Testujemy NOCS NS400 – dokanałowe słuchawki z jasnym brzmieniem

NOCS NS400 Aluminium to wysoko grające słuchawki o dobrej jakości dźwięku w przystępnej cenie. Na próżno szukać innych modeli dokanałowych brzmiących podobnie w tym samym segmencie cenowym.

Niewielkie słuchawki dokanałowe z pilotem i mikrofonem o stosunkowo klasycznym wyglądzie, wtykiem pod kątem 90 stopni w cenie około 250 złotych. Tak w skrócie prezentują się recenzowane w tym artykule słuchawki.

Oto kolejne recenzowane słuchawki stworzone z myślą o smartfonach – niewielkie z typowym pilotem na kablu o naprawdę malutkich kopułkach. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do recenzji.

[section label=”Wykonanie”]

Jakość wykonania i użytkowanie

NOCS NS400 to słuchawki oferujące design i wykonanie idące w parze z obecnymi trendami. Nie zabrakło tutaj płaskiego kabla, wtyku pod kątem 90 stopni do kabla oraz pilota na przewodzie lewej słuchawki. To co z pewnością wyróżnia ten model na tle podobnych mu to niewielkie i aluminiowe kopułki. Dzięki nim całość prezentuje się elegancko i minimalistycznie.

NOCS NS400 Aluminium _4

Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to ta nie budzi większych zastrzeżeń. Co prawda zabrakło tutaj przejścia pomiędzy twardym wtykiem, a giętkim przewodem słuchawek, jednak dzięki temu, że jest on ustawiony pod kątem 90 stopni, nie powinien nam się uszkodzić.

W pudełku oprócz słuchawek znajdziemy komplet gumek, dzięki czemu powinniśmy bez problemu znaleźć odpowiednie dla siebie i uzyskamy dobre tłumienie otoczenia. Na pudełku NS400 znajdziemy informacje, że zostały one stworzone z myślą o użytkowaniu wraz z urządzeniami marki Apple. Z telefonem Samsung Galaxy Chat niestety, ale pilot nie współdziałał w żaden sposób. Jeżeli chodzi o produkty marki Apple, to z nimi słuchawki współpracują bez problemu. Warto nadmienić, że dostępna jest wersja przeznaczona dla systemu Android, dzięki której będziemy mogli wykorzystać pilota.

NOCS NS400 Aluminium _6

[section label=”Dźwięk”]

Dźwięk NOCS NS400

NOCS NS400 to słuchawki zdecydowanie jasne, które da się zaprząc do każdego typu muzyki. Góra jest tutaj dobrze słyszalna, przez co dźwięk nabiera charakterystycznej ostrości. Słuchawki nie kolorują dźwięku, grają naturalnie, co niewątpliwie jest ich pozytywną cechą. Scena jest do zaakceptowania, choć w cenie 250 złotych mogłaby być nieco szersza.

[one_third] [alert variation=”alert-info”]

Podobne słuchawki w tym samym przedziale cenowym

[modal heading=”NuForce NE-700X” dismiss_header=”dismiss_header” text=”NuForce NE-700X” size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

nuforce-ne-700xParametry techniczne NuForce NE-700X

 

średnica przetwornika: 8.0 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 10 mW
dł. przewodu: b/d
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d

 

 

 

 

Jedne z najbardziej basistych słuchawek dokanałowych, w których bas jest po prostu przyjemny. Słuchawki te posiadają nie tylko dobry dźwięk, który na pewno przypadnie do gustu fanom elektrycznych dźwięków, ale również przyzwoitą jakość wykonania. W zestawie z nimi nie znajdziemy jednak klipsa, a słuchawki nie posiadają wbudowanego mikrofonu.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/nu-force-ne-770x-nasz-test-oraz-recenzja/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/nuforce/21097-nuforce-ne-700x.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Yamaha EPH-50″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Yamaha EPH-50″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

Yamaha EPH-50

Parametry techniczne Yamaha EPH-50

 

średnica przetwornika: 13,6 mm
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-21 000 Hz
impedancja: 16 Ω
moc maksymalna: 100 mW
dł. przewodu: 1,2 m
wtyk: 3,5 mm
waga: 11 g

 

 

 

 

Te słuchawki to przede wszystkim oryginalne brzmienie w niezwykłej formie od renomowanego producenta sprzętu audio. Yamaha EPH-50 pozwolą Ci usłyszeć najdrobniejsze szczegóły dźwięku w stosunkowo przystępnej cenie. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli tego producenta.

[button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/yamaha/21352-yamaha-eph-50.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-success” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [modal heading=”Brainwavz M2″ dismiss_header=”dismiss_header” text=”Brainwavz M2″ size=”btn-lg” variation=”btn-info”]

 

brainwavz-m2Parametry techniczne Brainwavz M2

 

średnica przetwornika: b/d
typ: dokanałowe
pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
impedancja: 20 Ω
moc maksymalna: b/d
dł. przewodu: 1,3 m
wtyk: 3,5 mm
waga: b/d g

 

 

 

Brainwavz M2 to jedne z najmocniejszych dokanałówek na rynku. Mamy tutaj metalowe kopułki, wzmocniony przewód oraz dobrej jakości brzmienie. Słuchawki te są mocno wokalowe, co na pewno ucieszy wszystkie osoby lubiące śpiewaną muzykę, co nie oznacza, że nie sprawdzą się one też w innych gatunkach.

[button type=”link” link=”http://negatywhd.pl/brainwavz-m2-nasz-opinia/” variation=”btn-success” block=”btn-block” ]Zobacz naszą recenzję[/button] [button type=”link” link=”http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/brainwavz/19268-brainwavz-m2.html?aff_id=a1b6″ variation=”btn-primary” block=”btn-block” target=”blank”]Zobacz w sklepie[/button] [/modal] [/alert] [/one_third]

Model ten gra szczegółowo, a bas w odczuciu jest dość miękki i przyjemny. Jeżeli lubisz POP czy HIP-HOP zakochasz się w tych słuchawkach. Subiektywnie oceniając nieco słabiej wypadają one przy muzyce elektronicznej takiej jak Glitch czy dubstep.

Podsumowując ocenę dźwięku warto nadmienić, że na pewno ciężko będzie nam znaleźć model, który zagra bardziej wiernie i jaśniej od NS400. Jak widać, w cenie do 300 złotych można znaleźć modele dokanałowe jasne i w dodatku dość uniwersalne.

Niestety jednoznacznie powoduje to, że osoby, które lubią bas, ten pełny, typowy dla modeli dokanałowych nie będzie zadowolony. Wtedy lepiej sięgnąć po coś z rodziny Brainwavz jak np. model S1. Również produkty marki NuForce nie powinny zawieść na tej płaszczyźnie.

 

Podsumowanie recenzji

Recenzowany tutaj model to niższa półka cenowa szwajcarskiej firmy NOCS, która w swojej ofercie posiada jeszcze takie modele jak NS600 Crush czy Monitory NS800 (których cena wynosi prawie 700 złotych). NS400 Aluminium to przede wszystkim jasne brzmienie w przystępnej cenie o dobrej jakości wykonania. Zarówno dźwięku i jakości urządzenia odnajdziemy cenę i z całą pewnością nie przyjdzie nam pożałować wydanych na nie pieniędzy. Te słuchawki to obowiązkowa pozycja do odsłuchu. Jeżeli ma je ktoś z Twoich znajomych, weź je i sprawdź, bo naprawdę warto.

Producenta tego obsługuje dystrybutor Horn Distribution, a słuchawki dostępne są w cenie 249 złotych w sprzedaży detalicznej.

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

8 myśli na temat “Testujemy NOCS NS400 – dokanałowe słuchawki z jasnym brzmieniem”

  1. mi te słuchawki się bardzo,a le to bardzo podobają, czekam z niecierpliwością jednak na to, aż producent pokaże nauszne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *