Zaznacz stronę

Najbardziej popularne kamery to te, które kosztują niewiele. Tak jak model JVC GZ-MS150, który dostępy jest w dużej liczbie sklepów internetowych, a dodatkowo jest naprawdę niedrogi.
Kamera posiada matrycę 1/5.8” cali o rozdzielczości 1.5 Mpx. Jak widać, jest ona mała, a dodatkowo posiada niewielką rozdzielczość. Obiektyw, który znalazł się w tej kamerze, to Konica Minolta HD z 40-krotnym zoomem optycznym. Kamera posiada również zoom rozszerzony (cyfrowy+optyczny) 70-krotny.

Dane modelu:

Producent/Model JVC GZ-MS150
Przetwornik obrazu 1/5,8 ” CMOS
Całkowita liczba pikseli 1.5 Mpx
Ekran LCD 2.7 „
Zoom Optyczny 40x
Czas nagrywania do 16 godzin 30 minut
Format nagrywania VIDEO MP4 SD
HDMI mini TAK
Nagrywanie poklatkowe
Tak
Złącze AV TAK

 

Filmy wykonane modelem:

JVC GZ-MS150 zoom test

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C6lmjfazXtY[/youtube]

 

JVC MS150 test

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1FaA-YGi370[/youtube]

 

JVC Everio GZ-MS150 zoom test

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Dn0L0PT-Ba4[/youtube]

 

Kamera posiada wejście USB, slot na kartę pamięci SD oraz wyjście AV. Materiał video podejrzymy na 2.7” calowym ekranie o 230k ilości punktów. Z ciekawych dodatków kamera posiada możliwość szybkiego transferu plików do popularnych stron z filmami video, system wykrywania twarzy oraz funkcję Auto REC. Urządzenie waży około 215 gram. Cena tej kamery wynosi około 500 złotych w większości sklepów internetowych (lista sklepów). Model firmy JVC GZ-MS150 jest kamerą przeznaczoną na rok 2011. Jednak i obecnie ze względu na dużą wartość zoomu optycznego oraz przystępną cenę znajdzie swoich zwolenników.