Sprawdzamy co GoClever Terra 90 ma w środku

Prezentujemy tablet GoClever Terra 90, a tak dokładniej to co znajdziemy w jego środku. Jak się okazuje mamy tam dość sporo taśmy.

Najpierw tablet kupujemy, potem używamy, a następnie wymieniamy, z tego czy innego powodu. Posiadany przeze mnie GoClever Terra 90 musiał zostać wymieniony z powodu mojej niezdarności.

Niestety nie przetrwał wypuszczenia go z ręki i gdy upadł na podłogę po prostu pękł ekran, co dobrze prezentuje zdjęcie zamieszczone poniżej. Po upadku tablet przestał prawidłowo działać. Jedynie jego prawy kraniec ekranu reagował na dotyk, mimo tego wszystko inne działało. Jak udało się dowiedzieć podczas kontaktu z serwisem, cena wymiany ekranu to koszt 200 złotych.

Biorąc pod uwagę, że cena nowego tabletu GoClever Terra 90 wynosi 330 złotych, ten zabieg nie ma większego sensu. Szkoda niezmiernie, bo tablet, mimo że tani, sprawował się naprawdę dobrze, o czym można przeczytać w jego recenzji. Szkoda było wyrzucić go bez zaglądania do środka. Zapraszam więc do sesji zdjęciowej prezentującej dosłownie zawartość tabletu.

 

Zdjęcie prezentujące jak wygląda uruchomiony tablet ze strzaskanym ekranem. Co ciekawe jego prawa strona działała.

1

 

Poniżej zdjęcia z wnętrza tabletu. To co od razu rzuca się w oczy to wszechobecność taśmy do klejenia, którą jak widać można zdziałać cuda. Mimo wszystko we wnętrzu komponenty trzyma się dość dobrze.

2_12_22_32_5

 

Na zdjęciu widzimy przyciski, głośniczek oraz kamerkę.

3

Na poniższych zdjęciach płyta główna tabletu. Niestety nie posiadam kompetencji, które pozwalają mi na opisanie poszczególnych jej elementów. Mimo wszystko warto zaznaczyć, że patrzymy na procesor ARM Cortex A5 Dual Core 1 GHz, 8 GB pamięci oraz 512 MB RAMu.

4_14_24_3

 

Poniżej widzimy część z samym ekranem oraz akumulatorem tabletu. Akumulator był do ekranu przyklejony od jego wewnętrznej strony. Jest on lekki i dość giętki. Niebieski kolor to oczywiście taśma izolacyjna, a żółty to po prostu taśma.

5_15_2

 

Na zakończenie ekran. Zewnętrzna jego część oraz ta wewnętrzna. Na obu widoczne popękania.

6_16_2

Jedna myśl na temat “Sprawdzamy co GoClever Terra 90 ma w środku”

  1. Też mam takiego, ale jeszcze nie udało mi się go zbić. Musze przyznać, że całkiem nieźle się sprawuje jak za takie pieniądze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *