Wywiad z sklepem sportkamery.pl o tym, co w segmencie sportowych kamer słychać

Postanowiliśmy sprawdzić co słychać w segmencie kamer sportowych w tym celu udaliśmy się po wiedzę do sklepu internetowego kamerysportowe.pl i zadaliśmy mu kilka pytań.

Ostatnio dużo mówi się na temat kamer sportowych. Wielkie firmy nagle wypuściły własne modele, a te mniejsze wzmożony swoją aktywność, a tak właściwie jesteśmy w środku sezonu narciarskiego, więc postanowiliśmy sprawdzić, co w tym segmencie piszczy.

Zapukaliśmy do internetowego sklepu SPORTKAMERY.pl, żeby sprawdzić, co obecnie dzieje się w tym segmencie. Oprócz tego dowiemy się, czym charakteryzują się kamery sportowe oraz co na tym rynku od nie dawna robią firmy Sony i JVC. Zapraszamy.

kamery sportowe wywiad

negatywHD: Bardzo mi miło, że zechciał Pan poświęcić nam czas. Na wstępie proszę powiedzieć parę słów o sobie i oczywiście o swoim sklepie. Co Państwo sprzedają? Jak długo sklep działa na rynku? Gdzie można zaleźć Państwa w sieci?

sportkamery: Witam! Sklep prowadzimy już od 2 lat. Wcześniej był on znany jako kamerywyczynowe.pl. Aktualnie nastąpiła zmiana i od stycznia sklep zmienił się w sportkamery.pl. W Naszej ofercie znajdują się wszystkie liczące się kamery do sportów oraz akcesoria do ich montażu m.in. takich producentów jak GoPro, Contour i Drift Innovation.

negatywHD: Czym charakteryzują się takie kamery sportowe?

sportkamery: Te kamery są niewielkich rozmiarów, ponieważ montuje się je na ogół na sobie – czyli na kasku, głowie, klatce piersiowej. Są bardzo odporne na wstrząsy, kurz, deszcz oraz błoto. Dzięki dodatkowym obudowom można z nimi nurkować do głębokości 60m. No i posiadają mnóstwo akcesoriów do montażu – na kask, rower, motocykl, samochód, narty, deski surfingowe… Można by tak długo wymieniać.

Sport kamery

negatywHD: Czy uważa Pan, że obecnie jest duże zainteresowanie takim sprzętem?

sportkamery: Świadomość klientów, że tego typu kamery istnieją i co za ich pomocą można robić, jest coraz większa – to jest pewne. Często pokazujemy, co można dzięki takiej kamerze osiągnąć – proszę poszukać np. na portalu youtube, co są w stanie nagrać użytkownicy dzięki nim – to przechodzi ludzkie pojęcie! Dobry pomysł, montaż i takie filmy na prawdę robią ogromne wrażenie.

negatywHD: Co skłoniło Pana do wyboru tej nisz?

sportkamery: Sami jesteśmy pasjonatami sportów. Poszukiwaliśmy kamery, którą można było by nagrać fajne wideo w samochodzie – tak trafiliśmy na tego typu kamery. Więc połączyliśmy hobby z biznesem i staramy się robić to jak najlepiej.

negatywHD:  Najbardziej klasyczne pytanie, ale najbardziej potrzebne. Czym kierować się w wyborze kamery sportowej? Jak wybrać sprzęt, żeby być z niego zadowolonym?

sportkamery: Najważniejsze jest pytanie: do jakich sportów chce się wykorzystywać daną kamerke? O ile parametry kamer są zbliżone do siebie, tak ich łatwość użytkowania, funkcje i mnogość akcesoriów do montażu jest różna. Jeśli głównie nurkujemy, to lepsza będzie inna kamerka, niż jeśli jeździmy na nartach. Warto wtedy skontaktować się z Nami – będziemy wstanie doradzić, co zakupić. Nie jest sztuką zakupić najdroższą kamerę, a potem wydać drugie tyle na dodatkowe akcesoria do jej montażu. Lepiej od razu kupić kamerę dopasowaną funkcjonalnością i akcesoriami do naszych zainteresowań. Wiem, że to zabrzmi jak slogan reklamowy, ale zawsze staramy się doradzić klientom, to co jest dla nich najlepsze, a nie to co jest najdroższe.

negatywHD: Czy myśli Pan, że preferencje konsumentów uległy zmianie w obliczu ostatnich premier nowych kamer sportowych firmy GoPro, JVC?

sportkamery: Nowe modele zawsze wprowadzają nowe interesujące dodatki, które stają się szybko standardem. W ostatnich miesiącach taką nowością był wbudowany moduł WiFi, dzięki któremu można sterować kamerami za pomocą smartfonów lub tabletów. Możemy zmienić ustawienia kamery jak i mieć z niej podgląd na żywo na wyświetlaczu naszego telefonu. Aktualnie to już standard. Tym samym klienci chcą mieć co raz więcej dodatkowych funkcji w tej samej cenie i coraz cześciej zwracają uwagę na ten fakt.

negatywHD: Czy zdradzi nam Pan najchętniej wybieranego producenta kamer?

sportkamery: Najpopularniejszym producentem sprzętu jest oczywiście GoPro. Jednak jeśli ta marka jest Mercedesem wśród kamer sportowych, to odpowiednikiem BMW i Audi są w naszej branży Contour i Drift Innovation. Co nie znaczy (tak jak i w branży samochodowej), że to jedyny słuszny wybór. Klienci mogą być pewni, że to, co posiadamy w naszej ofercie, jest sprawdzone i można na ten sprzęt liczyć. Ostatnio pojawiło się na rynku kilka „tanich” marek.

