Zaznacz stronę

Wybór laptopów jest bardzo duży i trudno się zdecydować na to, który będzie dla nas najlepszy. Najczęściej pierwsze, na co zwracamy uwagę to cena. Trzeba sobie ustalić pułap cenowy i wtedy będzie nam łatwiej szukać czegoś odpowiedniego.

Ceny dzisiaj są bardzo niskie, bo nowego laptopa można kupić za tysiąc złotych. Oczywiście nie będzie on posiadał super parametrów, ale jeśli ktoś korzysta z laptopa tylko w pracy i do pracy to nie ma sensu wydawać więcej pieniędzy.

Wielkość ekranu

Jeśli dużo piszemy na laptopie to trzeba się zastanowić nad tym czy nie lepiej byłoby wybrać ekran nieco większy. Optymalnym rozwiązaniem będzie piętnaście cali, ale można również wybierać większe ekrany.

Problem w tym, że im większy ekran tym większa cena. Druga sprawa to wielkość takiego laptopa. Jeśli będzie miał powyżej piętnastu cali to będzie bardzo duży i ciężki, a zatem przenoszenie go z jednego miejsca na drugie nawet w torbie nie będzie łatwe. Trzeba wybierać pomiędzy optymalną funkcjonalnością, a ciężarem i wielkością.

Parametry laptopa

To również bardzo ważna sprawa. Można kupić laptopa, który ma dwa rdzenie, ale również takiego, który ma ich osiem. Wszystko będzie zależne od przeznaczenia komputera. Jeśli korzystamy z niego tylko do pisania tekstów, przeglądania Internetu i oglądania filmów to nie ma żadnego sensu na kupowanie mocnego laptopa.

keyboard-469548_640

Te parametry nie będą przez nas praktycznie w ogóle wykorzystywane, a jakby nie patrzeć trzeba będzie za nie sporo zapłacić. Dobrze, że wybór laptopów jest bardzo duży i każdy może znaleźć dla siebie taką wielkość ekranu, taką pamięć i taki dysk żeby mu najbardziej to odpowiadało.

Gdzie kupować?

Jest wiele sklepów w całym kraju, które oferują laptopy. Można również poszukać odpowiedniego modelu za pośrednictwem Internetu. Tam wybór jest jeszcze większy i ceny są o wiele niższe niż w tradycyjnym sklepie. Nawet, jeśli chcemy wziąć komputer na raty to i tak będzie to możliwe przez Internet. Bez laptopa człowiek nie może dzisiaj normalnie funkcjonować, dlatego trzeba jakiś model sobie kupić.