na pudełku NS400 znajdziemy informacje, że zostały one stworzone z myślą o użytkowaniu wraz z urządzeniami marki Apple. Z telefonem Samsung Galaxy Chat niestety, ale pilot nie współdziałał w żaden sposób. Jeżeli chodzi o produkty marki Apple, to z nimi słuchawki współpracują bez problemu. Warto nadmienić, że dostępna jest wersja przeznaczona dla systemu Android, dzięki której będziemy mogli wykorzystać pilota.

NOCS NS400 Aluminium _6

[section label=”Dźwięk”]

Dźwięk NOCS NS400

NOCS NS400 to słuchawki zdecydowanie jasne, które da się zaprząc do każdego typu muzyki. Góra jest tutaj dobrze słyszalna, przez co dźwięk nabiera charakterystycznej ostrości. Słuchawki nie kolorują dźwięku, grają naturalnie, co niewątpliwie jest ich pozytywną cechą. Scena jest do zaakceptowania, choć w cenie 250 złotych mogłaby być nieco szersza.

[one_third] [alert variation=”alert-info”]

Podobne słuchawki w tym samym przedziale cenowym

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”NuForce NE-700X” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

nuforce-ne-700xParametry techniczne NuForce NE-700X

 

średnica przetwornika: 8.0 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: b/d
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Jedne z najbardziej basistych słuchawek dokanałowych, w których bas jest po prostu przyjemny. Słuchawki te posiadają nie tylko dobry dźwięk, który na pewno przypadnie do gustu fanom elektrycznych dźwięków, ale również przyzwoitą jakość wykonania. W zestawie z nimi nie znajdziemy jednak klipsa, a słuchawki nie posiadają wbudowanego mikrofonu.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/nu-force-ne-770x-nasz-test-oraz-recenzja/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/nuforce/21097-nuforce-ne-700x.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Yamaha EPH-50″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

Yamaha EPH-50

Parametry techniczne Yamaha EPH-50

 

średnica przetwornika: 13,6 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-21 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 100 mW
dł. przewodu: 1,2 m
wtyk: 3,5 mm
waga: 11 g

 

 

 

 

Te słuchawki to przede wszystkim oryginalne brzmienie w niezwykłej formie od renomowanego producenta sprzętu audio. Yamaha EPH-50 pozwolą Ci usłyszeć najdrobniejsze szczegóły dźwięku w stosunkowo przystępnej cenie. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli tego producenta.

[button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/yamaha/21352-yamaha-eph-50.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz M2″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz M2″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

brainwavz-m2Parametry techniczne Brainwavz M2

 

średnica przetwornika: b/d
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: b/d
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d g

 

 

 

Brainwavz M2 to jedne z najmocniejszych dokanałówek na rynku. Mamy tutaj metalowe kopułki, wzmocniony przewód oraz dobrej jakości brzmienie. Słuchawki te są mocno wokalowe, co na pewno ucieszy wszystkie osoby lubiące śpiewaną muzykę, co nie oznacza, że nie sprawdzą się one też w innych gatunkach.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/brainwavz-m2-nasz-opinia/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19268-brainwavz-m2.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [/one_third]

Model ten gra szczegółowo, a bas w odczuciu jest dość miękki i przyjemny. Jeżeli lubisz POP czy HIP-HOP zakochasz się w tych słuchawkach. Subiektywnie oceniając nieco słabiej wypadają one przy muzyce elektronicznej takiej jak Glitch czy dubstep.

Podsumowując ocenę dźwięku warto nadmienić, że na pewno ciężko będzie nam znaleźć model, który zagra bardziej wiernie i jaśniej od NS400. Jak widać, w cenie do 300 złotych można znaleźć modele dokanałowe jasne i w dodatku dość uniwersalne.

Niestety jednoznacznie powoduje to, że osoby, które lubią bas, ten pełny, typowy dla modeli dokanałowych nie będzie zadowolony. Wtedy lepiej sięgnąć po coś z rodziny Brainwavz jak np. model S1. Również produkty marki NuForce nie powinny zawieść na tej płaszczyźnie.

 

Podsumowanie recenzji

Recenzowany tutaj model to niższa półka cenowa szwajcarskiej firmy NOCS, która w swojej ofercie posiada jeszcze takie modele jak NS600 Crush czy Monitory NS800 (których cena wynosi prawie 700 złotych). NS400 Aluminium to przede wszystkim jasne brzmienie w przystępnej cenie o dobrej jakości wykonania. Zarówno dźwięku i jakości urządzenia odnajdziemy cenę i z całą pewnością nie przyjdzie nam pożałować wydanych na nie pieniędzy. Te słuchawki to obowiązkowa pozycja do odsłuchu. Jeżeli ma je ktoś z Twoich znajomych, weź je i sprawdź, bo naprawdę warto.

Producenta tego obsługuje dystrybutor Horn Distribution, a słuchawki dostępne są w cenie 249 złotych w sprzedaży detalicznej.

Recenzja dokanałowych słuchwek Monster DNA

Monster DNA to słuchawki, które zaskakują dobrym dźwiękiem. Oprócz tego wraz z nimi otrzymujemy wszystko, co jest niezbędne do ich codziennego użytkowania.

Dokanałowe słuchawki podbijają rynek, znajdziemy je już w ofercie prawie wszystkich producentów. Ich ceny wahają się od 50 do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Pytanie to już nie czy kupić, ale jaki model wybrać. Z tym większą ochotą prezentuję kolejną recenzję, tym razem modelu dokanałowego Monster DNA.

recenzja sluchawek monster dna

Monster to amerykańska firma, która już od prawie 50 lat dostarcza produkty z zakresu elektroniki użytkowej. W ofercie firmy znajdziemy przykładowo kable, głośniki i oczywiście słuchawki. Omawiane w tej recenzji słuchawki dokanałowe Monster DNA to wydatek około 500 złotych. Co dostajemy w tej cenie? Zapraszam do recenzji.

Jakość wykonania i wrażenia z użytkowania Monster DNA

Słuchawki dostarczane są w sporym opakowaniu. W środku oprócz nich znajdziemy komplet gumek (5 sztuk), klips do przypięcia kabla do ubrania i specjalny woreczek, który przyda nam się, gdy będziemy chcieli je schować. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to dość duże kopułki słuchawek. Ich charakterystyczny kształt powoduje, że delikatnie zaczepiają się na części ucha, przez co dobrze trzymają się po włożeniu, jednak przy nieodpowiednim ich umiejscowieniu w uchu kształt kopułek denerwuje i powoduje dyskomfort.

monster-dna-_5

Słuchawki zostały stworzone głównie z myślą o smartfonach, oznaką tego jest zakrzywiony pod kątem 90 stopni wtyk. Kabel Monster DNA jest cieniutki, ale sprawia wrażenie wystarczająco wytrzymałego. Jest praktycznie identyczny jak w innych testowanych dotąd modelach, a ponieważ jest płaski, nie ma tendencji do plątania się.

Na kablu prowadzącym od lewej słuchawki znajdziemy mikrofon wraz z 3 przyciskami funkcyjnymi. Na pudełku znajdziemy informacje o tym, że model Monster DNA został stworzony dla iPoda, iPhona i iPada, co sugeruje nawet ich biały kolor. Przykładowo z Samsung Galaxy Chat przyciski funkcyjne podczas testów nie działały, ale dźwięk był perfekcyjny. Ogólnie jakość wykonania należy ocenić wysoko, do pełni szczęścia zabrakło tutaj odpowiedniego przejścia pomiędzy giętkim kablem, a sztywnym wtykiem.

Jakość dźwięku

Od razu na wstępie odpowiedzmy sobie na pytanie, czy dźwięk z słuchawek Monster DNA jest warty swoich pieniędzy? Tak z całą pewnością, ale nie każdemu przypadnie do gustu. W porównaniu do słuchawek dokanałowych takich jak Brainwavz M2 (których koszt to około 200 złotych) tym zarzucić można mniej mięsisty bas, który (co warto dodać) dla wielu mógłby być wadą modelu M2. Jak zwykle ostatnie skrzypce gra nasz gust i upodobania.

monster-dna-_11

Monster DNA grają analitycznie, w odgrywanych utworach przy delikatnym wsłuchaniu się znajdziemy każdy instrument. Urzeka tutaj połączenie odpowiedniego podkreślenia tonów wysokich ze sceną.

Jest ona odpowiednio głęboka i nieco bardziej szeroka, wysoka separacja uzupełnia całość brzmienia i idealnie zgrywa się z zakresem sceny. Bas ze swoim nietopornym brzmieniem dobrze komponuje się w całość. Jeżeli chodzi o przeznaczenia, to śmiało można powiedzieć, że są to słuchawki uniwersalne. Choć subiektywnie oceniając kobiecy wokal wychodzi im najlepiej. Na zakończenie warto dodać, że o ile nie podłączymy jakiegoś świetnego źródła to na telefonach, laptopach, odtwarzaczach uzyskany dźwięk jest identyczny.

Podsumowanie recenzji

Monster DNA to słuchawki, które grają adekwatnie do swojej ceny. Bez problemu oddzielimy każdy dźwięk od siebie, bas się nie tłucze, a wokal brzmi dobrze. W zestawie znajdziemy wszystko, co jest nam potrzebne do komfortowego korzystania z prezentowanego urządzenia.

Jeżeli chodzi o cenę, wynosi ona 499 złotych i w moim odczuciu słuchawki mogłyby sprawiać mniej plastikowe wrażenie, jednak to co najważniejsze, czyli dźwięk jest tutaj godny uwagi.

Producenta tego obsługuje dystrybutor Horn Distribution, a słuchawki dostępne są w cenie 499 złotych w sprzedaży detalicznej.

Recenzja dobrych dokanałowych słuchawek Brainwavz S1

Brainwavz S1 to słuchawki, w których śmiało można się zakochać. Wykonanie, dźwięk i adekwatna cena – te słuchawki mają to wszystko.

Brainwavz S1 to dokanałowe słuchawki za około 200 złotych o dość nietypowej stylistyce, które co ciekawe zakładamy „kablem za ucho”. W dodatku jest to jeden z tych modeli, w dźwięku którego słychać każdą wydaną na niego złotówkę.

Recenzja braiwavz s1

Firma Brainwavz jest jedną z tych, która nie potrzebuje gwiazd ani specjalnie dużego marketingu, aby sprzedawać swoje produkty. Dzieje się tak, ponieważ słuchawki przez nich oferowane cechuje dobra jakość dźwięku idąca w parze z sensownym wykonaniem oraz co również za nimi przemawia – rozsądną ceną.

[section label=”Wykonanie”]

Jakość wykonania na 5 z plusem

Już na wstępie przyznać trzeba, że słuchawki zostały wykonane z należytą dbałością. Posiadają płaski sprawiający wrażenie mocnego kabel, który jest odpowiednio zabezpieczony we wszystkich newralgicznych miejscach.

brainwavz-s1-_2

Tak więc nie grozi nam, ani przełamanie kabla przy wtyku, ani jego urwanie blisko samej kopułki. Jeżeli chodzi o same kopułki, to te są wykonane bez zastrzeżeń. Są optymalnej wielkości, a w zestawie wraz z słuchawkami znajdziemy komplet gumek, które pozwalają nam dopasować sprzęt do wielkości naszych uszu.

Oprócz tego w zestawie znajdziemy końcówki tri-flange oraz bi-flange. Jeżeli chcemy więcej, to w sklepie audiomagic.pl mamy jeszcze do nich Comply T400 od razu w zestawie.

[section label=”Dźwięk”]

Dźwięk słuchawek Brainwavz S1

Rzecz najważniejsza, czyli dźwięk dokanałowych słuchawek Brainwavz S1. Zacznijmy od ogólnych spostrzeżeń, a pierwsze jest taki, że są to słuchawki uniwersalne. Brzmią dobrze z każdym rodzajem muzyki. Mi osobiście idealnie skomponowały się z Glitch Hop’em głównie ze względu na swój charakterystyczny mocny bas, któremu niestety brakuje nieco szczegółów.

Parametry techniczne słuchawek

 • Przetwornik: dynamiczny
 • Wielkość Przetwornika: 10 mm
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 24 000 Hz
 • Impedancja: 16 Ohm
 • Skuteczność: 93 dB
 • Maks. moc wejściowa: 2 mW
 • Kabel: 130 cm

Słuchawki budują scenę identyczną jak inne modele dokanałowe dotąd testowane w tym i podobnym przedziale cenowym (np. NuForce NE-700M). Jeżeli w utworze pojawi się bas słuchawki Brainwavz S1 z całą pewnością pozwolą nam go odczuć, tak więc jeżeli lubisz ciemne brzmienie, odnajdziesz się w tym modelu.

Co ciekawe, jeżeli chodzi o muzykę pop, to tutaj odczujemy delikatnie ciepłe brzmienie, które cieszy i dobrze komponuje się w całość.

brainwavz-s1-_8

[section label=”Podsumowanie”]

Wysoka ocena, perfekcyjne słuchawki

Im dłużej w słuchawkach spędzisz czasu, tym prawdopodobnie bardziej się w nich zakochasz. Posiadają one bardziej uniwersalne od wspomnianych NuForce NE-700M i innych modeli dokanałowych brzmienie, które powinno sprostać wymaganiom każdej osoby.

Szkoda, że w dźwięku brakuje pewnej precyzyjności, jednak nie można oczekiwać perfekcji za 200 złotych, która w dodatku ostatecznie zależy od naszego gustu. Zasłużone 8.5 punktów w 10-stopniowej skali czynią te słuchawki najwyżej ocenionym modelem dokanałowym na dzień dzisiejszy i jest to oczywiście w pełni zasłużony wynik.

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

 

Recenzja XX.Y Runner 30

Runner 30 od firmy XX.Y to dobrej jakości słuchawki Bluetooth dokanałowe wykonane z dobrych materiałów w stosunkowo przyjaznej cenie wynoszącej około 200 złotych.

Słuchawki Bluetooth są obecne w sklepach już ładnych parę lat. Jednak dopiero ostatnio na rynku zaczęło pojawiać się nieco więcej modeli, różnych producentów. Kuszą one nie tylko wzornictwem, ale i ceną, która staje się coraz bardziej adekwatna do jakości dźwięku.

runner 30

Recenzowane słuchawki XX.Y model Runner 30 to słuchawki dokanałowe o dość futurystycznym kształcie, które kupimy za nieco ponad 200 złotych. Na pierwszy rzut oka słuchawki prezentują się nieźle, zapraszam do zapoznania się z recenzją.

Wygląd, jakość wykonania i komfort użytkowania Runner 30

Słuchawki Runner 30 są lekkie, ponieważ ich większa część została wykonała z błyszczącego aczkolwiek mocnego i raczej trudno rysującego się tworzywa. Na lewej słuchawce znajdują się diodki sygnalizujące nam obecny stan pracy urządzenia.
runner-30-_4

Znajdziemy na nich również szereg przycisków, z których korzysta się intuicyjnie już po kilku dniach. Znajdziemy tutaj specjalne przyciski do regulowania głośności oraz do przerzucania piosenek. Gniazdo, które umożliwia nam podłączenie urządzenia do komputera i jego ładowanie, zostało odpowiednio przemyślane i jego obecność nie psuje ogólnego wyglądu.

Przewód łączący obie słuchawki ze sobą jest w miarę elastyczny, ale na szczęście niechętnie się deformuje, tak więc słuchawki wygodnie leżą na uszach. Od strony, w której mają kontakt ze skórą zostały wykonane z przyjemniejszego w dotyku tworzywa, więc o żadnym dyskomforcie nie ma mowy. Zakłada się je łatwo, a wbudowana bateria starczy nam na maksymalnie 5 godzin muzyki według producenta.

W praktyce w zimową porę wychodzi coś ponad 4 godziny i 30 minut. Innymi słowy nie powinniśmy mieć problemu z ich baterią w czasie aktywnych dni. W zestawie oprócz słuchawek znajdziemy kabel, który umożliwi nam podłączenie ich do komputera przez port USB oraz instrukcję użytkowania. Słuchawki podczas poruszania się czy biegu rzeczywiście trzymają się uszu, tak więc nazwa jak najbardziej adekwatna do możliwości.

Dźwięk z XX.Y Runner 30

Moje oczekiwania co do dźwięku były takie jak do adekwatnych cenowo modeli słuchawek dokanałowych innych producentów z typowym kablem, których dotąd było już dość sporo. I nie zawiodłem się. Na początku było pewne zaskoczenie, co do uzyskanego dźwięku wynikające może nie z samej jego jakości, a sposobu w jaki słuchawki zakładamy, trzeba je wyczuć tak samo jak każde inne dokanałowe. Ciekaw jestem, jak w tym wypadku sprawdziłyby się pianki Comply, na pewno jest to rzecz do przetestowania.

Od razu należy zaznaczyć, że źródło dźwięku ma tutaj dość spore znaczenie. Przykładowo uzyskamy dobry dźwięk z laptopa czy smartphona, ale bardzo słaby ze starego telefonu (wyposażonego w starszą wersję Bluetooth), mimo tego że parowanie urządzeń przebiegnie bez problemu. Jeżeli obecnie używasz np. Sony Ericsson C902 to zapewniam, że parowanie przebiega bez problemu, a jakość dźwięku jest dobra o tym, że słuchawki bez problemu nawiązują współpracę z nowymi smartphonami z rynku pisać raczej nie trzeba. Sam dźwięk jest dobry. Bass jest troche mało dynamiczny, nie mamy tutaj charakterystycznego dla słuchawek dokanałowych wrażenia stania przed mocno podkręconą kolumną, mimo tego należy go określić należy jako dobry.

Cena Runner 30

Nazwa     Cena średnia      Cena minimalna     Cena maksymalna
XX.Y Runner 30            201,00 zł                197,00 zł                 249,00 zł

kliknij na nazwę modelu, aby zobaczyć listę sklepów oferujących słuchawki

Wokal jest dość wyostrzony i zdecydowanie wyraźny. Ogólny dźwięk idzie w kierunku wysokich tonów. Wszelkiej maści gitary elektryczne czy inne typowo elektryczne dźwięki są dobrze słyszalne. Scena raczej wąska. Na zakończenie warto dodać, że jakość dźwięku jest identyczna dla urządzeń wykorzystujących tą samą technologię Bluetooth.

 

Podsumowanie

Podsumowując XX.Y Runner 30 są słuchawkami o jakości wykonania oraz możliwościach adekwatnych do ceny. Wykonanie nie budzi zastrzeżeń, a całość wygląda nowocześnie. Technologia Bluetooth sprawdza się tutaj znakomicie, do tego parowanie jest dziecinnie proste i ogranicza się zaledwie do wybrania Runner 30 na ekranie smartphona, tabletu czy laptopa. Zdecydowanie warty sprawdzenia model, do którego można się przekonać już w drugim dniu użytkowania.

[one_half]

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek dziękujemy:

[/one_half][one_half_last]

xxz

[/one_half_last]

Recenzja słuchawek Brainwavz M5

Brainwavz M5 to przystępne cenowo słuchawki dokanałowe w cenie 150 złotych, które cechuje charakterystyczne, energiczne brzmienie.

Tym razem znowu mam możliwość testowania produktu marki Braiwavz. Wszystkie modele, którego do tej pory były opisane na łamach portalu spełniały wszelkie oczekiwania i ciężko było się im oprzeć. Jak będzie tym razem? Czytaj dalej.

Słuchawki Brainwavz M5

Ostatnio zostały opublikowane recenzje dwóch modeli słuchawek dokanałowych: Audiomagic Titicaca oraz NuForce NE-700M. Oba cechował mocny i wyrazisty bas. Opisywane w tej recenzji słuchawki Braiwavz M5 grają inaczej, co jest odczuwalne już podczas pierwszych odsłuchów. Idźmy jednak po kolei.

[section label=”Wykonanie”]

Opakowanie, wygląd i konstrukcja

Opakowanie słuchawek jest standardowe i charakterystyczne dla firmy Brainwavz. W zestawie znajdziemy jeszcze wygodny futerał oraz komplet gumek. Mamy tutaj standardowy wtyk 3.5 mm, który został nachylony do kabla pod kątem 90 stopni, co ma uchronić go przed załamaniem. Sam kabel jest cienki, a jeszcze cieńszy staje się w momencie, gdy rozchodzi się na dwie części. Jeżeli chodzi drobne detale, to wszystkie w słuchawkach Brainwavz M5 zostały odpowiednio dopracowane i nic nie budzi zastrzeżeń.

bok-sluchawek-brainwavz-m5

Jeżeli porównać je pod kątem wyglądu do wspomnianych wcześniej modeli słuchawek od razu zauważymy, że mamy tutaj znacznie mniejsze kopułki. Po umieszczeniu ich w uszach nie wystają tak znacząco, przez co mniej zwracają na siebie uwagę. Ode mnie duży plus za takie rozwiązanie.

[section label=”Dźwięk”]

Dźwięk z Brainwavz M5

Słuchawki testowane były na typowych dostępnych w każdym domu urządzeniach. Smarthonie, mp3 i komputerze. Dźwięk dla wszystkich urządzeń pozostaje spójny, a utwory brzmią niemal identycznie.
Ogólna jakość dźwięku jest bardzo dobra i adekwatna do ceny. Słuchawki Braiwavz M5 cechuje dynamiczny bas, który jest przeciwnością tego, który można znaleźć w NuForce 700M. Nie doświadczymy tutaj dudnienia, jak gdybyśmy stali zaraz obok kolumny. Wszystko o wiele lepiej zgrywa się z innymi pasmami, można zaryzykować stwierdzenie, że pod tym kątem blisko tutaj do dźwięku z Brainwavz B2. Jeżeli chodzi o wysokie tony, te są jak najbardziej przyjemne i brzmią bardzo naturalnie, nic tutaj nie ociepla dźwięku . Wokal jest dobrze słyszalny i nie bierze góry nad innymi dźwiękami.

Po zebraniu wszystkiego w całość, można śmiało powiedzieć, że dźwięk jest energiczny i zrównoważony. Jedynie wąska scena nie przypada do gustu. Z pośród innych opisów dźwięku wydobywające się z tych słuchawek, z którymi warto się zapoznać, polecam tą przygotowaną przez portal techfanatyk.pl. Autor bardzo dokładnie opisał swoje wrażenia z nimi związane.

Zestawieniem z słuchawkami nuForce NE-770X

Brainwavz M5 nuForce NE-770X
Przetwornik [mm] 10 8
Długość kabla [m] 1.30 1.35
Czułość [±3 db] 94 102
Impedancja [Ω] 16 16
Pasmo przenoszenia [Hz] 16 1800
cena [zł] 149 zł 149 zł
zobacz recenzję
[section label=”Podsumowanie”]

Podsumowując

Zadaniem takich recenzji sprzętu jest odpowiednie na pytanie: czy warto zakupić testowany model słuchawek? W tym wypadku odpowiedź na to pytanie brzmi TAK, ale pod warunkiem, że nie będziemy tęsknić za mocnym i głębokim basem.

Takim jakiego doświadczyć możemy w słuchawkach nuForce NE-700M lub bardziej zbliżanych cenowo do opisywanych Brainwavzów, modelu NE-770X. W swoim przedziale cenowym opisywany model słuchawek jest łakomym kąsekiem, na który warto zwrócić uwagę ze względu na ich uniwersalność. Polecam osobom, które dotąd nie wiele miały styczności z dokanałowymi modelami słuchawek. Jest to idealny model na pierwszy zakup w tym segmencie.

Zdaniem negatywHD

Brainwavz M5 to słuchawki, z których każdy powinien być zadowolony. Model cechuje energiczne brzmienie, do którego od razu przyjdzie nam się przyzwyczaić i z całą pewnością nie będziemy nim znudzeni.

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

Audiomagic Titicaca dokanałowe słuchawki

Audiomagic Titicaca to słuchawki, które zakupimy za mniej jak 100 złotych. Oferują dobrą jakość dźwięku, ale ich rozmiar jak na słuchawki dokanałowe jest dość spory.

Raz już testowaliśmy słuchawki firmy Audiomagic, były one typu nausznego, zamknięte. Tym razem w ręce redakcji trafiły słuchawki dokanałowe tego producenta o dźwięcznej nazwie Titicaca.

Audiomagic calosc

Słuchawki te dostajemy wraz z zestawem silikonów w twardym i poważnym pudełku, na którym wszystko zostało napisane w naszym ojczystym języku. Trzeba przyznać, że jest to miła odmiana, wszystkie parametry zostały czytelnie wypisane z tyłu pudełka, a same słuchawki są lekkie oraz posiadają nietypowy wygląd.

Słuchawki audiomagic Titicaca w ręce

Idąc od końca natrafimy na pozłacany mini jack 3.5 mm, który tworzy z przewodem kąt 90 stopni. Przewód jest płaski, ma to na celu utrudnić mu plątanie się, a nam ułatwić korzystanie z słuchawek. Sprawia on wrażenie mocnego i rzeczywiście szczególnie się nie plącze. Idąc dalej natrafimy na kawałek plastiku na przewodzie z napisem audiomagic, którego zadaniem jest podzielenie przewodu na dwa.

audiomagic-sluchawki2

Prawdopodobnie najciekawsza w tym wszystkim jest sama końcówka. Słuchawka po założeniu sylikonu w widoczny sposób dzieli się na 3 części: gumkę (silikon), tak samo dużą czerwoną kulkę oraz czarny element, na którym wszystko się trzyma i od którego odprowadzany jest kabel (foto X). Czerwony element jest dość sporych rozmiarów, co powoduje, że lekko wystają one z uszu. Nie da się ukryć, że nie każdemu taka stylizacja będzie się podobać. Porównując te słuchawki do ostatnio opisywanych NuForce 700M różnica w wielkości jest znacząca.

Dźwięk?

Słuchawki Audiomagic Titicaca zostały podłączone na okres testów pod standardowy sprzęt PC. To co od razu odczujemy, to nieco odmienny w porównaniu z takimi słuchawkami jak Brainwavz M2 czy NuForce NE-770X bas, który tutaj jest nieco lżejszy, nie jest szczególnie głęboki, jakby lekko zabrudzony.

Wszystko brzmi lekko ciepło, vocal jest dokładny, a i szczegóły usłyszymy bez problemu. Ogólnie rzecz ujmując dźwięk jest szczegółowy choć brakuje mu nieco głębi.

Komfort

Słuchawki wydają się być jakby lekko ciężkie. Płaski kabel zdecydowanie przeszkadza przy przemieszczaniu się i powoduje lekki dyskomfort. Zdecydowanie trzeba się do niego przyzwyczaić i niejako przestawić ze zwykłego. Tego tutaj nie owiniemy już dookoła ucha jak to wielu z nas ma w zamiłowaniu robić.
Otrzymane dodatkowe sylikony z całą pewnością przydadzą się i bez problemu każdy wybierze coś dla siebie. Sam głośnik odseparowany jest siateczką, tak więc nie musimy się martwić o to, że coś się do niego dostanie.

Podsumowanie

Na samym początku podsumowania warto zaznaczyć, że cena tych słuchawek wynosi około 100 złotych. Rozmawiamy więc o przedziale cenowym o prawie połowę niższym od wspominanych wcześniej słuchawek innych producentów.

Jeżeli chodzi o jakość wykonania to plus, nic nie budzi zastrzeżeń. Wszystko trzyma się całości tak jak powinno. Bas nie tłumi dźwięku, choć nie jest najczystszy, jednak to już kwestia gustu czy zaliczymy to do wad czy zalet. W pudełku zabrakło co prawda klipsa, a przecież łatwo go nie dobierzemy. Innymi słowy zasłużone X punktów.
[one_half] [/one_half][one_half_last]

Zdaniem negatywHD

Słuchawki o dobrej jakości wykonania i niestety wyglądzie, który odstrasza. Jakość dźwięku jest na akceptowalnym poziomie, ale skąd pomysł, aby były tak duże?

[/one_half_last]

za wsparcie w fotografowaniu produktów nasze podziękowania kierujemy do autorki bloga julenka.pl

[one_half]

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

[/one_half][one_half_last]

[/one_half_last]

NuForce NE-700M – recenzja i wrażenia z użytkowania

NuForce NE-700M to bardzo przyjemne w odsłuchu słuchawki o mocnym basie i ciekawym wyglądzie. Trzeba przyznać, że w tej cenie robią one dobre wrażenie.

NuForce NE-700M to słuchawki, które nie dobiegają jakością wykonania ani wzornictwem od obecnych na rynku produktów tej firmy. Poprzeczka nadal jest wysoko, a jeżeli interesują Ciebie szczegóły, zapraszamy do tego wpisu.

NuForce NE-700M z kablem

Słuchawki dokanałowe to w pewnym sensie trend na rynku. Mimo tego że nadeszła wiosna i na ulicy spotkamy coraz więcej osób ze słuchawkami nausznymi, to prym w tym segmencie nadal wiodą dokanałowe. Niejako starają się one gonić wzornictwem najnowsze trendy, za co należy się im na pewno wielki plus, ale o tym w dalszej części recenzji.

Trochę informacji

Słuchawki NuForce NE-700M zostały wypuszczone na rynek na początku 2011 roku, są wyposażone w 8 mm przetwornik dynamiczny. Impedencja równa jest tutaj 16 Ohm, a pasmo przenoszenia wynosi od 20 Hz do 20 000 Hz. Natomiast dynamika 105 dB. W pudełku oprócz słuchawek znajdziemy pokrowiec oraz dodatkowe gumki. Model jest kompatybilny ze smarpthonami wykorzystującymi układ pinów TRRS (innymi słowy z większością, przykładowo z telefonem Samsung SIII). Waga słuchawek to około 15 gram.

sluchawka-bok-nuforce-ne-700m

NuForce NE-700M w ręce

Dzięki temu znacznie trudniej (…)]Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to ciężko mieć zastrzeżenia. Z całą pewnością duży plus należy się za zastosowanie wtyku, który od razu ustawia nam kabel pod kątem 90 stopni do gniazda. Dzięki temu znacznie trudniej będzie nam uszkodzić to jak dotąd bardzo newralgiczne miejsce, gdy schowamy telefon z podłączonymi słuchawkami np. do kieszeni. Jeżeli chodzi o kabel, to ten jest taki jak w słuchawkach dokanałowych, czyli raczej cienki, np. w porównaniu do kabla od Sony MDR-V150 jest znacznie cieńszy  (jednak, należy pamiętać, że te słuchawki Sony służą zupełnie do czego innego), jeżeli porównać je z Brainwavz M2 to ten w M2 wydaje się być mocniejszy.

kabelek2-nuforce-ne-700m

Idąc w górę po kablu natrafimy na element, który dodatkowo dzieli kabel na dwa. Idąc jeszcze dalej, na lewej słuchawce znajdziemy przycisk do obierania połączeń z wbudowanym mikrofonem oraz w końcu samą słuchawkę. Kabel wychodzący z niej raczej ciężko będzie nam uszkodzić, a ona sama wykonana jest bez zarzutu. Gumki zmienia się łatwo, a jedynym minusem może okazać się ich wielkości, co ostatecznie zależy jednak od naszych upodobań.

Brzmienie NuForce NE-700M

Kwestia kluczowa czyli brzmienie, odsłuchiwane były na dwóch mp3 sprzed kilku lat oraz na deskopie. Dźwięk spójny dla urządzeń mobilnych, na deskopie nieco bardziej odczuwalna jakość oraz oczywiście dynamika (głos wydaje się pełniejszy). Zdecydowanie equalizer na monitorze komputera daje znacznie większe możliwości dostrojenia słuchawek do swoich upodobań.
Od razu należy zaznaczyć, że do muzyki klasycznej ten model nie pasuje, nie przypada do gustu nawet vocal Leny Del Rey. Najlepiej (… ale ostatecznie to przecież kwestia gustu) słuchawki sprawdzą się w muzyce elektronicznej, wszelkiej maści remix’ach. Można sądzić, że i fani mocnego brzmienia będą zadowoleni z brzmienia gitary.

[one_third] [alert variation=”alert-info”]

Inne recenzowane słuchawki dokanałowe

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”NuForce NE-700X” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

nuforce-ne-700xParametry techniczne NuForce NE-700X

 

średnica przetwornika: 8.0 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: b/d
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Jedne z najbardziej basistych słuchawek dokanałowych, w których bas jest po prostu przyjemny. Słuchawki te posiadają nie tylko dobry dźwięk, który na pewno przypadnie do gustu fanom elektrycznych dźwięków, ale również przyzwoitą jakość wykonania. W zestawie z nimi nie znajdziemy jednak klipsa, a słuchawki nie posiadają wbudowanego mikrofonu.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/nu-force-ne-770x-nasz-test-oraz-recenzja/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/nuforce/21097-nuforce-ne-700x.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas słuchawek Brainwavz S1. Są to takie słuchawki dokanałowe obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz M2″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz M2″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

brainwavz-m2Parametry techniczne Brainwavz M2

 

średnica przetwornika: b/d
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: b/d
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d g

 

 

 

Brainwavz M2 to jedne z najmocniejszych dokanałówek na rynku. Mamy tutaj metalowe kopułki, wzmocniony przewód oraz dobrej jakości brzmienie. Słuchawki te są mocno wokalowe, co na pewno ucieszy wszystkie osoby lubiące śpiewaną muzykę, co nie oznacza, że nie sprawdzą się one też w innych gatunkach.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/brainwavz-m2-nasz-opinia/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19268-brainwavz-m2.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [/one_third] Dzieje się tak dlatego, że omawiane słuchawki świetnie oddają bas. Jest on dynamiczny i czysty, a zarazem nie zagłusza (jakoś szczególnie) innych tonów. Po paru minutach mamy wrażenie jakbyśmy słyszeli bas wydobywający się z kolumn w klubie.

Co ciekawe głos jest ciepły, można zauważyć, że jest to niejako cecha wszystkich modeli, które dość mocno są w stanie zaakcentować wspominane niskie tony.

Podsumowując

Czy te słuchawki są warte 200 złotych? Z całą pewnością tak! A czy warto poszukać i sprawdzić brzmienie Brainwavz M2? Również tak, ponieważ wspomniane Brainwavz M2 lepiej sprawdzą się, gdy lubimy mniej ciepły głos. Natomiast jeżeli porównamy ich do tańszych NE-770X to lepsza jakość dźwięku (np. nieco głębszy bas, czystszy) jest zauważalna. Nie zapominajmy o lepszej konstrukcji wtyku w opisywanych tutaj NE-700M (NE-770X są o około 50 złotych tańsze).

Zdaniem negatywHD

NuForce NE-700M to dobre słuchawki w akceptowalnej cenie dla fanów mocnego i głębokiego basu, którym nie przeszkadza ich design. Nie potrzebnie dodano możliwość odbierania połączeń oraz mikrofon, można było zastosować standardowy jack.

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

 

 

Brainwavz B2 słuchawki dokanałowe w cenie smartphona

Brainwavz B2 to słuchawki dokanałowe w sporej cenie, które zapewnią nam dobrej jakości dźwięki, a przy okazji wyglądają całkiem nieźle.

Brainwavz B2 to nie są typowe słuchawki dokanałowe. Ich cena wynosi około 549 złotych przez co spora część osób tak samo jak ja może mieć problem z znalezieniem dla nich miejsca. Dźwięk, który się z nich wydobywa jest niesamowity i godny uwagi.

[section label=”Wykonanie”]

Wykonanie B2, które budzi zastrzeżenia

Czy słuchawkom za prawie 550 złotych może czegoś brakować? Niestety tak ponieważ Brainwavz B2 są słuchawkami dokanałowymi i mimo swojej ceny nie sprawiają wrażenia specjalnie wytrzymałych tzn. trzymając je jednocześnie z M2 nie odczujemy szczególnej poprawy jakości wykonania, może dlatego, że obie pary słuchawek trzymają wysoki poziom, ale od B2, głównie ze względu na cenę (są ponad 2 razy droższe) oczekiwało by się czegoś więcej.

W opakowaniu prócz samych słuchawek znajdziemy futerał, wygodnie się z niego korzysta, a w jego wnętrzu znajdziemy dwie kieszonki, co ważne posiada on zaczepienie na rzemyk dzięki czemu trudniej będzie nam go zgubić. W zestawie prócz tego mamy parę pianek Comply, 3 pary silikonowych końcówek, adapter samolotowy oraz adapter na jack 6.3 mm.

Słuchawki są dobrze wyprofilowane i bardzo komfortowo się je nosi. Podwójny splątany kabel od strony słuchawek sprawia wrażenie większej wytrzymałości, a od połowy splątane są 4 nitki kabla, które prowadzą do jacka, który jest również dobrze wykonany i przełamanie kabla przy nim wydaje się ciężkie.

brainwavz-b2_6

[section label=”Dźwięk”]

Dźwięk słuchawek, czyli przyjemność w najlepszym wydaniu

Kwestia najważniejsza, czyli jakość dźwięku. Jak się okazuje słuchawki nie grają szczególnie idealnie. Wszyscy, którzy przyzwyczaili się do mocnego i długiego basu w słuchawkach dokanałowych czeka zaskoczenie. Ten w Brainwavz B2 jest mocny, ale szybki i krótki. Jeżeli chodzi np. o dźwięki gitary te są w porządku, tak samo jak perkusja, która brzmi wyjątkowo naturalnie. Tak właściwie wszystkie instrumenty charakterystyczne dla muzyki klasycznej brzmią świetnie. Ogólnie jakość dźwięku jest świetna, ale przestrzeni nie buduje.

Słuchawki dobrze radzą sobie z skomplikowanymi utworami, nawet kiedy niebezpiecznie mocno podkręciły dźwięk. Wokale i pasmo średnie to zdecydowanie mocna strona tych słuchawek. Nie dość, że wszystko odegrają to na dodatek jakoś uzyskanej reprodukcji jest zadowalająca, bardziej, im lepszej jakości mamy plik z dźwiękiem.

Jeżeli chodzi o izolację z otoczenia tak jak zwykle w przypadku słuchawek dokanałowych jest niezła, a dodatkowe gumki pomogą nam bez problemu osiągnąć oczekiwany poziom tłumienia otoczenia. Komfort noszenia również jest odpowiednio wysoki.

brainwavz-b2_5

Podsumowanie dotyczące Brainwavz B2

[one_third] [alert variation=”alert-info”]

Podobne słuchawki w tym samym przedziale cenowym

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”NuForce NE-700X” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

nuforce-ne-700xParametry techniczne NuForce NE-700X

 

średnica przetwornika: 8.0 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: b/d
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Jedne z najbardziej basistych słuchawek dokanałowych, w których bas jest po prostu przyjemny. Słuchawki te posiadają nie tylko dobry dźwięk, który na pewno przypadnie do gustu fanom elektrycznych dźwięków, ale również przyzwoitą jakość wykonania. W zestawie z nimi nie znajdziemy jednak klipsa, a słuchawki nie posiadają wbudowanego mikrofonu.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/nu-force-ne-770x-nasz-test-oraz-recenzja/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/nuforce/21097-nuforce-ne-700x.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas słuchawek Brainwavz S1. Są to takie słuchawki dokanałowe obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz ProAlpha” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

kopułki-Brainwavz-ProAlpha-Parametry techniczne Brainwavz ProAlpha

 

średnica przetwornika: 10.7 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: 1.3 m
wtyk: 3,5 mm
Słuchawki te cechuje ciepły, delikatny, acz basowy dźwięk. Jakość wykonania jak w przypadku wszystkich innych produktów firmy Brainwavz nie budzi najmniejszych zastrzeżeń, a ich cena jest bardzo przystępna. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich lubiących podkoloryzowane, ciepłe dźwięki.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/dokanalowe-przyjemne-brzmienie-wykonaniu-brainwavz-proalpha/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19272-brainwavz-proalpha-0728028080537.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [/one_third]

Z Brainwavz B2 jest pewien problem, jest to drogi model słuchawek. Słuchawki dokanałowe w pełni komfortowe nie są, nie da się kryć, że nauszne modele są po prostu wygodniejsze. Natomiast wyjść na ulicę z słuchawkami za 550 złotych to dość odważny ruch. Sam zgubiłem już w drodze nie jedną parę, czy można więc czuć się komfortowa mając w kieszeni model za 550 złotych? Jeżeli kogoś stać czemu nie, ale z doświadczenia wiem, że takich osób jest niewiele i zazwyczaj podróżują samochodem. Ostatecznie należy powiedzieć, że słuchawki złe nie są, ale szczególnej różnicy w brzmieniu (prócz słabszego basu) większość z nas nie odczuje w porównaniu do np. Brainwavz M2, które są o ponad 300 złotych tańsze. Jeżeli poszukujesz więc słuchawek na ulicę, odsyłamy do Brainwavz M2, które są zdaniem redakcji lepszym wyjściem.

Zdaniem negatywHD

To nie są złe słuchawki, ale moją wygórowaną cenę. Oczywiście nie można się kłócić o jakość brzmienia, jest ona świetna, jednak różnica do ich ponad dwukrotnie tańszych braci jest znikoma dla większości z nas.

[one_half]

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

[/one_half][one_half_last]

[/one_half_last]

Brainwavz M2 – nasza opinia

Prezentujemy nasz test słuchawek Brainwavz M2. Modelu, który nieźle gra, zaskakuje jakością basu oraz ostatecznie zasługuje na bardzo wysokie noty.

Słuchawki Brainwavz M2 to już nie byle jaki kaliber. Słuchawki dokanałowe za 200 złotych, czy one mogą grać źle? Na pewno są takie, co grają lepiej, ale mimo tego cały ten artykuł poświęcony jest modelowi M2 czyli jesteśmy przed M1 i za M3.

Bierzemy do ręki opakowanie Brainwavz M2 od razu odczujemy jego wagę, jest nieco cięższe od standardowego. W środku oprócz samych słuchawek znajdziemy to, na co model za przeszło 200 złotych zasługuje, czyli pokrowiec. Co prawda należy wejść do pewnej wprawy w umieszczaniu ich tam, ale już po paru razach nie jest to żadnym problemem. W komplecie nie zabrakło również dodatkowych gumek – 6 sztuk silikonowych oraz jeden zestaw Comply™ Foam Tips S-Series, czyli gumek do których nie każdy może się przekonać. Oprócz tego oczywiście klips. Same słuchawki wykonane są naprawę nieźle i robią pod tym względem bardzo dobre wrażenie.

sluchawki-brainwavz-m2-_5

Kiedy bierze się je do ręki gwarantujemy, że czuje się ich cenę. Kabel o dziwo rzeczywiście jest trudno poplątać, a słuchawki pasują do odtwarzaczy mp3, czyli zwykłego gniazda mini jack jak i iPhona i całej rodziny urządzeń nagryzionego jabłka.

To co najważniejsze, czyli jakość dźwięku. Dźwięk jest dynamiczny, bas ma swój początek, ma i swój koniec. Jest odpowiednio głęboki i może nawet zbyt ciepły, ale na pewno przyjemny. Natomiast wysokie tony bez problemu uchwycimy w każdego rodzaju muzyce, co jest również pozytywną cechą Dodatkowe akcesoria w postaci aż 6 par silikonowych gumek pozwalają bez problemu dopasować komfort użytkowania, przez co bez specjalnego dociskania słuchawek uzyskujemy bardzo dobre tłumienie, które z całą pewnością docenimy wszędzie tam gdzie jest niezbędne.

sluchawki-brainwavz-m2-_3

W ramach podsumowania

[one_third] [alert variation=”alert-info”]

Podobne słuchawki w tym samym przedziale cenowym

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”NuForce NE-700X” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

nuforce-ne-700xParametry techniczne NuForce NE-700X

 

średnica przetwornika: 8.0 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: b/d
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Jedne z najbardziej basistych słuchawek dokanałowych, w których bas jest po prostu przyjemny. Słuchawki te posiadają nie tylko dobry dźwięk, który na pewno przypadnie do gustu fanom elektrycznych dźwięków, ale również przyzwoitą jakość wykonania. W zestawie z nimi nie znajdziemy jednak klipsa, a słuchawki nie posiadają wbudowanego mikrofonu.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/nu-force-ne-770x-nasz-test-oraz-recenzja/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/nuforce/21097-nuforce-ne-700x.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas słuchawek Brainwavz S1. Są to takie słuchawki dokanałowe obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz ProAlpha” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

kopułki-Brainwavz-ProAlpha-Parametry techniczne Brainwavz ProAlpha

 

średnica przetwornika: 10.7 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: 1.3 m
wtyk: 3,5 mm
Słuchawki te cechuje ciepły, delikatny, acz basowy dźwięk. Jakość wykonania jak w przypadku wszystkich innych produktów firmy Brainwavz nie budzi najmniejszych zastrzeżeń, a ich cena jest bardzo przystępna. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich lubiących podkoloryzowane, ciepłe dźwięki.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/dokanalowe-przyjemne-brzmienie-wykonaniu-brainwavz-proalpha/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19272-brainwavz-proalpha-0728028080537.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [/one_third]

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: czy warto kupić ten model? Redakcja negatywHD.pl z całą pewnością szukając słuchawek dokanałowych za 200 złotych wybrałaby właśnie te. Należy tutaj wspomnieć o nie dawno recenzowanym modelu nu Force NE-770X, ponieważ opisywany tutaj model Brainwavz M2 jest o 50 zł droższy, ale gra odczuwalnie lepiej i różnicę 50 zł jest czuć.

Może to kwestia dźwięku całej rodziny słuchawek Brainwavz, która jest po prostu inna w porównaniu do słuchawek nu Force. Tak więc z czystym sumieniem można tutaj napisać, że Brainwavz M2 są słuchawkami wartymi swojej ceny o dobrej jakości wykonania i nic nie budzi szczególnych podejrzeń. Co prawda zastanawiać się można nad wytrzymałością kabla przy wtyczce, natomiast ostatecznie wniosek jest taki, że ciężko jest go przełamać. Słuchawki otrzymuję zasłużone 8.3 na 10 punktów, z czego oczywiście kwestia wyglądu jest sporna i tutaj każdy sam po oględzinach wie, na ile ten model spełnia oczekiwania wizualne.

Zdaniem negatywHD

Dobre słuchawki o odpowiednim do ceny brzmieniu, które zadowolą fanów każdego typu muzyki. Na szczególną uwagę zasługuje świetne wykończenie i tutaj duży plus. Z czystym sumieniem można polecić ten model.

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

nu Force NE-770X nasz test oraz recenzja

Przedstawiamy naszą recenzję słuchawek nu Force NE-770X. Czyli dousznego modelu w cenie około 150 złotych.

Słuchawki nu Force NE-770X to nowoczesny wygląd, świetne brzmienie, a co za tym idzie dobrze zainwestowane pieniądze.


Każdego, kto szukał słuchawek, z całą pewnością rozbolała już głowa od mnogości najróżniejszych modeli dostępnych na rynku. Obecnie większość z nas bez problemu wymieniłaby od ręki kilkadziesiąt producentów słuchawek, bo robią je obecnie prawie wszyscy. W tym artykule przedstawiamy naszą opinię dotyczącą słuchawek nu Force NE-770X, słuchawki testowaliśmy przez okres dwóch tygodni. Już na wstępie należy zaznaczyć, że słuchawki wzbudziły wiele pozytywnych odczuć.

Zdjęcia nu Force NE-770X

[nggallery id=8] [divider]

Tłumienie dźwięku

[one_third] [alert variation=”alert-info”]

Podobne słuchawki w tym samym przedziale cenowym

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”NuForce NE-700X” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

nuforce-ne-700xParametry techniczne NuForce NE-700X

 

średnica przetwornika: 8.0 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: b/d
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Jedne z najbardziej basistych słuchawek dokanałowych, w których bas jest po prostu przyjemny. Słuchawki te posiadają nie tylko dobry dźwięk, który na pewno przypadnie do gustu fanom elektrycznych dźwięków, ale również przyzwoitą jakość wykonania. W zestawie z nimi nie znajdziemy jednak klipsa, a słuchawki nie posiadają wbudowanego mikrofonu.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/nu-force-ne-770x-nasz-test-oraz-recenzja/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/nuforce/21097-nuforce-ne-700x.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz S1″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

brainwavz-s1

Parametry techniczne Brainwavz S1

 

średnica przetwornika: 10.00 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-24 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 2 mW
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Pełny bas, idealne brzmienie, przyjemny dla ucha dźwięk. To tylko niektóre pozytywne cechy recenzowanych już przez nas słuchawek Brainwavz S1. Są to takie słuchawki dokanałowe obok których nie można przejść obojętnie.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/recenzja-dobrych-dokanalowych-sluchawek-brainwavz-s1/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/21373-brainwavz-s1.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz M2″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz M2″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

brainwavz-m2Parametry techniczne Brainwavz M2

 

średnica przetwornika: b/d
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: b/d
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d g

 

 

 

Brainwavz M2 to jedne z najmocniejszych dokanałówek na rynku. Mamy tutaj metalowe kopułki, wzmocniony przewód oraz dobrej jakości brzmienie. Słuchawki te są mocno wokalowe, co na pewno ucieszy wszystkie osoby lubiące śpiewaną muzykę, co nie oznacza, że nie sprawdzą się one też w innych gatunkach.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/brainwavz-m2-nasz-opinia/” variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19268-brainwavz-m2.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [/one_third] Jak na słuchawki douszne przystało tłumienie dźwięku jest tutaj bardzo dobre. Skutkuje to oczywiście tym, że nie będziemy musieli korzystać z maksymalnej głośności dźwięku na naszych mp3, mp4 czy na naszych telefonach. Muzyka, która nie jest podbita bardzo mocno po prostu brzmi lepiej i jej dźwięk wydaje się czystszy (co oczywiście ostatecznie zależy od jakości urządzeń, z których korzystamy do odtwarzania muzyki). Jeżeli porównać to zdaniem redakcji negatywHD podczas jazdy autobusem, czy kiedy znajdujemy się w środku miasta, jakość tłumienie otoczenia jest lepsza od przykładowo słuchawek Philips SHP1900 czy adekwatnych cenowo do opisywanego modelu słuchawek AKG K 404 (które to są słuchawkami nausznymi, a nie dousznymi). Dodatkowo w zestawie z słuchawkami znajdziemy pokaźną ilość gumek, które pozwolą nam zwiększyć komfort użytkowania.

Jak w praktyce wygląda tłumienie dźwięku? Redakcja negatywHD z własnego doświadczenia może powiedzieć, że spośród wszystkich modeli słuchawek najlepiej dźwięk tłumią dokanałowe, następnie słuchawki zamknięte i najgorzej słuchawki douszne. Niestety nie wszystkie nadają się do wykonywania każdej czynności. Tak też zimą ciężko będzie wyjść w słuchawkach nausznych zamkniętych, natomiast w słuchawkach dokanałowych nie będziemy czuć się komfortowo podczas biegu.

[divider]

Muzyka modelu nu Force NE-770X

Najważniejsze w słuchawkach, czyli dźwięk. Ten wydobywający się z nu Force NE-770X jest czysty, a jego barwa ciepła. Bas słuchawek jest odpowiednio głęboki, więc jego fani nie będą zawiedzeni. Niestety można odnieść wrażenie, że czegoś muzyce brakuje.. Mimo tego całokształt dźwięku należy oceniać na wysokim poziomie. Naszym zdaniem szczególnie zadowoleni będą z nich fani muzyki elektronicznej oraz vocalu.

[alert variation=”alert-info”]Producenci wielokrotnie próbowali już poprawiać tłumienie dźwięku w swoich produktach i tak w roku znajdziemy w sieci przeglądy modelu Bose Quiet Comfort 15i. Słuchawek, które są wyposażone w system tłumienia odgłosów otoczenia, a (już) w roku 2009 można było kupić słuchawki firmy Sony ze sprawnie działającą technologią AINC, która to odpowiedzialna jest za redukcję odgłosów otoczenia.[/alert] [divider]

Podsumowując

W ramach podsumowania warto podkreślić, że słuchawki graja dobrze i jakość muzyki warta jest ich ceny (wynoszącej około 150 złotych). Bass jest naprawdę super, a w uszach dzięki nieklasycznemu wykończeniu prezentują się okazale i widać po nich cenę. Tak właściwie jedyna istotna wada to kabel, wydaje się być bardzo delikatny i należy się z nim delikatnie obchodzić. Niestety problem ten dotyczy prawie wszystkich słuchawek dokanałowych. Dodatkowy plus za obecność pokrowca. Słuchawki otrzymują zasłużone 8 na 10 punktów, a właścicielom pozostaje pozazdrościć.
[one_half]

Dane techniczne:
 • Przetwornik: 8 mm
 • Wtyk: mały jack (3.5 mm), prosty
 • Długość kabla: 1.35 metra
 • Czułość: 102 ±3 dB
 • Impedancja: 16 Ω
 • Pasmo przenoszenia: 20 HZ – 20 kHz
 • Cena: 149 zł
[/one_half][one_half_last]
Zdaniem negatywHD

Wysokiej jakości słuchawki douszne o niestandardowym wykończeniu z dobrą jakością muzyki w cenie adekwatnej do swojej jakości. Dzięki nim pozbędziemy się dużej ilości głosów z otoczenia i usłyszymy nasz utwór w brzęczącym autobusie w ścisku i zgiełku.

[/one_half_last] [one_half]

Dziękujemy za nadesłanie słuchawek do testów sklepowi:

[/one_half][one_half_last]

[/one_half_last]