Nie oferujemy ich z prostego powodu – to nie są kamery do sportów ekstremalnych. Sprzęt musi reprezentować dobrą jakość! Klient nie oszczędzi wydając na kamerę 300zł. On straci te 300zł! Taka kamera nie reprezentuje ani dobrej jakości nagrania wideo ani solidnego mocowania, które nie jest w stanie wytrzymać jazdy rowerem po lesie a co dopiero innych sportów.

negatywHD: Jak ocenia Pan poczynania producentów i wejście na rynek kamer sportowych takich firm jak Sony czy JVC? Czy są to pełnoprawne kamery sportowe, czy zaledwie kolejna kamera dla rodzinnych zastosowań? Czy kupią/kupują je tylko wytrawni zaprawieni w bojach sportowcy?

sportkamery: Wydaje Nam się, że jest to sondowanie rynku. Duże firmy chcą sprawdzić, jak klienci na nie zareagują. Zobaczymy, jak to się rozwinie dalej. Jednak firmy, które są już dostępne na tym rynku, mają większe doświadczenie, a to jest bardzo ważne. O sukcesie decyduje jakość sprzętu i mnogość mocowań. Napewno w tym drugim aspekcie Sony i JVC jeszcze wiele brakuje.

negatywHD: Pytają oni o sprzęt sportowy firmy Sony, Samsung, JVC? Czy kamery sportowe od tych producentów to nadal egzotyka?

sportkamery: Na razie jeszcze trochę egzotyka. Klienci wolą wybrać sprawdzoną markę, a Sony, JVC, Samsung na tym rynku do tej pory nie były obecne, więc i klienci podchodzą z rezerwą.

negatywHD: Zakładając, że szukamy modelu dla osoby lubiącej ekstremalną jazdę po lesie, co Pan poleci? Jako pewniaka w jakości i w cenie, która nie przeraża?

sportkamery: Trochę mało szczegółów Pan podał, ale mogę zdecydowanie polecić kamerę Drift Ghost w cenie 1549zł. Jest bardzo uniwersalna jeśli chodzi o montaż (zarówno na kask jak i np. rurek rowerowych), posiada wbudowany kolorowy wyświetlacz oraz nagrywa w rewelacyjnej jakości.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CE-iIhJ2zkw[/youtube]

Snowboard at Kawaba JAPAN (Drift Ghost)

[divider]

negatywHD: Czy może Pan przytoczyć jakąś ciekawą sytuację z życia sklepu lub niecodzienne uwagi odnośnie towaru?

sportkamery: Jednym z ciekawszych zastosowań, jakie usłyszeliśmy od klienta, była chęć ustawienia kamery tak, aby robiła zdjęcie co określony interwał czasowy (5 sekund), a on w tym czasie będzie rzeźbił figurę o wysokości 2m! Proszę pomyśleć jak interesujący powstałby z tego materiał po połączeniu tych zdjęć w film!

negatywHD: Czy Pan również posiada model kamery sportowej?

sportkamery: Oczywiście! Tak jak wspomniałem sami jesteśmy fanami sportów! Ja akurat jestem fanem sportów samochodowych, więc często nagrywam filmy z kamery umieszczonej wewnątrz jak i na zewnątrz samochodu. Oczywiście to typowe hobby – żadne profesjonalne filmy z pod mojej ręki nie wyszły, tym samym nie spodziewam się w najbliższym czasie nominacji do Oskara w kategorii „Zdjęcia”.

negatywHD: Bardzo dziękuję za poświęcony czas i życzę sukcesów.

sportkamery: Bardzo dziękuję!

[divider] [one_half]

SPORTKAMERY.pl to sklep, w którym znajdziemy najpopularniejszych producentów segmentu kamer sportowych, czyli firmy GoPro, Contour, Drift Innovation oraz ION. W ofercie znajduje się również szereg dodatkowych akcesoriów.

[/one_half][one_half_last]

 

sportkamery logo

[/one_half_last]

Autor: Karol

Recenzował sprzęt dla dziesiątek portali. Napisał setki przeglądów. Przedstawia, omawia i opisuje sprzęt multimedialny dla negatywHD.

10 myśli na temat “Wywiad z sklepem sportkamery.pl o tym, co w segmencie sportowych kamer słychać”

 1. ja wiem czy spadnie, mysle ze nie bo jak sie cos sieszy powodzenie to nie beda robic na to promocji. a nawet jak spadnie to ile 50-100 i tak czekac i czekac… ja bym brala , bo ujecia z tej kamery sa bardziej cenne.
  pozdrawiam
  Marysia

 2. Witam,
  Ja posiadam właśnie Drift Ghost..przesiadłam się z GoPro, bo mnie się źle robiło jeśli chodzi o obłsługę!!!
  Ghost miażdży GoPro!! a obraz z Drifta niczym się nie róźni z GoPro…
  Ja używam tego na snowboardzie

 3. nieźle, nieźle, bardzo dobry punkt widzenia i fajnie, że ktoś nie wciska swoim klientom chińskich tanich kamer, popieram, sam też nie kupiłbym kamery sportowej za 300 zł

  1. nie każdego stać na kamerę za 1000 zł po prostu kwestia sporna, ale nie ukrywam, że jak się ogląda filmy na youtube to widać różnicę w jakości filmu

 4. no fajnie, proponowany model kosztuje 1500 zł, nie ma jakiegoś tańszego? 1500 zł to o 500 zł za dużo co chce wydać, choć kamera super, dlaczego wszystkie nie mają ekranów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *