Tablet MODECOM FreeTAB 1014 z 2 GB RAM

MODECOM FreeTAB 1014 to nowy tablet z 4-rdzeniami i 2 GB pamięci RAM. Nie da się ukryć, że jest to jedna z najmocniejszych konfiguracji w ofercie tego producenta.

Firma Modecom to producent, który kojarzy się raczej z tanimi tabletami, a który obecnie zupełnie zmienia strategię oferując znacznie ciekawszy sprzęt o lepszych parametrach.

MODECOM FreeTAB 1014

Na wyposażeniu tabletu MODECOM FreeTAB 1014 znalazł się 4-rdzeniowy procesor RockCHIP RK3188 o taktowaniu 1.6 GHz, który wykonany został w technologii 28 nanometrów. Sądzić można, że dzięki tej jednostce głównej tabletu uzyska zadowalającą prędkość działania.

[pullquote_left]Jeżeli chodzi o jego proporcje to te wynoszą (…)[/pullquote_left]Warto zaznaczyć, że mamy tutaj 2 GB pamięci RAM DDR3 oraz czterordzeniowy układ graficzny MALI-400 MP, w którym pojawił się akcelerator grafiki trójwymiarowej. 10.1 calowy ekran tabletu pracuje w rozdzielczości 1280×800 (WXGA) i obsługuje 10 punktowy multi-dotyk. Jeżeli chodzi o jego proporcję to ta wynosi 16:10.

Tablet MODECOM FreeTAB 1014

Nie zabrakło tutaj również wejść USB, mini HDMI (1.4) oraz gniazda na kartę pamięci. Z tyłu tabletu prócz 5 megapikselowej kamery znalazły się również udogodnienia, które mają zapewnić nam stabilny uchwyt urządzenia. Wszystko to działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.1 i zasilane jest baterią o pojemności 7600 mAh. Sugerowana cena wynosi około 1000 złotych, a gwarancja przydzielana jest na okres 24 miesięcy. W ramach podsumowania napisać należy, że firma Modecom w widoczny sposób, poważnie myśli o tym segmencie rynku, nie tak dawno publikowaliśmy informację o ich 13 calowym tablecie.

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *