Zaznacz stronę

Jeżeli poszukujesz dobrej lustrzanki do rozwijania swojej pasji o niezłych parametrach, wysokiej jakości wykonania oraz co najważniejsze – wykonującej dobrej jakości zdjęcia to zapraszamy Ciebie do przeglądu modelu Sony Alpha 65.

Sony Alpha 65

Rynek lustrzanek jest u nas dość spory, co prawda sporo z niego ukąsiły systemy wymiennych obiektywów, ale nadal to lustrzanka jest podstawowym narzędziem służącym do wykonywania zdjęć przez osoby powiązane z branżą.

Sony Alpha 65 to aparat, który zapewni nam nie tylko wysokiej jakości zdjęcia, pozwoli korzystać z wielu trybów artystycznych, czy kręcić filmy, ale przede wszystkim rozwijać pasję. Jest to lustrzanka z nieco wyższej półki, od której oczekiwać możemy znacznie więcej.

Kilka słów o Alpha 65

Premiera lustrzanki Alpha SLT-A65 przypada na końcówkę 2011 roku. Zdecydowano się tutaj umieścić matrycę o rozmiarach 23.5×15.6 mm (APS-C) typu Exmor APS HD CMOS o rozdzielczości całkowitej wynoszącej 24.7 megapikseli. Daje nam to maksymalną rozdzielczość zdjęć wynoszącą 6000×4000 pikseli.

tyl lustrzanki Sony Alpha 65

Matryca wyposażona została w powłokę antystatyczną i elektromagnetyczny mechanizm wibracyjny, innymi słowy czyści się sama z większości kurzu i zabrudzeń. Zapis zdjęć odbywa się w formacie JPEG oraz JPEG+RAW, mamy możliwość wykonania zdjęć 3D (format MPO) i jak na nowy aparat przystało nakręcenia filmu, jego rozdzielczość maksymalnie wyniesie 1920×1080 (Full HD), a format zapisu to AVCHD.

Funkcje lustrzanki

W sercu Alpha 65 znajdziemy procesor obrazu BIONZ, który czuwa nad jakością naszych zdjęć i ich cyfrową obróbką, jest to flagowy model procesora firmy Sony, tak więc nie mogło go tutaj zabraknąć. Warto zauważyć, że tak samo jak w innym aparatach Sony, tak i tutaj zastosowano półprzezroczyste lustro. Uzyskano dzięki temu bardzo dużą szybkość fotografowania. Innymi słowy bez przeszkód uchwycimy poruszające się obiekty i będą one bardzo ostre.

Sony Alpha 65

Wspomniane lustro oraz procesor pozytywnie wpłynęły również na szybkość zdjęć seryjnych, która wynosi do 10 kl/s co z całą pewnością przyda się podczas śledzenia ruchomych obiektów, tym bardziej że znalazła się tutaj opcja śledzenia obiektu przez automatykę ostrości, oznacza to, że aparat jest sam w stanie utrzymać ostrość na zaznaczonym obiekcie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Fj_dGxXD3c8[/youtube]

Jeżeli chodzi o stabilność obrazu to nad nią czuwa stabilizator SteadyShot INSIDE, który sprawdza się w swojej roli bardzo dobrze. Nie zabrakło tutaj również inteligentnej kompensacji winietowania i aberracji oraz dwuelementowej ochrony przed kurzem.

Podsumowując

Jak widać lustrzanka ta została wyposażona we wszystko to co w codziennej fotografii może się przydać. Wysoka jakość zdjęć idzie tutaj w parze z bardzo dobrą ergonomią oraz ogólnymi możliwościami. Nie zapominajmy o szeregu dostępnych gniazd oraz gorącej stopce, która pozwoli nam na podłączenie szeregu akcesoriów.

Porównanie cen aparatu Sony Alpha 65

L. p. Nazwa Cena średnia Cena minimalna Cena maksymalna
1 Sony Alpha 65 2640.00 zł 2428.00 zł 3649.00 zł
2 Sony NEX-3NL 1920.00 zł 2340.00 zł 2096.00 zł
3 Olympus Pen E-PL3 2780.00 zł 1899.00 zł 3499.00 zł

 

Podsumowując pośród zalet warto wymienić funkcję optymalizacji zakresu tonalnego i HDR, filtry artystyczne, którymi na pewno każdy choć przez chwilę się pobawi oraz wieloklatkową redukcję szumów. Jak widać na powyższej tabeli cena lustrzanki wynosi około 2600 złotych co jest ceną jak najbardziej adekwatną do możliwości aparatu i jego jakości wykonania. Warto przyjrzeć się modelowi Sony Alpha 65 w sklepie, wziąć do ręki i sprawdzić jak leży.

foto:Sony